НОВИНИ

03.12.2007 | Україні сказали, з чого почати приєднання до ЄС
За матеріалами - Української правди

Інтеграція країн-сусідів Євросоюзу в європейський енергетичний ринок є необхідною передумовою для успіху політики сусідства ЄС.


Про це наголошувалося на міжнародній конференції "Енергетична політика і політика довкілля", котра пройшла в суботу в Києві.


Як підкреслив депутат Європарламенту Лібор Ручек, у найближчому майбутньому питання вступу України в Євросоюз не стоїть на порядку денному. Натомість уже нині Україна має можливість стати частиною європейського енергетичного ринку, у рамках якого здійснюється вільний обіг газу та електроенергії.  


Водночас експерт Фонду Стефана Баторія Гжегож Громадзкі вважає, що приєднання України до енергетичного ринку ЄС буде кроком до європейських стандартів не лише в економіці, але й у політиці.


"Фактично, це не тільки кооперація, але це також політика інтеграції",- стверджує Громадзкі.


Експерт зауважує, що серед усіх країн, на яких поширюється Європейська політика сусідства, лише Україна і Молдова отримали запрошення стати повноправними членами Європейської енергетичної спільноти. Таку ж пропозицію отримали ще Норвегія й Туреччина - при тому що перша могла б стати членом ЄС у будь-який момент, а друга веде переговори про приєднання до Євросоюзу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект