НОВИНИ

05.03.2012 | Лагард: загроза відступила, але світова економіка все ще у зоні небезпеки
Джерело - Украънська служба ВВС

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що наразі загроза різкого уповільнення світової економіки дещо зменшилася, але водночас попередила про серйозні ризики, які залишаються актуальними для більшості країн світу.


крістін_лаґард

 


"Ризиків для відновлення світової економіки, що були цілком реальними і зрозумілими кілька місяців тому, поки що вдалося уникнути завдяки сильним крокам Клацнути Європейського центрального банку, посиленню фінансової дисципліни у країнах зони євро, зокрема, в Італії, Іспанії та Греції. Останні статистичні дані також свідчать про пожвавлення, особливо у США", - заявила Крістін Лаґард, виступаючи на зустрічі міністрів фінансів та голів центробанків країн Великої двадцятки у Мехіко.


Водночас, як наголосила керівник МВФ, "світова економіка і надалі залишається у небезпечній зоні", і закликала керівників G-20 докласти зусиль, аби запобігти ризикам, пов’язаним зі слабкістю фінансової системи, високими приватними та державними боргами, а також зростанням цін на нафту.


Крім того, пані Лагард також звернула увагу і на таку загрозу, як масове безробіття, яке для окремих країн залишається на надто високому рівні.


За свого боку МВФ, як заявила його керівник, розглядає можливість подальшого збільшення загального кредитного фонду до 500 мільярдів доларів.


Наприкінці січня 2012 року МВФ Клацнути погіршив свій прогноз щодо розвитку світової економіки, знизивши його із 4% до 3,3%. Експерти фонду заявили тоді, що світова економіка опинилася у зоні небезпеки, переважно через ситуацію у країнах зони євро.


Одним із найбільших позичальників Міжнародного валютного фонду від першої хвилі світової економічної кризи, що розпочалася у 2008 році, є Україна. Нині Україна повертає взяті тоді кредити, і загалом за 2012 рік має сплатити МВФ майже 4 мільярди доларів.


У липні 2010 році МВФ та Київ погодили нову програму співпраці. Ця програма передбачає, що Україна може розраховувати на позику у розмірі понад 15 мільярдів доларів. Проте із цієї суми Київ отримав лише менше 3,5 мільярдів доларів, а останній транш фінансової допомоги МВФ надійшов до України понад рік тому - у грудні 2010 року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5157. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект