Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Укрінформ

"На відміну від Саакашвілі, я не прагну до влади. Моя єдина мета - відродження Грузії", - говориться в заяві Бадрі Патаркацишвілі.


Джерело - Укрінформ

"Ми усіляко будемо сприяти Вашій країні на шляху європейської інтеграції", - заявив міністр закордонних справ Словаччини.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

За умови, що всі три гілки влади однозначно висловляться «за», отримання запрошення стане можливим і під час квітневого самміту в Бухаресті.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чи можна вважати, що політична криза минула


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Норвезька газета Aftenposten коментує:"Сербія, як завжди, демонструє впертість і непримиримість. Нова резолюція сербського парламенту може привести країну до нової фази ізоляції з боку європейських сусідів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За словами президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, вбивство Беназір Бхутто є замахом проти демократії та проти Пакистану.


Джерело - ProEUROPA

Про це глава держави сказав у своєму виступі з нагоди 90-річчя дипломатичної служби України.


Джерело - Korespondent.net, Lenta.ru

Убивство колишнього прем’єр-міністра Пакистану, видного опозиційного діяча країни Беназір Бхутто серйозно дестабілізувало ситуацію в країні.


За матеріалами - УНІАН

"Ми вбили американського шпигуна в Пакистані", - цитує заяву "Аль-Каїди" англомовний телеканал Aaj-TV.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

Президент Віктор Ющенко вважає, що Україна може приєднатися до Плану дій по одержанню членства в НАТО на самміті Альянсу в Бухаресті в квітні 2008 року.


Джерело - Українська правда

"Нову посилену угоду ми підпишемо в наступному році", - сказав президент.


Джерело - Міністерство економіки, портал "Європейський простір"

На цьому наголосив Міністр економіки України Богдан Данилишин під час зустрічі з Головою Представництва Європейської Комісії в Україні Ієном Боугом.


Джерело - Укрінформ

Із 1,6 тис. танків, що були на озброєнні ЗС країни у 1993 році на сьогоднішній день залишилося лише 179 одиниць типу Т-72.


Джерело - Укрінформ

"Сьогодні я поставив підпис під законом H.R. 2764, який гарантує виділення коштів федеральному урядові на тому раціональному та відповідальному рівні, який я пропонував", - наголосив американський президент.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Натомість у Вашингтоні дії турецьких військових дістали цілковиту підтримку.


За матеріалами - Korespondent.net

Влада Афганістану заявила, що ці люди займалися діяльністю, що суперечить їх офіційним обов’язкам, і вимагає, щоб дипломати залишили країну.


За матеріалами - УНІАН, ВВС

Представники протилежних політичних таборів, Буш і Клінтон, ділять почесне перше місце в рейтингу Gallup шостий рік підряд.


За матеріалами - УНІАН

В документі, зокрема, наголошується, що «Сербія зробить все можливе, щоб Косово залишилося складовою частиною сербської держави».


За матеріалами - Української правди

"Я не бачу значних досягнень на шляху до членства в Європейському Союзі. Це — процес, але поки що не переможний", - сказав він в інтерв’ю газеті "День".


За матеріалами - Європейського простору

Європейський Союз співпрацює із Світовим банком у сфері розвитку людського потенціалу та економічного зростання в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Член Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною Гражина Станішевська: "І зараз надзвичайно важливо, як Україна скористається цієї можливістю, чи зробить висновки з помилок, зроблених раніше".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Резолюція має зобов’язати сербських урядовців ніколи не погодитися з незалежністю Косова.


Джерело - Укрінформ

Всі українські миротворчі контингенти вже підготувалися до Новорічного свята.


Джерело - ProEUROPA

На даному етапі принципово важливо почути особисто з вуст Юлії Тимошенко недвозначну підтримку курсу на євроатлантичну інтеграцію і, що важливо нині, прагнення приєднатись до ПДЧ найближчим часом”, - зазначається у зверненні.


За матеріалами - Української правди

У свою чергу, представник від України Валерій П’ятницький наголосив, що скасовувати мита Україна в будь-якому разі не буде, хоча й припускає можливість їх зниження до нуля.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Імовірно, що європейці вже незабаром стануть свідками непростої дискусії про остаточні кордони Європейського Союзу. Її ініціатором є французький президент Ніколя Саркозі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головними покупцями російської зброї є Китай, Індія, Іран, Алжир, Венесуела, Малайзія та Сербія.


За матеріалами - УНІАН

Два винищувачі F-16 ВПС Данії були підняті в повітря вчора вночі після того, як поблизу повітряного простору країни з`явилися російські бомбардувальники Ту-160.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Двоє активістів палестинського угруповання «Хамас» загинули та двоє поранені у Смузі Газа внаслідок ізраїльського авіанальоту.


За матеріалами - Би-Би-Си, РИА Новости

Уряд Непалу в результаті двомісячних переговорів уперше погодився з необхідністю скасування монархії, історія якої нараховує тут 240 років.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через запровадження посиленого контролю на угорсько-українському та польсько-українському кордонах утворилися багатокілометрові черги вантажівок, а час чекання сягає часто 30 годин.


За матеріалами - Lenta.ru, Кореспондент

Нова система ПРО, розробку якої веде корпорація RAFAEL, повинна забезпечити захист від ракет Касам і снарядів із Катюш, які запускаються на територію Ізраїлю з боку Палестинської автономії.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Політична криза у Бельгії виникла після парламентських виборів у червні, на яких перемогли фламандські християнські демократи на чолі з Івом Летермом.


Джерело - УНІАН

На виборах були присутніми спостерігачі від 30 країн і 5 міжнародних організацій, у тому числі й від ОБСЄ (26 осіб). Західні журналісти на вибори не були допущені.


За матеріалами - Лєнта.ру, Кореспондент

Відразу ж після початку війни в Кореї в 1950 році Гувер попросив президента США Гаррі Трумена почати масові арешти, щоб протистояти "зраді, шпигунству й саботажу", повідомляє газета New York Times.


Джерело - ПроЄВРОПА

«Останні сигнали з Москви ми схильні розглядати як публічний прояв сьогоднішніх внутрішньополітичних процесів у сусідній державі», - сказав В.Огризко.


За матеріалами - Української правди

Володимир Огризко називає пріоритетним питанням для України укладення нової посиленої угоди з ЄС, що має бути далекоглядною, інноваційною і відображати нову якість відносин.


Джерело - Укрінформ

Парламент Латвії затвердив склад нового уряду, який очолить досвідчений політик Іварс Годманіс. Це чотирнадцятий уряд у Латвії за 16 років незалежності.


Джерело - Укрінформ

Разом з призначенням прем'єра був представлений список міністрів, що формують тимчасовий уряд.


За матеріалами - Української служби ВВС

Посол США в Організації об’єднаних націй Залмай Халілзад, закликав Москву змінити позиції, які не дають результатів, мається на увазі продовження переговорів.


Джерело - УНІАН

«Про вступ до НАТО на сьогодні мова йти не може, це було б несерйозно, ми мусимо пройти всі етапи, які передують цій події», - сказав міністр.


Джерело - ProEUROPA

Міністр закордонних справ Словенії, яка головуватиме у ЄС в першій половині 2008 року, Дімітрій Рупель вважає, що ЄС готовий визнати реальність, яка існує на Балканах, однак зазначив, що боротиметься за одностайність при прийнятті рішення щодо Косово.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заявив французький президент Ніколя Саркозі після зустрічі з главою італійського уряду Романо Проді й іспанським прем'єр-міністром Родрігесом Сапатеро.


Джерело - Korespondent.net

Аналітики й чиновники припускають, що після виборів у Володимира Путіна може з'явитися ще один обов'язок - керівництво Радою директорів Газпрому.


За матеріалами - Української правди

Суть європейської пропозиції полягає у тому, щоб "зв'язати" графіки зниження мит з остаточно зниженим рівнем мита в рамках СОТ.


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

В ніч з четверга на п`ятницю відкрили кордони всередині розширеної “шенгенської зони”, до якої приєдналися 9 держав.


Джерело - Главред

"Я серйозно розглянув би питання про те, щоб заявити про необхідність для "великої вісімки" більше не запрошувати його на їхню наступну зустріч", - заявив Маккейн у середу в інтерв'ю газеті "Бостон геральд".


Джерело - Укрінформ

Сьогодні опівночі ( з 20 на 21 грудня) буде припинено контроль на 50 переходах спільного кордону Угорщини з Австрією, Словаччиною та Словенією загальною протяжністю 1,1 тис. кілометрів.


Джерело - Європейський простір

За останні шість місяців громадяни ЄС, за даними опитування “Євробарометру”, стали довіряти значно менше європейським інституціям, одночасно, підтримка фактору членства ЄС досягла найбільшої за весь час межі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Отож уввечері в Римі Ніколя Саркозі має представити суперечливий продукт французької міжнародної дипломатії під назвою Союз середземноморських держав.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

До уряду входитимуть представники п'яти політичних партій, які представляють як фламандську, так і валлонську частину Бельгії. Такий компроміс дозволив розблокувати політичний процес в країні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Раді безпеки ООН остаточно зупинився процес пошуку компромісу стосовно майбутнього статусу Косова.


Джерело - Korespondent.net

Пентагон розпорядився відкласти передислокацію однієї бригади до 2012 року, а іншої - до 2013 року.


За матеріалами - ПРАЙМ-ТАСС, Української правди

Президент Росії Володимир Путін вважає, що США "почали руйнувати Україну", штучно розділивши її суспільство на "проросійські" і "проамериканські" сили і зробивши підтримку останнім.


Джерело - УНІАН

Дві нових глави, переговори по яких розпочинаються зараз, присвячені трансєвропейським мережам (транспорт, енергетика, комунікації) та питанням фінансів і бюджетних асигнувань.


За матеріалами - УНІАН

“Пані прем’єр-міністре, дорога Юліє, дозволь мені привітати тебе з призначенням головою українського уряду”, - починає свій лист Н.Саркозі.


Джерело - Укрінформ

Конфлікт щодо виведення польських військ з Іраку виник через позицію уряду, заявив сьогодні в програмі першого польського радіо "Сигнали дня" екс-прем'єр Польщі Ярослав Качинський.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Згідно з бажанням іракського уряду, мандат втратить свою чинність наприкінці 2008-го року.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Але в НАТО вважають, що зараз рано передбачати, чи буде на черговому саміті НАТО в Бухаресті прийняте рішення щодо надання Україні Плану дій щодо членства.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Джордж Буш не заперечив доцільності початку ядерних поставок Росії, але наголосив, що тепер Іран мав би напевно припинити власну програму збагачення урану.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

12 грудня Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонної реформи провела засідання у штаб-квартирі НАТО з метою аналізу процесу реалізації ключових ініціатив у 2007 році та обговорення планів на 2008 рік.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Солана теж привітав Тимошенко з обранням Прем’єр-міністром. У розмові з ній він наголосив, наскільки важливим є для нового уряду зосередитися на реформах, які спрямовані на модернізацію України.


За матеріалами - Korespondent.net

«Затвердження уряду – позитивний крок, і ми з радістю співпрацюватимемо з новим його прем’єр-міністром та її командою», – сказав представник Держдепартаменту США Шон МакКормак.


Джерело - УНІАН

Комітет з питань транспорту і туризму Європарламенту висловився за повну лібералізацію ринку поштових послуг до 2011 року.


За матеріалами - Української правди, РИА Новости

"Ми, безумовно, готові працювати з новим урядом України, навіть не може бути питань. Чого ми чекаємо? Ми чекаємо конструктивного розвитку відносин між нашими країнами", - сказав перший заступник глави МЗС Росії Андрій Денисов.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Кабінет Міністрів найближчим часом проведе інвентаризацію усіх документів, що стосуються вступу України до Світової організації торгівлі.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Європейські торговельні партнери зацікавлені, щоб Україна виконувала роль сировинної бази, тому СОТ наполягає на скасуванні експортних мит, що для української сторони не прийнятно.


За матеріалами - РИА Новости, Эхо Москвы, Korespondent.net

Держсекретар США Кондоліза Райс у вівторок, 18 грудня, прибула в Ірак з неоголошеним візитом.


Джерело - Korespondent.net, ІТАР-ТАРС

Група в складі більше 300 турецьких військовослужбовців з озброєнням перетнула кордон з Іраком у гірському районі Галі Раш.


Джерело - Українська служба ВВС

Російська державна атомна агенція заявила, що вона почала постачати ядерне паливо Іранові.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сьогодні у люксембурзькому містечку Шенген відбудуться урочистості з нагоди розширення так званої “шенгенської зони”.


Джерело - Korespondent.net

Це один із способів вирішити проблему попиту на енергетичні ресурси в країні, заявив президент країни Джордж Буш в понеділок під час візиту в штат Вірджинія.


За матеріалами - УНІАН

Про це під час прямого відеомосту Київ-Брюссель сказав керівник відділу оборонної співпраці управління оборонної політики та планування НАТО Джордж Кацирдакіс.


За матеріалами - РІА "Новости", УНІАН

"Ми вимушені вживати відповідних заходів, які не дозволять ні за яких умов девальвувати російський потенціал ядерного стримування".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Україна досі офіційно не звернулась з заявкою до НАТО стосовно приєднання на Бухарестському самміті до плану дій щодо членства в Альянсі.


Джерело - УНІАН

Диктор телебачення зачитав лист диктатора.


Джерело - EurActiv

Майбутнє президенство Словенії визначило процеси ратифікцаії Лісабонського Договору та розширення за рахунок Західних Балкан в якості головних пріорітетів своєї піврічної діяльності.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Переговорний процес вичерпав себе, і чинний статус кво є неприйнятним. Швидке врегулювання косовського питання є необхідним для стабільності на Балканах.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Даний проект пройшов успішну апробацію як в Україні, так і за кордоном, був позитивно оцінений у структурах безпеки НАТО.


За матеріалами - Української правди

Єврокомісія підтримає будівництво газопроводів в обхід України, якщо остання не інвестує в модернізацію власної газотранспортної системи 2,5 млрд. євро, необхідні для збереження нинішнього обсягу транзиту газу в Європу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За словами Ромні, у своїх оцінках Хукабі звучить радше як демократ, аніж як республіканець.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Врешті-решт представники 190 країн узгодили „дорожню карту Балі”. Вона передбачає заміну Кіотського протоколу до 2009 року іншим меморандумом.


Джерело - Korespondent.net

Таке рішення ухвалили члени зборів ініціативної групи, що пройшли в Москві. У зборах взяло участь більше 800 чоловік.


Джерело - Korespondent.net

Аль- Каіда вважає, що виведення британських військ з іракського міста Басра і передача населеного пункту під контроль місцевої влади є ніщо інше, як втеча британців з поля бою.


За матеріалами - Газета RU, УНІАН

Президент Хорватії Степан Месіч заявив, що дасть прозахідному прем`єр-міністру Іво Санадеру мандат на формування нового уряду.


Джерело - УНІАН

В.Ющенко підкреслив, що в першому кварталі 2008 року Україна починає з ЄС переговори щодо створення зони вільної торгівлі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Під час зустрічі японський прем'єр та Генеральний Секретар НАТО підтвердили, що Японія та НАТО поділяють спільні цінності, а також відчуття спільної відповідальності за глобальні безпекові виклики.


Джерело - Укрінформ

За день до завершення конференції ООН з проблем зміни клімату, що проходить на індонезійському острові Балі, компроміс з багатьох питань так і не знайдений.


Джерело - Укрінформ

Мова йшла про зміцнення довіри й прозорості позицій сторін. Відбувся інтенсивний обмін інформацією, детально проаналізовано питання розвідки, зокрема те, як російська і американська сторони оцінюють нинішні й майбутні загрози.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Договір про реформи» передбачає, що Євросоюз створить посаду президента замість головування країн-членів по черзі кожні півроку


Джерело - ProEUROPA

Початку урочистої церемонії підписання виступили прем’єр-міністр головуючої в ЄС Португалії Жозе Сократеш, Президент Єврокомісії Жозе Баррозу та Президент Європарламенту Ханс-Герт Пьоттерінг.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

27 підписів ще не означають ратифікації...Європейцям слід усвідомити, яку велику роль відіграє тепер ЄС у їхньому житті. Це основа, на якій усе тримається, а більшість законів пишуться нині у Брюсселі чи Страсбурзі, аніж у Парижі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через день після підписання нової основоположної угоди ЄС глави держав та урядів країн-членів спільноти зберуться сьогодні на самміт до Брюсселю. У


За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent.net

У історії не було прецеденту такої спільної роботи. І якщо вже головні центробанки вирішили об’єднати зусилля - це говорить про те, що ставки дійсно високі.


Джерело - УНІАН

C 1 січня 2008 року розмір зборів для більшості країн світу і більшості категорій віз встановлюється на рівні в 131 долар США.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Дату засідання робочої групи щодо вступу України до Світової організації торгівлі досі не визначено, ухвалення рішення про вступ до організації у 2007 році знаходиться під сумнівом.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

"Країни-члени НАТО ще раз підтверджують своє право вдатися до будь-яких кроків, передбачених цим Договором та міжнародним правом. Водночас вони воліють вийти з цього глухого кута..."


Джерело - Укрінформ

"Переговори себе вичерпали. Тепер слово за Радою Безпеки. Якщо ж РБ ООН не вирішує питання, то для цього доведеться знайти метод поза межами Ради", - заявив посол.


Джерело - Укрінформ

Відповідно до останньої версії законопроекту, що викликав чимало дебатів в обох конгресових палатах, Пентагон на 2008 рік одержав у своє розпорядження 696,4 млрд доларів США.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Оскільки підписують угоди у столиці Португалії, що нині головує в Євросоюзі, то за традицією їх називатимуть Лісабонські угоди.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Представник Держдепартаменту США Шон Маккормак заявив у Вашингтоні, що Москва ухвалила помилкове рішення.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

ОБСЄ закликала Росію переглянути рішення про мораторій на участь у Договорі про звичайні збройні сили в Європі.


За матеріалами - ProEUROPA

Про це йшлося вчора у штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу в Брюсселі на засіданні Економічного комітету НАТО з Україною.


Джерело - Korespondent.net

Не дивлячись на те, що більшість кандидатів - представники опозиції, політологи вважають, що основна боротьба розгорнеться між Саакашвілі та Патаркацишвілі.


Джерело - УНІАН

Церемонія підписання “Угоди про реформи” – нового базового документу, який визначить принципи функціонування Євросоюзу, - відбудеться в Лісабоні.


За матеріалами - УНІАН

Україна може повторити шлях Словаччини, єдиної країни, де невдало проводився референдум про вступ до НАТО.


Джерело - Укрінформ

Водночас Будапешт "не вважав би за некорисне", якби і система НАТО була сформована з підключенням до неї американської системи.


Джерело - Сайт "Ураїна-НАТО" МЗС України

Головна мета переговорів полягає у підготовці деталізованої Програми імплементації Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО на 2008 рік.


Джерело - Європейський простір

5 грудня новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив у Європейському Парламенті, розповівши про своє бачення відносин між Польщею та іншими державами та інституціями Союзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Соціологічні опитування показують, що 95% сербів не готові воювати за Косово. Їх більше цікавлять власні економічні та соціальні проблеми.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Колишній лідер Німеччини закликав ставитися до Росії, як до найважливішого партнера Європи та США. Шрьодер стверджує, що Росія є надійним партнером Заходу і в політиці, і в енергетичній співпраці.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина і Польща після кризи останніх років прагнуть розпочати новий етап у відносинах двох країн.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Цю хартію усі глави держав ЄС підписали ще 2000 року, втім до цього часу вона мала вигляд декларації, яка не є обов’язковою до виконання.


Джерело - Українська служба ВВС

Представницькі делегації з усього світу, включно з главами держав та міністрами охорони довкілля збираються на індонезійському острові Балі на кoнференцію ООН з питань кліматичних змін.


За матеріалами - Эхо Москвы, Korespondent.net

У Греції найбільші профспілкові об'єднання проводять 24-годинний загальний страйк в знак протесту проти планів влади провести пенсійну реформу.


За матеріалами - УНІАН

Терористичне угрупування "Аль-Каїда в країнах ісламського Магріба" узяло на себе відповідальність за організацію двох вибухів, що прогриміли у вівторок в столиці Алжиру.


За матеріалами - Korespondent.net

Перший віце-прем’єр РФ Дмитро Медведєв попросив президента Володимира Путіна стати прем’єром у разі його перемоги на президентських виборах у березні 2008 року.


Джерело - Главред

"Україна сподівається, що отримає запрошення на самміті у квітні 2008 р. у Бухаресті з боку Альянсу приєднатися до виконання Плану дій щодо членства в НАТО",-заступник керівника управління міжнародної безпеки апарату РНБОК Олег Мяльниця.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Заява схвалена на засіданні Комісії в штаб-квартирі НАТО 7 грудня 2007 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Самміт у Португалії розглядався як намагання Європи повернути втрачені позиції в Африці і обмежити дедалі більший вплив на континент Китаю.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Депплер висловив думку, що кілька країн цього регіону “демонструють такі ж самі симптоми, що й низка азійських країн напередодні регіональної фінансової кризи, що сталася 10 років тому.”


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Кремлівське схвалення кандидатури Медведєва, як стверджують спостерігачі, фактично гарантує 42-річному спадкоємцеві перемогу на виборах президента Росії 2 березня 2008 року.


Джерело - Офіційний сайт Президента України

Віктор Ющенко своїм Указом звільнив Романа Шпека з посади представника України при Європейських Співтовариствах (Європейському Союзі).


За матеріалами - Інтерфакс, РІА Новости, Korespondent.net

Усі 27 країн-членів Євросоюзу, за винятком однієї, готові прийняти незалежність сербського краю Косова, заявив 10 грудня, журналістам міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.


За матеріалами - Korespondent.net

У провінції Гельменд на півдні Афганістану війська міжнародної коаліції з боєм узяли місто Муса-Калу - головний оплот талібів в цьому районі.


За матеріалами - УНІАН

Як пише газета The Financial Times, він з`являється на російській політичній сцені тоді, коли потрібно врегулювати конфлікти і сісти за стіл переговорів.


Джерело - УКраїнська правда

Президент Росії Володимир Путін підтримує кандидатуру першого віце-прем'єра Дмитра Медвєдєва на посаду президента.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Заява ухвалена 7 грудня 2007 року в штаб-квартирі НАТО, Брюссель, Бельгія (текст подається англійською мовою).


За матеріалами - ProEUROPA

“Цей процес не є прикріпленим до певних календарних дат. Не можна сказати, що буде якась зустріч, чи якийсь самміт і на ньому буде ухвалене відповідне рішення”, - сказав Яаап де Хооп Схеффер.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Ухвалено в Брюсселі 7 грудня 2007 року (подається англійською мовою).


Джерело - EUobserver

Лідер косовських сепаратистів зазначив, що Пріштіна не буде оголошувати про свою незележність до фінального рішення ЄС.


Джерело - УНІАН, The Washington Post

Ключовим методом боротьби нинішнього президента Росії Володимира Путіна за владу залишається невідомість.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В.Хандогій поінформував співрозмовника про внутрішньополітичну ситуацію в Україні, процес формування коаліції та нового уряду.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У самому Північноатлантичному Альянсі дуже обережно ставляться до питань розширення.


Джерело - Korespondent.net

Сьогодні, 10 грудня, у скандинавських столицях Осло й Стокгольмі пройдуть традиційні урочисті церемонії вручення Нобелівських премій.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У підсумковій декларації самміту ЄС-Африка, який завершився напередодні у Португалії, йдеться про встановлення „стратегічного партнерства”.


За матеріалами - УНІАН

Корабельна ударна група ВМФ Росії успішно виконала завдання в Північній Атлантиці згідно з планом тактичного навчання у взаємодії з літаками морської ракетоносної авіації Північного флоту.


За матеріалами - УНІАН

Ви розумієте, що зараз, поки немає міністра, не варто проводити таке засідання”, - сказав редставник португальського Президентства в ЄС.


Джерело - EurActiv

Суперечлевий за своєю суттю комітет щодо майбутнього ЄС буде офіційно утворений на засіданні Європейської Ради наступного тижня.


Джерело - Укрінформ

За цим рішенням, усі правові положення спільного візового простору поширюються у повному обсязі на Чеську Республіку, Естонію, Латвію, Литву, Угорщину, Мальту, Польщу, Словенію та Словаччину.


Джерело - Укрінформ

Метою майбутньої угоди є поглиблення відносин в сфері авіації. Подібні міжнародно-правові документи Євросоюз вже уклав з країнами Західних Балкан і Марокко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такої домовленості дійшли міністри закордонних справ країн-членів НАТО, які зібралися в четвер у Брюсселі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Речник Джеймс Аппатурай розповів про очікування від зміни влади в Києві, реформу української армії та суть Альянсу:"Я сам із Канади, і чимало канадців не знають, що таке сучасна НАТО".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Під час відвідин Іраку в середу міністр оборони США Роберт Гейтс сказав, що він вірить у досягнення найближчим часом стабільного миру і демократії в цій країні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В п’ятницю у штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу у Брюсселі Україну на засіданні ПАР представлятиме тимчасово виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Володимир Хандогій.


Джерело - НЦПЄАІ України

У канадському місті Галіфакс пройшла головна плануюча конференція з підготовки до навчання "Болд Монарх-2008" за участю представників військових флотів країн-членів і партнерів НАТО.


За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

У Чехії біля населеного пункту Мішов в Західній Богемії, в 90 кілометрах на південний захід від Праги, завершено монтаж радара американської протиракетної оборони.


За матеріалами - УНІАН

Події, що відбуваються в Росії сьогодні, можна сміливо назвати ехом Жовтневої революції.


Джерело - EUobserver

Спільний оборонний ринок є також "фундаментальним для європейської автономії у світі", - додав Віце-Президент Єврокомісії.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Запланований обмін поглядами щодо процесу розширення, а також інші питання порядку денного Бухарестського 2008 року Самміту.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На всесвітній конференції ООН із захисту клімату в Балі бідні країни закликали прискорити передачу їм екологічних технологій задля боротьби з глобальним потеплінням.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад назвав великою перемогою доповідь американської розвідки, яка дійшла висновку, що Іран від 2003 не намагається розробляти ядерну зброю.


Джерело - Українська служба ВВС

Антиурядові акції протесту в столиці Ризі впродовж минулих двох місяців були найбільшими, відколи Латвія здобула незалежність від Радянського Союзу.


За матерiалами - Korespondent.net

Сьогодні з дводенним офіційним візитом до Києва прибув Президент Польщі Лех Качинський з дружиною. Біля Секретаріату Президента його зустрів Глава української держави Віктор Ющенко.


Джерело - "Німецька хвиля", Українська правда

В Єврокомісії наголошують, що отримані гроші Україна витратить на подальше реформування енергетичного сектору, приділяючи головну увагу ефективному використанню енергії та відновлювальним джерелам.


За матеріалами - ПРАЙМ-ТАСС, Української правди

Як відомо, за підсумками зустрічі Міллера і міністра палива й енергетики України Юрія Бойка, "Газпром" домовився з Україною, що в 2008 році ціна газу на кордоні Росії та України складе 179,5 дол. за тисячу куб. м.


За матеріалами - УНІАН, News.ru

Грем Уотсон, лідер фракції лібералів в Європарламенті, назвав президента В.Путіна "популістом із замашками диктатора, що відноситься до тієї ж категорії, що і Уго Чавес, тільки є небезпечнішим".


Джерело - УНІАН

Президент США Джордж Буш закликав Іран «прояснити» ситуацію про масштаби ядерної програми країни, що стало доказом продовження жорсткої політики по відношенню до Ірану.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Українськi вiйськовi беруть участь у навчаннях "Стадфаст Джо-2007", якi проходять в Iталiї пiд егiдою НАТО


Джерело - Korespondent.net

Кінах наголосив, що основною причиною перенесення розгляду заявки України є неврегульованість питання з Європейським Союзом щодо експортного мита.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Останній раунд міжнародних переговорів щодо статусу Косова завершується. Сторони, як і прогнозували оглядачі, так і не змогли знайти взаємоприйнятного виходу щодо майбутнього статусу цього краю.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польський прем'єр Дональд Туск закликав Євросоюз не миритися із порушеннями демократичних принципів, які відбулися під час парламентських виборів у Росії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уперше за час свого перебування при владі президент США Джордж Буш планує в січні здійснити поїздку по Близькому Сходу.


Джерело - ВВС, Korespondent.net

Як говориться в розповсюдженій в Брюсселі заяві головуючої в Євросоюзі Португалії, порядок проведення парламентських виборів у Росії "не відповідав міжнародним стандартам ".


За матеріалами - РИА Новости, NEWSru.com, Korespondent.net

Юрій Балуєвський і Майкл Муллен підписали меморандум про затвердження робочого плану з вдосконалення військової співпраці та сполучності між збройними силами двох країн на 2008 рік.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", "Української правди"

Європейська Kомісія та Програма розвитку ООН розпочинають в Україні національній проект з підтримки місцевих громад.


Джерело - НТВ

У передмісті Кабула терорист-смертник підірвав заміновану машину поряд з автобусом, в якому перебували афганські військові.


За матеріалами - ІТАР-ТАРС, УНІАН

Сьогодні уряд Латвії, очолюваний прем`єр-міністром Айгарсом Калвітасом, йде у відставку.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

НАТО буде продовжувати надання всього спектру практичної допомоги, яку може надавати Альянс, для хорватських програм реструктуризації та реформування напередодні Бухарестського Самміту.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Прем'єр-міністр Італії Р.Проді в рамках своєї прес-конференції в Тирані оголосив, що не заперечує проти того, щоб до НАТО були прийняті Албанія, Хорватія і Македонія.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

Помiчник Генсека нагадав, що в Українi пiсля парламентських виборiв, що вiдбулися 30 вересня, досi не сформовано новий уряд. Вiн також нагадав, що в мiсiї України при НАТО досi немає посла.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Такий висновок міститься в техніко-економічному обгрунтуванні, яке підготували фахівці з Євросоюзу.


Джерело - Українська служба ВВС

Дві організації - ОБСЄ та Рада Європи заявили, що російські вибори не відповідають демократичним стандартам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Так звана контактна група з Косова в складі представників ЄС, США й Росії припинили посередницьку діяльність між Сербією і косовськими албанцями.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Небезпека, що Іран збудує власну атомну бомбу, є меншою, ніж припускалося раніше. Такий висновок міститься у спільному звіті 16 спецслужб США.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

"Ми будемо відповідати всім Маастрихтським критеріям. В 2007 році наш дефіцит бюджету буде становити 2,5% ВВП, інфляція близько 1,9% у березні", - сказав прем'єр-міністр країни Роберт Фіко він.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Засідання робочої групи зі вступу України до Світової організації торгівлі не може відбутися через неврегульованість питання з ЄС стосовно експортних мит.


Джерело - УНІАН

Очікувана перемога Володимира Путіна на парламентських виборах, які пройшли у країні може стати для нього як благословенням, так і прокляттям.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар НАТО повідомив всіх учасників переговорів, що сили НАТО будуть продовжувати виконання своєї ролі в Косово, захищаючи як більшість, так і меншість.


За матеріалами - РИА Новости, Korespondent.net

Напередодні Фіделя Кастро висунули кандидатом у парламент Куби. У випадку, коли його оберуть, він зможе продовжувати залишатися главою держави


Джерело - EUobserver

Після шести місяців, які минули після парламентських виборів, останні спроби сформувати уряд Бельгії завершилися колапсом.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Про це сказано в програмі коаліції "Український прорив: для людей, а не для політиків".


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Основна увага була приділена остаточному опрацюванню концептуальних положень проекту Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008 – 2011 роки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо Путін стане так званим „національним лідером”, тоді це означатиме згортання демократичного розвитку Росії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Конференція на Балі стане формальним початком переговорного процесу, що має завершитися найпізніше 2009 року готовою до підписання угодою.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, NEWSru.com

За даними Національного виборчої ради, опубліковано у ніч на понеділок, 51 відсоток голосів виборців, які виступили проти внесення змін до основного закону країни, за – 49 відсотків.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", РИА Новости, Української правди

Відповідно до неофіційного опитування виборців на думських виборах "Єдина Росія" одержала 61% голосів виборців, КПРФ - 11,5%, ЛДПР - 8,8%, "Справедлива Росія" - 8,4.


За матеріалами - Української правди

Інтеграція країн-сусідів Євросоюзу в європейський енергетичний ринок є необхідною передумовою для успіху політики сусідства ЄС.


АНАЛІТИКА

Віталій Мартинюк, Міжнародний Інститут Гуманітарних Технологій - Спеціально для «Євроатлантичної України»

Цьому тестуванню піддається не тільки здатність Альянсу проводити операції з підтримки миру і стабільності за межами зони традиційної відповідальності НАТО, але й міцність самої структури та зв’язків між трансатлантичними союзниками.


Вільям Крістол - The Weekly Standard

Журнал "Time" помилився.


Марина Дяченко, "Укрінформ" - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Однією з головних причин якомога швидшого визначення статусу краю називають бажання Вашингтона забезпечити стабільність в Європі, адже питання статусу Косова важливе не лише для Південно-Східної Європи, а й для всієї європейської системи безпеки.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

За деякими неперевіреними даними, вже розпочала свою закриту діяльність невелика група експертів з метою розробки нової інституційної архітектури ЄС.


Майкл Абрамовіч, Петер Бейкер - The Washington Post

Позаяк Ірак заспокоюється, фокус дій зміщується в бік Афганістану. Текст статті подається англійською мовою.


Енн Скотт Тайсон - Washington Post

Секретар оборони США Роберт Гейтс жорстко критикував країни-члени НАТО за незабезпечення постачання необхідної кількості інструкторів, гелікоптерів та наземних частин для ведення дій у Афганістані.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Євроатлантична Україна

Перед Україною знову відкрилося вікно можливостей до здійснення істотного прориву як у внутрішніх реформах, так і на зовнішньополітичній арені.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новини

"Наша партія розуміє характер світу, в якому ми живемо, і розуміє, що головна відповідальність, яка лежить на уряді - забезпечувати захист американського народу від небезпек", - сказав президент США.


Джерело - Укрінформ

Документ отримав схвалення Конгресу лише днем раніше, проте деякі законодавці вже назвали його "історичним".


Джерело - Українська правда

За неї проголосували 226 депутатів демократичної коаліції.


Джерело - EUobserver

Пан Саркозі сказав, що так як група не буде вести мову про інститути ЄС та специфічні політики, вона "може вести мову про нову європейську мрію".


За матеріалами - Korespondent.net

Церемонія підписання Договору про реформи - нового базового документа, що визначає принципи функціонування Євросоюзу, відбулася в четвер, 13 грудня, в монастирі ордена Святого Ієроніма в Лісабоні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

А сама церемонія підписання «Договору про реформи» має виглядати не так, як це було заплановано.


Джерело - EurActiv

Декларація, яку планують ухвалити на самміті ЄС у п'ятницю має за мету змістити дебати з інституційних питань до фокусування ЄС у "сферах глобалізації заради інтересів всіх громадян та бізнесу".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сербська провінція Косово виходить на фінішну пряму на шляху до незалежності. Переговори про новий статус провалилися. У Європі готуються до односторонніх дій Косова і побоюються нового конфлікту на Балканах.


Джерело - УНІАН

Київ на засіданні Комітету Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке проходить сьогодні в Брюсселі, хоче добитися рішення про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО на самміті в Бухаресті навесні 2008 року.


Джерело - Європейський простір

Нове Повідомлення, що його оприлюднила Комісар у справах зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства, визначає дії, що їх мають здійснити держави-члени ЄС та Європейська Комісія,


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як вплинуть нові дані на європейських союзників Вашингтона? Чи збільшать вони тиск на Іран, щоб той зупинив збагачення урану, чи ж ослаблять санкції, зважаючи на меншу ядерну небезпеку з боку Тегерану?


Джерело - УНІАН

Спостерігачі від Парламентської асамблеї ОБСЄ і ПАРЄ назвали парламентські вибори, що пройшли в неділю в Росії "нечесними" і "недемократичними". Про це йдеться в спільній заяві цих місій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект