ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.03.2012 | Аргументи «за» і «проти» воєнного втручання в Сирії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

На тлі розширення у п’ятницю Євросоюзом санкцій проти сирійського режиму Башара Асада дехто у світі ставить питання, щоб застосувати військову силу для зупинення бійні в Сирії. Там загинуло вже понад 8 тисяч мирних громадян, аргументують необхідність застосування військових методів проти режиму Башара Асада його противники у світі. Щоправда, є й застережливі голоси, включно зі США, котрі попереджають, що варто, насамперед, подумати про «непередбачувані наслідки» військового втручання в Сирії. А такі країни, як Росія, Китай, Іран – взагалі проти будь-якого втручання у справи нинішнього режиму Дамаска. 
 
Американський сенатор-республіканець Джон Маккейн – один із провідних голосів США на користь воєнного втручання в Сирії. «До чого я закликаю саме коаліцію, не лише США окремо, а коаліцію країн-однодумців, включаючи деякі близькосхідні держави на кшталт Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів та інші – об’єднаймося і задіймо авіацію. Бо це єдиний спосіб, як зупинити танки й артилерію. Різня і нерівне протистояння в Сирії триває».
 
Сирійська національна Рада – організація, що представляє сирійську опозицію – закликала, щоб світ озброїв опозиційний опір режимові Асада. Щоправда, на сьогодні жоден уряд у світі не погодився публічно підтримати це, хоча Саудівська Аравія та Катар назвали це «чудовою пропозицією».
 
В основі аргументів за військове втручання в Сирії – моральна відповідальність у світі за захист прав людини. Але деякі експерти кажуть, що силове втручання може викликати опір, бо на Заході пам’ятають труднощі НАТО в Боснії та в Косові.
 
Міністр оборони США: Авіаційні удари  по Сирії ризиковані
 
Леон Панетта, глава Пентагону, дещо охолодив голови сенаторів США, котрі виступають за військове вирішення проблеми режиму Башара Асада. Він нагадав, що Дамаск має, переважно у містах, сучасні системи протиповітряної оброни, що може викликати сильні руйнування і людські жертви під час авіаційних ударів. «Люди, які закликають до воєнних дій в Сирії, повинні насамперед розуміти, куди веде таке застосування військ», – зауважив Панетта.
 
На Заході бояться не лише наростання громадянської війни в Сирії, але й розширення конфлікту, коли за Башаром Асадом стоять Росія, Китай та Іран.
 
Тому сьогодні поки що жоден уряд у світі не закликав до воєнного втручання в Сирії. Поки що йдеться про санкції та посилення дипломатичного тиску на Дамаск. Раніше цього тижня Рада безпеки ООН підтримала заявою план мирного врегулювання посланця ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннана. А міністри закордонних справ ЄС схвалили у п’ятницю розширення санкцій проти режиму в Сирії, включно з розширенням списку нев’їзних до ЄС членів родини Асада, зокрема, його матері, дружини, сестри та невістки, а також чиновників із Дамаска, та замороженням їхніх активів у Європі. Раніше ЄС наклав санкції на понад 150 сирійських компаній та установ, що пов’язані з режимом Асада і його політикою насильства.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект