НОВИНИ

07.03.2012 | Вибори у США: Ромні виграв праймеріз у штаті, де перемагали всі президенти-республіканці
За матеріалами - Korespondent

Екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні виграв у вівторок, 6 березня, попередні вибори (праймеріз) в п'яти штатах, підтвердивши тим самим лідерство у внутрішньопартійних передвиборчих перегонах серед республіканців.



Вибори у США: Ромні виграв праймеріз у штаті, де перемагали всі президенти-республіканці



Екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні виграв у вівторок, 6 березня, попередні вибори (праймеріз) в п'яти штатах, підтвердивши тим


Виборці одразу десяти штатів США в так званий супервівторок вирішували, кого з кандидатів-республіканців вони хотіли б бачити суперником Барака Обами на майбутніх президентських виборах. Праймеріз 6 березня відбулися в штатах Джорджія, Айдахо, Массачусетс, Північна Дакота, Огайо, Оклахома, Теннессі, Вірджинія, Вермонт і Аляска.
 
Передвиборну кампанію продовжують четверо кандидатів від Республіканської партії: політик помірного штибу Ромні, консерватор і популіст Ньютон Гінгріч, конгресмен з лібертаріанською програмою Рон Пол і колишній сенатор від Пенсільванії, консерватор Рік Санторум. Єдиний кандидат від партії буде визначений після закінчення сезону праймеріз, на партійному з'їзді у вересні.
 
Ромні виграв праймеріз у Вірджинії, рідному Массачусетсі, Вермонті, Айдахо і ключовому для нього Огайо. Майже скрізь екс-губернатор лідирує зі значним відривом, набираючи від 38% до 75% голосів прихильників. Станом на 8:00 за Києвом підрахунок голосів на Алясці триває.
 
Боротьба в Огайо виявилася для екс-губернатора важчою, ніж деінде у "супервівторок": до останнього моменту лідер виборів у цьому штаті змінювався, і більшість була то у Санторума, то у Ромні. У підсумку, після підрахунку 90% голосів Ромні випередив колишнього сенатора і зберіг лідерство до оголошення остаточних результатів.


 
Огайо знаменитий тим, що всі президенти-республіканці вигравали в ньому праймеріз. Відповідно, програвши вибори в Огайо, Ромни зіткнувся б з проблемами на майбутньому партійному з'їзді, який неминуче підняв би питання про довіру кандидату, що програв у ключовому штаті.
 
Проте ЗМІ зазначають, що таке питання все-таки може бути піднято. Ромні хоча й переміг, але з відривом всього в один відсоток. Якщо екс-губернатор не нівелює такий результат серією впевнених перемог надалі, то цілком ймовірно, що з'їзд Республіканської партії може запропонувати як єдиного кандидата не Ромні, а кого-небудь ще, в тому числі і кандидата, який не брав участі в праймеріз.
 
Такими можливими кандидатами ЗМІ називають екс-губернатора Аляски Сару Пелін і "яструба" американської дипломатії Джона Болтона. Пелін, втім, поки не дала згоди на участь у виборах в 2012 році, а ультраконсерватор Болтон заявив про те, що підтримує Ромні.
 
Другим за кількістю виграних штатів у "супервівторок" став Санторум. Він переміг в Теннессі, Оклахомі і Північній Дакоті. Експерти розглядають його як можливого "дублера" Ромні в разі невдалого продовження кампанії останнього.
 
Аутсайдерами внутрішньопартійних перегонів стали за підсумками "супервівторка" Гінгріч і Пол. Перший виграв вибори лише в Джорджії - штаті, від якого він обирався в палату представників, останній показав найкращі результати в Північній Дакоті (28%), Вермонті (25%) і Айдахо (17%), ставши другим у цих штатах.
 
Усього 6 березня в 10 штатах "розігруються" голоси 419 делегатів на партійному з'їзді. Для того, щоб на з'їзді Республіканської партії на початку вересня стати офіційно обраним кандидатом, кожному з учасників перегонів необхідно забезпечити підтримку з боку 1,144 тисячі делегатів. Наразі, після оголошення переможців у 9 штатах з 10, де у вівторок відбулися праймеріз, Ромні має 351 голос, Санторум - 156, Гінгріч - 85, Пол - 39.
 
Ромні займає відносно помірковану позицію з економічних питань, при цьому виступає за жорсткий підхід до проблеми нелегальної імміграції. Водночас, колишній губернатор Массачусетсу неодноразово заявляв про необхідність військових ударів по Ірану.
 
У своїй програмі Санторум особливу увагу приділяє сімейним цінностям, а також важливій ​​ролі, яку відіграє релігія в політичному житті країни. Водночас, він досить жорстокий в питаннях зовнішньої політики, зокрема, колишній сенатор є прихильником рішучих дій проти Ірану.
 
Нагадаємо, вибори в США відбудуться 6 листопада. За останніми даними соціологів, Обама програє за популярністю Мітту Ромні. При цьому нинішній глава Білого дому випереджає іншого фаворита республіканців Ріка Санторума.
 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект