НОВИНИ

12.12.2007 | Герхард Шрьодер виступив у США в ролі апологета Росії та Владіміра Путіна
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шрьодер, який нині працює в офісі «Норд Стрім АҐ», німецького партнера російського газового монополіста «Газпрому», виступив у понеділок із лекцією в Колумбійському університеті в Нью-Йорку. Колишній лідер Німеччини закликав ставитися до Росії, як до найважливішого партнера Європи та США. Шрьодер стверджує, що Росія є надійним партнером Заходу і в політиці, і в енергетичній співпраці.

Голова ради спостереження «Норд Стрім АҐ» також розкритикував адміністрацію США за намагання розмістити в Європі свою ПРО, що є, на його думку, загрозою Росії. Колишній канцлер, а нині союзник Путіна і «Газпрому», хвалив у Колумбійському університеті нинішнього главу Кремля, котрий, за його словами, веде Росію до процвітання.
 
Насамперед Герхард Шрьодер намагався розвіяти висунуті у багатьох запитаннях студентів та викладачів Колумбійського університету версії, що він є прислужником «Газпрому».


Герхард Шрьодер: «Я не працюю на «Газпром», це неправильне уявлення. Я працюю на компанію, яка має спільне підприємство і один із партнерів у межах цього підприємства є «Газпром». Сюди входять також дві німецькі компанії і одна голландська. Таким чином, це клуб чотирьох, а «Газпром» є лише один із них. І їхня єдина мета полягає в тому, щоб будувати газогін по дну Балтійського моря, що є надзвичайно важливим для Європи».

«Північний потік» не буде конкурентом для газопроводів в Україні чи Балтії?

Шрьодер переконував, що Європа споживає нині 500 мільярдів кубічних метрів блакитного палива щорічно і потребуватиме до 2015 року додатково ще 200 мільярдів кубічних метрів газу. А газогін «Північний потік» («Норд Стрім») буде в змозі, за словами Шрьодера, забезпечити лише 55 мільярдів кубічних метрів російського газу на рік.

Герхард Шрьодер: «Цей план наочно демонструє, що «Норд Стрім» не створює загрози для інших газопроводів — в Україні, Балтії, Польщі чи деінде. Це буде доповнення, а не конкуруючий фактор. Опозиція до цього газогону стоїть на двох стовпах: перший – занепокоєння загрозою екології і другий – чітке політичне протистояння».

«Історичний тягар не можна застосовувати як фактор вето»

Шрьодер, погоджуючись з необхідністю дискусії щодо екології, намагався довести, що опозиція «Норд Стріму» з боку Балтійських країн і Польщі – це історичні підозри до Росії. Колишній канцлер вважає, що історичний тягар важливий, але його не можна застосовувати, як фактор вето, коли йдеться про енергетичні потреби всієї Європи.

Герхард Шрьодер намагався також довести, що Німеччина ніколи не мала проблем з постачанням газу з Росії, ані в роки «холодної війни», ані, тим більше, тепер. Він відкинув політичні мотиви блокування газу для України у 2006 році і сказав, що там була лише проблема ціни на блакитне паливо.

Шрьодер також захищав зовнішню політику Росії і критикував Захід за ініціативу американської системи ПРО у Європі, яка є, на його думку, загрозою Росії. Він також сказав, що Москву непокоїть і ображає намагання Заходу зводити наклепи на Росію та ізолювати її у світі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект