НОВИНИ

06.12.2007 | Західні країни не поспішають вітати Путіна з перемогою
За матеріалами - УНІАН, News.ru

На Заході зростає скандал, пов`язаний з оцінкою минулих думських виборів у Росії.


Як зазначає News.ru, напередодні президент США Джордж БУШ повідомив, що висловив російському президентові Володимиру ПУТІНУ щире занепокоєння. США і країни Європейського Союзу зажадали проведення термінового розслідування за фактами порушень, про які говорили спостерігачі. Відмовили Москві в підтримці навіть її традиційні партнери.


Звертають на себе увагу і сильні різночитання в російських і зарубіжних ЗМІ в цитуванні заяв іноземних лідерів щодо думських виборів. По-перше, прес-служба Кремля спростувала заяву Дж.БУША про те, що він висловив В.ПУТІНУ занепокоєння з приводу виборів. Італійська преса, у свою чергу, спростовує заяву прем`єра Романо ПРОДІ в трактуванні прес-служби Кремля, згідно з якою "ПРОДІ привітав ПУТІНА з успішним проведенням виборів". З ложкою дьогтю, як виявилось, було і передане деякими ЗМІ "поздоровлення" від імені нового прем`єр-міністра Польщі Дональда ТУСКА.


"Я сказав (Володимиру ПУТІНУ), що ми щиро висловлюємо занепокоєння з приводу цих виборів", - так виклав свою вчорашню телефонну розмову з президентом РФ Дж.БУШ на прес-конференції в Білому домі. Прес-секретар президента Росії Олексій ГРОМОВ повідомив, що таких слів Дж.БУШ не говорив. Тему виборів підняв сам В.ПУТІН, розповівши про підсумки і піддавши критиці деякі заяви і дії Державного департаменту США.


Втім, як відзначає "Комерсант", і до нього високопоставлені співробітники американської адміністрації не скупилися на різкі оцінки думських виборів. Прес-секретар американського президента Дана ПЕРІНО, наприклад, заявила, що Дж.БУШ не збирається дзвонити В.ПУТІНУ, щоб привітати його з успіхом на виборах, тому що, за її даними, "російський президент формально не був кандидатом". Проте, вона "закликала Росію звернути особливу увагу на всі ті звинувачення, які були висунуті в адресу властей". За словами Д.ПЕРІНО, ще рано говорити про те, що США визнали підсумки виборів в Росії.


Держдепартамент США, розвиваючи її думку, заявив, що украй стурбований "використанням адміністративного ресурсу на користь "Єдиної Росії", упередженістю державних ЗМІ, залякуванням політичної опозиції і нерівними можливостями, наданими опозиції" і партії влади.


З вимогами, аналогічними американським, вже виступили Велика Британія, Франція, Італія, Норвегія, Швеція і Швейцарія - вони пропонують російським властям провести розслідування за фактами порушень, про які заявляють спостерігачі й опозиціонери. "Необхідно, щоб ЦВК РФ терміново провела розслідування по всіх звинуваченнях в порушеннях. Якщо буде доведено, що вони справедливі, в цьому випадку вибори не можна вважати ні вільними, ні чесними", - заявив МЗС Британії. "Зараз російським властям необхідно пояснитися і заспокоїти світову спільноту", - вважає прем`єр Італії Романо ПРОДІ. МЗС Франції також висловив сподівання, що "російські власті проллють світло на те, що відбулося".


З жорсткішими заявами виступили представники європейських інститутів. Комісар ЄС по зовнішній політиці Беніта ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР заявила, що в ході виборів "мали місце порушення деяких фундаментальних прав, таких як свобода слова і свобода зборів". А Грем УОТСОН, лідер фракції лібералів в Європарламенті, назвав президента В.ПУТІНА "популістом із замашками диктатора, що відноситься до тієї ж категорії, що і Уго ЧАВЕС, тільки є небезпечнішим".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект