НОВИНИ

23.03.2012 | Загроза ядерного тероризму та безпека АЕС – основні теми саміту в Сеулі
За матеріалами - Голосу Америки

У четвер, 22-го березня, Україна, за сприяння США та МАГАТЕ, вивезла до Росії останню партію високозбагаченого урану. Таким чином український уряд виконав зобов’язання, взяте на себе під час першого саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні у квітні 2010-го року. У відповідь Україна від США одержала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану та відповідне обладнання.


У вівторок, 27-го березня, відбудеться другий саміт з ядерної безпеки у Сеулі, на якому буде присутня і українська делегація. У Сеулі зберуться 50 лідерів провідних країн світу. Вони сподіваються знайти шляхи посилення ядерної безпеки. Ця тема була проголошена однією з головних цілей зовнішньої політики Адміністрації Барака Обами.


«Холодна війна закінчилася 20 років тому. З того часу ризик ядерної конфронтації між націями знизився, але ризик ядерної атаки тільки посилився», – заявив під час вашингтонського саміту з ядерної безпеки Барак Обама.


Основна мета саміту в Сеулі – пошук шляхів унеможливлення доступу терористів до ядерної зброї. 


«Загроза номер один для Сполучених Штатів – ядерний тероризм, коли група терористів зможе здобути бомбу чи матеріал, з якого зробити бомбу, та детонує її на території Сполучених Штатів», – пояснює Джозеф Сірінсіоне, президент Фонду Плаушерс під час обговорення у Нью-Йорку, організованого Корейським товариством.


Окрім Сеула, під час поїздки до Південної Кореї, Барак Обама планує відвідати демілітаризовану зону уздовж кордону з Північною Кореєю. Очікується, що він зустрінеться там з американськими солдатами. Пхеньян назвав саміт провокацією та злочином, який не можна пробачити. Ядерна програма Північної Кореї також буде одним з питань на порядку денному саміту, хоча і не головним, як те закидає офіційний Пхеньян.


«Не можливо уникнути теми Північної Кореї. Але я думаю, що експерти з Кореї та північнокорейський уряд насправді розуміють, що саміт з ядерної безпеки буде дивиться на проблеми більш широко», – каже засновник робочої групи з ядерних матеріалів Александра Тома.


Іншим важливим питанням на саміті в Сеулі буде безпека атомних електростанцій. Під час нещодавньої дискусії у Вашингтоні Кенет Луонґо, президент Товариства за глобальну безпеку, заявив, що катастрофа на АЕС Фукусіма показала, як багато треба зробити для того, аби АЕС у світі стали безпечним джерелом енергії:


«Фукусіма усім показала, що великі ядерні катастрофи можливі і у розвинутих країнах. А також те, що у нас немає адекватних механізмів зупинки поширення радіоактивного забруднення через кордони».


Перед початком саміту президент США Барак Обама проведе двосторонні зустрічі з кількома світовими лідерами, включно з президентом Росії Дмитром Медведєвим та Президентом Китаю Ху Цзіньтао.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7150. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект