НОВИНИ

12.03.2012 | Ісландія може відмовитися від національної валюти
Джерело - Bloomberg, УКРІНФОРМ

Ісландія повинна або увійти до Євросоюзу і прийняти євро, або не входити в ЄС, але все одно взяти собі валюту іншої держави. Про це заявила прем'єр-міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір.


За словами прем'єра, необхідність узяти собі валюту іншої держави пов'язана з тим, що ситуація, що склалася зараз, не може залишатися незмінною. Ісландія постраждала від кризи 2008-2009 років чи не найбільше з усіх країн у Європі - врятувати державу від дефолту вдалося тільки за рахунок кредитів з боку міжнародних організацій, а також націоналізації банків. Унаслідок кризи курс місцевої крони знизився в два рази - якщо п'ять років тому за долар давали близько 67 крон, то зараз - більш як 125.


Ісландія почала переговори про вхід в Євросоюз у липні 2010 року. Передбачається, що голосування з цього питання відбудеться на початку 2013 року. Втім, поки що соціологічні опитування показують, що ісландці відносяться до цієї ідеї скептично: 56,2 відсотка респондентів висловлюються проти входження в ЄС, а підтримують це рішення лише 26,3 відсотка жителів країни.


В той же час серед фінансистів останнім часом обговорюється можливість введення в Ісландії канадського долара - стабільної валюти країни, економіка якої, як і Ісландії, загалом є сировинною. Цю ідею вже підтримало посольство Канади в Ісландії. Раніше також обговорювалися варіанти прив'язки валюти острівної держави до американського долара, японської ієни або норвезької крони.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект