НОВИНИ

20.12.2007 | В Угрощині два дні святкуватимуть відкриття внутрішніх кордонів нових членів Шенгенської угоди
Джерело - Укрінформ

Урочистими заходами і культурними програмами 20-21 грудня відзначають угорці у прикордонних з Австрією, Словаччиною та Словенією населених пунктах відкриття внутрішніх кордонів новоприйнятих до Шенгену країн Євросоюзу.

Сьогодні опівночі ( з 20 на 21 грудня) буде припинено контроль на 50 переходах спільного кордону Угорщини з Австрією, Словаччиною та Словенією загальною протяжністю 1,1 тис. кілометрів. З цієї нагоди на угорсько-австрійському переході "Гедєшголом-Нікельдорф" за участю Прем'єр-міністра Угорщини Ференца Дюрчаня та канцлера Австрії Алфреда Гусенбауера (Alfred Gusenbauer) відбудеться урочиста церемонія демонтажу шлагбаума й відкриття кордону для вільного руху громадян. А в прикордонному австрійському селі Свята Маргарита (Sankt Margarethen) в аналогічній церемонії візьмуть участь єврокомісари ЄС Беніта Ферреро-Вальднер і Ласло Ковач, представники офіційних органів і громадськості Австрії та Угорщини.

Свята "День безкордоння" спільно проведуть угорці й словаки в містах Естергом, Комаром, селах Торньошнейметі, Долошодьормот та інших прикордонних населених пунктах.

У зв'язку з припиненням функціонування угорських контрольно-перепускних пунктів на внутрішніх кордонах уже минулого тижня розпочався демонтаж шлагбаумів, будівель та інших споруд. Розібрано, зокрема, шлагбаум та кабіни паспортного контролю на міжнародному переході "Шомошкоуйфолу" на угорсько-словацькому кордоні. На угорсько-австрійському переході в Гедєшголомі замість 14 смуг паспортного і митного контролю буде сформовано звичні 2х2 смуги автомобільної дороги. Загалом реконструкція територій зі зміною функцій відбудеться на 30 ділянках колишніх прикордонних переходів.

Хоч у напрямку Австрії, Словаччини та Словенії ліквідовуються контрольно-пропускні пункти, у 80-кілометровій зоні по обидва боки кордону й надалі здійснюватиметься т.зв. "глибинний контроль", а в необхідних випадках тимчасово може бути відновлено повний прикордонний контроль. Це може статися, наприклад, на прохання австрійців у період спільного проведення Австрією та Швейцарією Чемпіонату Європи з футболу 2008 року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект