НОВИНИ

13.12.2007 | Заява Альянсу з приводу призупинення Російською Федерацією своїх зобов'язань за Договором про звичайні збройні сили в Європі
Джерело - Офіційний сайт НАТО

1.               Члени-країни НАТО глибоко шкодують з приводу того, що Російська Федерація продовжила реалізацію свого наміру і з 12 грудня 2007 року в односторонньому порядку призупинила виконання своїх зобовязань за Договором про звичайні збройні сили в Європі.


 


2.               Це особливо розчаровує, тому що, як зазначили 7 грудня  у своєму комюніке міністри закордонних справ країн-членів НАТО, останні кілька місяців члени Альянсу інтенсивно працювали з іншими країнами-партнерами, що уклали цей Договір, і намагались у конструктивний спосіб вирішити ті питання, що непокоять Російську Федерацію. Країни-члени НАТО продовжують надавати найвищого значення режимові Договору зі звичайних збройних сил в Європі, включаючи усі його складові, та підкреслюють його стратегічну важливість як наріжного каменя євроатлантичної безпеки.


 


3.               У цьому відношенні ми вели багатоплановий діалог для розв’язання усіх невирішених питань шляхом двосторонніх американо-російських контактів, в рамках Спільної консультативної групи у Відні, під час неофіційних зустрічей, що проводилися у містечку Бад Саароу, в Парижі та Мадриді, і зовсім недавно під час міністерського засідання Ради Росія-НАТО 7 грудня 2007 року. Цей діалог відкриває конструктивний шлях вперед на основі паралельного пакету дій, який підтримали усі члени Альянсу з тим, щоб розв’язати невирішені питання, які турбують усі держави, що є сторонами Договору, виконати решту зобов’язань, відображених у Заключному акті 1999 року про Звичайні збройні сили в Європі, з усіма його Додатками, включаючи й ті, що стосуються Республіки Молдови й Грузії, закласти основу для ратифікації Угоди про адаптацію усіма 30 державами, що є сторонами Договору, та забезпечити її повну реалізацію усіма державами-учасницями. Такий шлях вперед передбачає дотримання цілісності режиму Договору, з усіма його складовими, і враховує законні інтереси та проблемні питання усіх країн-партнерів за цим Договором. У цьому відношенні країни-члени Альянсу ще раз нагадують про параграфи 26 – 28 заключного комюніке засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО від 7 грудня 2007 року.


 


4.               Мі відмічаємо, що призупинення Російською Федерацією своїх зобов’язань – це одностороння дія, яка не передбачена умовами Договору про Звичайні збройні сили в Європі. Цей крок не сприяє довгостроковій життєстійкості Договору, отже ми закликаємо Російську Федерацію відмінити своє рішення. Ми також відмічаємо, що Російська Федерація заявляла про свою відданість режиму Звичайних збройних сил в Європі, а також про те, що вона не має наміру наразі виходити з цього Договору. Країни-члени НАТО будуть уважно стежити за дотриманням Російською Федерацією своїх зобовязань за цим Договором.


 


5.               Країни-члени НАТО ще раз підтверджують своє право вдатися до будь-яких кроків, передбачених цим Договором та міжнародним правом. Водночас вони воліють вийти з цього глухого кута та зберегти ті здобутки, які несе у собі цей епохальний Договір. Ось чому вони вирішили на цьому етапі не реагувати аналогічним чином на політичне рішення Російської Федерації призупинити свої юридичні зобовязання. Країни-члени НАТО і надалі продовжуватимуть виконувати свої  зобовязання, не обмежуючи свого права вдатися до будь-яких можливих дій у майбутньому. Як перший крок, коли на цьому тижні відбуватиметься річний обмін військовою інформацією про Звичайні збройні сили в Європі, країни-члени НАТО виконають свої  зобов’язання.


 


6.               Пропозиції країн-членів Альянсу щодо паралельних дій за невирішеними питаннями є конструктивними, розумними та  спрямованими у перспективу. Країни-члени НАТО настійно закликають Російську Федерацію відгукнутися на ці зусилля, у тому числі шляхом повного виконання існуючих зобов’язань, та не вдаватися до подальших кроків, які б могли підірвати майбутнє режиму Звичайних збройних сил у Європі. Ми закликаємо російську владу попрацювати спільно з нами, щоб розвязати невирішені проблемні питання усіх держав-учасниць цього Договору.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект