Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - EUobserver

Опитування TNS NIPO для телекомпанії RTL свідчить, що 58 відсотків відхилять договір, а лише 42 відсотки скажуть йому "так".


Джерело - EurActiv

В Лондоні поширюються чутки, що референдум, який планується в Британії, буде терміново відкладений.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Німеччині уважно стежать за Україною після політичних змін, підраховуючи буквально кожну добу перебування при владі нової політичної еліти.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Франції Ширак сказав, що відхилення Європейської конституції ускладнить захист французьких інтересів у Європі.


Джерело - ProEUROPA

Після негативного результату голосування у Франції щодо Конституції Євросоюзу праві політики Польщі називають Конституцію „мертвим текстом”


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Багато в чому в риториці і в діях Віктор Ющенко нагадує колишнього Кучму, тобто є євроінтеграційна декларація і є реальні кроки, спрямовані на входження в той простір, де панують не європейські стандарти", - Полохало


Джерело - Українська служба ВВС

Лідери Європейського Союзу намагаються оговтатися від шоку, який спричинило негативне голосування французів щодо Євроконституції.


Джерело - Українська служба ВВС

Це виведення має відбутися до кінця 2008 року.


Джерело - ProEUROPA

На думку Солани, найгірше, що може статися внаслідок відкидання французами Конституції, це входження громадян ЄС та його лідерів „до зони психологічного паралічу”.


Джерело - Українська правда

"Ми говоримо про те, що проект про створення економічного простору значно б виграв, якби ми уніфікували процедури проходження національних кордонів і митниці", - заявив Ющенко.


Джерело - EurActin

Після голосування "ні" в одній із найбільших країн-засновниць ЄС, перед організацією постало найболючіше питання: Чи є сенс надалі рухатися далі?


Джерело - Українська правда

"Ми, звичайно, не настільки наївні, щоб очікувати, що ЄС у зв'язку з перемогою народу й демократії в Україні за один день змінить свою позицію. Але на трохи більше розуміння ми все-таки розраховували", - сказав Тарасюк.


Джерело - Українська правда

Україна виступає за створення з 1 липня зони вільної торгівлі в рамках Єдиного економічного простору, що формується.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Натомість міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро заявив, що ”ні”, сказане французами, ставить серйозне питання про майбутнє Європейського Союзу.


Джерело - Korespondent

"Якщо Франція вирішить не голосувати "за" - є небезпека того, що ЄС знову замкнеться на собі, - заявив екс-голова українського зовнішньополітичного відомства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як заявив міністр внутрішніх справ Великобританії Чарльз Кларк, планується підписати угоду з Україною про повернення назад українських мігрантів, які прибули до Європейського Cоюзу нелегально.


Джерело - EUObserver

"Це невдача французького президента та його уряду, це невдача для ратифікаційного процесу і це величезна невдача для майбутнього Європи", - сказав в інтерв'ю AFP шведський прем'єр Горан Перссон.


Джерело - Українська правда

Українська народна партія закликає президента Віктора Ющенка провести службове розслідування за фактами блокування реалізації Плану завдань Україна-НАТО на 2005 рік.


Джерело - Українська правда

Християнські демократи в Німеччині мають намір домагатися надання Україні перспективи членства в Європейському Союзі.


Джерело - Українська служба ВВС

За інформацією французького міністерства внутрішніх справ, розподіл голосів був наступним: майже 55% проголосували проти, 45% - за.


Джерело - Bloomberg.com

Три національних опитування перед референдумом 29 травня свідчать про те, що французькі опоненти Конституційного Договору ЄС збільшили своє перевагу і, таким чином, передбачається, що виборці відхилять нові правила для Європейського Союзу.


Джерело - Українська правда

Європейський Союз не вважає вересень цього року терміном лібералізації візового режиму з Україною.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Близько 300 законодавців із Північної Америки та Європи будуть обговорювати сучасні проблеми на Весняній Параламентській Асамблеї в Любляні 27-31 травня.


Джерело - Українська правда

З 12 по 14 червня прем'єр відвідає з робочим візитом Францію.


Джерело - Українська служба ВВС

"Індепендент" наголошує, що один міліьйон барелів в день, що проходитиме нафтогоном, становить понад 1% світового виробництва нафти, а резерв нафтогону, за словами кореспондентів - близько 220 мільярдів барелів.


Джерело - Українська служба ВВС

Цю заяву зроблено у Женеві після переговорів за участі міністрів закордонних справ Британії, Франції та Німеччини і представників Ірану.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За попередніми оцінками, Бундесрат, тобто палата земель німецького парламенту, затвердить Конституцію ЄС щонайменше двома третинами голосів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У четвер на засіданні Генеральної ради СОТ за його кандидатуру одностайно проголосували представники всіх 148 країн, які входять до цієї організації.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В Лондоні оприлюднили свій щорічний звіт правозахисники із Міжнародної Амністії. Вони дійшли висновку, що державні структури зрадили своїм обіцянкам створити світовий порядок, заснований на правах людини.


Джерело - ProEUROPA

"Уряд по питанню вступу до СОТ зробив більше, ніж було зроблено за 14 років незалежності", - додала Ю.Тимошенко.


Джерело - Українська правда

Віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук прогнозує отримання Україною статусу країни з ринковою економікою восени під час самміту Україна-ЄС.


Джерело - ProEUROPA

Країни - учасниці Ради євроатлантичного партнерства (РЕАП) зацікавлені у використанні потенціалу української військово-транспортної авіації в миротворчій операції в суданській провінції Дарфур.


Джерело - EUobserver

Його слова прозвучали, не дивлячись на висловлювання французького прем'єра Раффарена 24 травня, що іншого референдуму Франція навряд чи буде влаштовувати.


Джерело - EurActiv

Відкидаючи всі спекуляції, що голосування 29 травня не буде визначальним, прем'єр Раффарен сказав:"Не буде другого раунду, не буде іншого шансу. Франція висловиться тільки один раз і це висловлювання буде чітким та зрозумілим".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Очікується, що комісія може завершити свою роботу вже в липні, а кількість запланованих свідчень значно скоротиться.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

“Якщо подивитися на політичний ландшафт СНД, то ми побачимо, що Співдружність розділилася на три групи держав: “демократії перехідного періоду”, квазідемократичні та деспотичні”, - пише “Независимая газета”,


Джерело - Українська правда

Юлія Тимошенко — вже головний "кремлівський друг", вони тут всі злорадно посміхаються, говорять: "Боря, дивись, що вони там виробляють",- сказав він.


Джерело - Українська служба "Радіо свободи"

Під час переговорів Аббас має намір просити про економічну та політичну підтримку Палестинської автономії. Очікується, що сторони обговорять перспективи мирного процесу в регіоні – після виходу Ізраїлю зі смуги Газа.


Джерело - Українська служба ВВС

Нафтогін протяжністю більше 1700 кілометрів пролягає з Азербайджану через Грузію до турецького порту Джейхан.


Джерело - ProEUROPA

Україна сподівається, що її довгострокові плани щодо вступу до Європейського союзу залишаться в силі, навіть, якщо Франція та Голландія негативно проголосують на національних референдумах щодо Конституції ЄС.


Джерело - 5-й канал

Чергові запевнення пролунали під час зустрічі міністрів закордонних справ Великої Британії, Франції та Німеччини з іранськими представниками у Женеві.


Джерело - УНІАН

Про це повідомив міністр закордонних справ України Борис ТАРАСЮК після зустрічі з Я.СХЕФФЕРОМ в рамках Форуму з безпеки Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП) на рівні міністрів закордонних справ, що проходить у шведському місті Оре.


Джерело - Українська правда

Радник з економічних питань Віктора Ющенка Борис Нємцов називає прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко "найбільш реальним і конкретним ворогом української державності".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

”Головним елементом, на який має робити ставку політика, - це не стільки диверсифікація джерел енергії, скільки її економія. Справа в тому, що Україна належить до вкрай енергомістких країн”, - констатував Фердінанд Павел.


Джерело - Korespondent

Юлія Тимошенко і Михайло Фрадков підпишуть документ про початок роботи економічного комітету на рівні голів урядів України і Росії в межах міждержавної комісії "Путін-Ющенко".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

”Європа у небезпеці” пише газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ, коментуючи на тлі конституційного процесу в ЄС наміри німецьких політиків провести дострокові вибори в країні.


Джерело - Українська служба ВВС

Намбарин Енхбаяр переміг трьох конкурентів, набравши 53,4% з більше 900000 голосів учасників виборів.


Джерело - Українська служба ВВС

Секретар РНБО України Петро Порошенко підтвердив позицію Києва про можливість направлення українських миротворців до Нагірного Карабаху. Сьогодні ж і українське МЗС підтвердило таку можливість, якщо буде звернення Азербайджану і Вірменії.


Джерело - ProEUROPA

У навчаннях “Кооператив Посейдон – 2005” беруть участь близько 50 офіцерів з 12 країн НАТО і країн-партнерів (США, Канади, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Італії, Греції, Туреччини, Польщі, Литви, Йорданії та України).


Джерело - Obozrevatel

Загальний обсяг цієї допомоги зросте до 0,7% національного прибутку країн-донорів на період до 2015 року. Гроші, в основному, отримають африканські держави.


Джерело - ProUA

24-25 травня в Швеції в місті Орьо відбудеться перша зустріч Форума з безпеки Ради Євроатлантичного партнерства(РЄАП) на рівні міністрів закордонних справ.


Джерело - Українська правда

Президент України Віктор Ющенко повідомив, що пообіцяв своєму туркменському колезі Сапармурату Ніязову протягом одного-двох днів розглянути ситуацію з розрахунками за газ з Туркменією.


Джерело - EUobserver

Міністри схвалили пропозиції Хав'єра Солани, які передбачають, що міністри повинні схвалювати рішення щодо розміщення сил в регіоні на протязі п'яти днів, а саме розміщення сил в регіонах повинно бути здійснено на протязі десяти днів.


Джерело - EurActiv

Італія та Португалія є останніми країнами, до яких будуть застосовані процедури з боку Комісії на основі старих положень Пакту Стабільності та Зростання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На думку оглядачів, Меркель, яка походить із Східної Німеччини і була міністром в уряді Гельмута Коля, має реальний шанс стати першою жінкою-канцлером в історії ФРН.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Передача командування американським військовим контингентом, розміщеним в Афганістані, афганському уряду була головною метою поїздки президента Афганістану Хаміда Карзая до США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан заявив, що перевірка підтвердила факт остаточного виведення сирійських військ із Лівану.


Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний директор корпорації Марк Томпсон заявив, що скорочення необхідні, аби допомогти фінансувати майбутні програми.


Джерело - Кореспондент

"Не Питаловський район вони одержать, а від мертвого віслюка вуха", - сказав глава держави.


Джерело - ProEUROPA

Як повідомив перший віце-прем´єр-міністр України Анатолій Кінах, який представляє Україну на засіданні ради, підтримано Міждержавну угоду з удосконалення технічного регламенту сертифікації методології, повідомили у прес-службі першого віце-прем´


Джерело - Українська служба ВВС

Дехто з анілітиків каже , що до плану спеціально не було включено положення про виведення російських військ з Придністров'я, аби досягти компромісу. Але це викликає відповідну реакцію Кишинева. Останнім часом посилилась дискусія - кому вигідний більше пла


Джерело - ProEUROPA

На сьогодні ЄБРР інвестував 1,7 млрд. євро в 67 проектів.


Джерело - EUobserver

Телевізійне опитування NSS прогнозує, що не менш ніж 63% виступають проти конституції й лише 37 відсотків готові її схвалити. При цьому, до уваги бралися також позиції виборців, які не визначилися.


Джерело - EuObserver

Міністри закордонних справ ЄС залишили своє засідання, яке відбувалося за зачиненими дверима та було присвячене фінансуванню ЄС з 2007 року, ввечері в суботу в обстановці повної неможливості знайти будь-яке рішення.


Джерело - УНІАН

У бельгійському місті Остенд завершилися заключна конференція з планування командно-штабного навчань ВМС НАТО «Bell Bottoms-2005», у яких також взяли участь українські ВМС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вступ України до СОТ не просто загальмував, цей процес може бути завалений, констатував і Віктор Ющенко. Він зробив такі оцінки на засіданні Ради національної безпеки й оборони України.


Джерело - Білоруська служба "Радіо свобода"

Заборона на в’їзд до Польщі очікує і на міністра юстиції Білорусі Віктора Голованова. Крім того, до списку ввійшли представники КДБ і Комітету зі справ релігій і національностей.


Джерело - Українська служба ВВС

"Ви можете сказати ТАК або НІ. Ви можете виступити За Європу або ПРОТИ Європи, але не можна твердити, що будуть проведені додаткові переговори. Ми не будемо передомовлятися, бо передомовлятися нам буде ні з ким",- Ширак.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На думку оглядачів, вже те, що Іслам Карімов боїться міжнародного розслідування – свідчить, що під час придушення масових виступів було убито набагато більше людей, ніж про це повідомляють офіційно.


Джерело - Українська служба ВВС

Британський міністр фінансів Гордон Браун заявив, що Британія без вагань застосує право вето у Європейському Союзі задля захисту спеціальної домовленості щодо британських внесків до бюджету ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Віктор Ющенко розкритикував уряд за надто повільну підготовку вступу України у Світову організацію торгівлі, який запланований у 2005 році.


Джерело - ProEUROPA

Планується зустріч О.Рибачука з Президентом Республіки Сербія Б.Тадичем, зустріч з віце-президентом Європейського інвестиційного банку Іваном Піліпом, з директором ЄБРР з питань фінансових інституцій Куртом Гейгером.


Джерело - Українська правда

Про це він заявив на Всесвітньому економічному форумі, що триває в Йорданії.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Спільне командування сил НАТО, яке розташоване в Лісабоні, проводить з 17 травня по 1 червня спеціальні навчання "Созницька Дія-05" в Іспанії та Франції, з метою перевірки, базованих на морі можливостей штаб-квартири.


Джерело - EUobserver

Документ також передбачає суттєвий відхід від пропозицій Європейської Комісії щодо стелі фінансування у розмірі 1,24% від ВНП, або на рівні 1,14% від ВНП, що дорівнює 1,025 трлн. євро.


Джерело - УІНІАН

Міністри освіти 45 європейських та кількох сусідніх країн підтвердили свої наміри щодо створення єдиного європейського простору вищої освіти до 2010 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Майбутній референдум у Франції стосовно Конституції Європейського союзу став однією з головних тем саміту так званого ”ваймарського трикутника”. У четвер президенти Франції та Польщі, а також канцлер Німеччини зустрілися у французькому місті Нансі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Минула перша річниця з часу розширення Європейського Союзу, але експерти досі сперечаються, яким був наслідок цієї історичної події для економіки. На думку багатьох аналітиків, значних змін не відбулося, ані у старій, ані у новій Європі.


Джерело - ProEUROPA

Глава Сейму Польщі Влодзімеж Цімошевич відмовився брати участь у виборах Президента країни, запланованих на осінь 2005 року


Джерело - Obozrevatel

Напрями та перспективи поглиблення торгово-економічного та, передусім, інвестиційного співробітництва між Україною та Італією обговорювалися під час зустрічі першого Віце-прем'єр-міністра України Анатолія Кінаха з представниками італійського бізнесу.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"На самміті організації 22 квітня в Кишиневі прийнято рішення про перетворення її на повноправну регіональну міжнародну організацію із секретаріатом у Києві, створюється інфраструктура", - повідомив Тарасюк.


Джерело - Korespondent.net

На запитання про те, "де б ви хотіли жити, якби ви могли обирати", із запропонованих відповідей: Україна, ЄС, РФ - 65,5% опитаних обрали Україну, 16,8% - ЄС і 9,4% - Росію.


Джерело - Українська служба ВВС

"Я думаю, що події в Андіжані - які були абсолютно трагічними - не були діями будь-якого ісламістського тероризму, чи ісламського фундаменталізму, а радше нездатністю чи небажанням узбецького уряду проводити економічні та політичні реформи".


Джерело - Українська правда

Про це повідомив президент ТОВ "ТНК-ВР Україна" Олександр Городецький після зустрічі нафтотрейдерів з керівництвом країни.


Джерело - EurActiv

Виступаючи в Бордо після телевізійних дебатів на національному телебаченні, він сказав, що "ні" голосування 29 травня занурить Францію в "політичну кризу, яка може перрерости в довгі місяці економічної кризи".


Джерело - EUobserver

Згідно повідомлень Financial Times, Люксембург готовий запропонувати новий компроміс щодо майбутнього фінансування ЄС з ріким зниженням видатків на регіональну допомогу, дослідження та освіту, а також сум повернення коштів Британії.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

18 травня Північно-Атлантична Рада погодилася на виконання військовими структурами Альянсу, як невідкладні, завдань щодо можливої допомоги Африканському Союзу (АС) у розв'язанні кризи в Дарфурі.


Джерело - Korespondent.net

Можливо, доведеться рухатися без неї (України)", - заявив Назарбаєв у середу, 18 травня, в Астані за підсумками переговорів із президентом Білорусі Олександром Лукашенком.


Джерело - Українська правда

Президент поклав на Кабмін вину за ситуацію з нафтопродуктами в Україні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У своїх повідомленнях російські журналісти посилалися на члена правління ”ЕОН-Рургазу” Йохана Вайзе.


Джерело - Korespondent.net

Про це йшлося на зустрічі в Брюсселі першого віце-прем’єра України, президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха з єврокомісаром з питань торгівлі Петером Мендельсоном.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Між Україною та ЄC існує інформаційна прірва. Про це свідчать цьогорічні соціологічні опитування, проведені Центром “Демократичні ініціативи” та міжнародною соціологічною службою “TNS SOFRES”


Джерело - ProEUROPA

Спікер парламенту Польщі Влодзімеж Цимошевич повідомив, що перший раунд президентських виборів відбудеться через два тижні після парламентських виборів, тобто 9 жовтня.


Джерело - Українська служба ВВС

Королева заявила, що її уряд і надалі зпроваджуватиме економічну політику, яка зміцнює стабільність і сприяє тривалому зростанню і процвітанню.


Джерело - ProEUROPA

Наприкінці квітня президент Білорусії Олександр Лукашенко, названий міжнародною спільнотою останнім диктатором на терені колишнього Радянського союзу, звинуватив польське посольство в «диверсійній діяльності».


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Алфа Омар Конаре (АС) 17 травня прибув з візитом до штаб-квартири НАТО для обговорення можливої підтрим Альянсом проведення миротворчої місії в Дарфурі, Судан.


Джерело - Euobserver

Скандал виник тоді, коли директор Нідерландського Національного Банку визнав в інтерв'ю газеті "Het Parool", що під час введення євро голандський гульден був недооцінений на рівні від 5 до 10 відсотків.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Це сміливе рішення польського уряду з огляду на те, що сьогодні над Віслою панує майже 20 % безробіття.


Джерело - Українська служба ВВС

Вона називає переважну кількість загиблих терористами і спростовує заяви свідків, які кажуть, що кілька сотень людей, серед яких багато цивільних, загинула коли військо відкрило вогонь по демонстрантах.


Джерело - УНІАН

Про це на прес-конференції у Вінниці повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Ткач.


Джерело - Українська служба ВВС

В різкій заяві американська Скарбниця заявила, що китайська політика є надзвичайно викривленою, становить ризик для економіки Китаю, його торгівельних партнерів та ґлобальному економічному зростанню.


Джерело - ProEUROPA

17–19 травня будуть розглянуті питання розвитку Європейського співтовариства після 11 вересня 2001 року, безпеки НАТО і України, трансатлантичної єдності як чинника міжнародної стабільності й безпеки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Москва виявила, що відсутність угод про кордон з її сусідами чинить перешкоди процесу послаблення візового режиму для росіян.


Джерело - Офіційний сайт ІЄАС

Як сказав С.Пирожков, незабаром цей документ розглядатиметься на засіданні Комісії “Україна-НАТО” на рівні послів країн - членів НАТО, що заплановано на 6 червня цього року.


Джерело - УНІАН

Національний референдум з питання вступу до ЄС в Румунії проводитися не буде.


Джерело - EUobserver

Коли до дати проведення референдуму залишилося менш ніж два тижні, у неділю опівночі почали діяти правила доступу до ЗМІ. Дані правила надають партіям доступ до інформації в залежності від іх результатів на останніх парламентських виборах.


Джерело - EurActiv

Міністри фінансів країн-членів ЄС не спромоглися досягти прогресу щодо бюджету Європейського Союзу на 2007-2013 роки. Одночасно з цим, міністри запропонували ввести добровільний податок на авіаційні квитки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після передачі повноважень своїм українським колегам, до кінця літа на Голанських висотах залишиться лише 40 канадців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Також пропонується розширити Раду Безпеки з 15 до 25 членів, додавши 6 постійних місць та 4 – змінних за ротацією.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В найбільш жорсткій заяві, що наразі з"явилась з приводу ситуації в Узбекистані, Сполучені Штати засудили, те, що вони назвали огульним використанням сили проти неозброєних демонстрантів в місті Андіжан.


Джерело - ProEUROPA

Заплановані зустрічі з членами Єврокомісії, віце-президентом Європейської Комісії з адміністративних справ, аудиту та боротьби з фінансовими махінаціями Сіімом Калласом та Єврокомісаром з питань торгівлі Петером Мандельсоном.


Джерело - Українська служба ВВС

Сенатори кажуть, що приблизно третина нафти, продана через програму ООН "Нафта за харчі", була розміщена в Росії - одному з провідних експортерів нафти у світі.


Джерело - Українська правда

"Те, що ми бачимо, - це повний відхід від приватизації в Україні. І я би сказав, що це є справжня економічна катастрофа для України," - заявив Ослунд.


Джерело - Українські новини

Третій самміт Ради Європи, для участі в якому прибули делегації 46 країн-членів організації, розпочав роботу в понеділок, 16 травня, у Королівському палаці в столиці Польщі.


Джерело - Korespondent

"Тільки-но ми мали переговори з президентом Польщі, щоб ми могли одержати певну партію нафтопродуктів для усунення цього дефіциту", - заявив Віктор Ющенко в інтерв’ю журналістам на борту літака під час перельоту з Варшави в Київ.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Командувачі штабів країн-членів НАТО проводили засідання 11 та 12 травня в Брюсселі з метою оцінки проведення операцій Альянсу на Балканах, в Афганістані, Іраку та в Середньоземномор'ї.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зокрема, негативну відповідь на референдумі планують дати 55 відсотків опитаних.


Джерело - Українська служба ВВС

Парламент Ірану ухвалив за підтримки консервативної більшості рішення рекомендувати урядові країни розвивати ядерну енегргетику включно з виробництвом ядерного палива.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сторони-учасниці врегулювання Придністровського конфлікту – Україна, Молдова, Придністров'я, Росія і ОБСЄ.


Джерело - Українська служба ВВС

За її словами, перемогти повстанців можна лише в разі, якщо уряд запропонує іракським громадянам потужну політичну альтернативу.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Віктор Ющенко пребуває у Варшаві, де відбувається саміт керівників держав і урядів країн-членів Ради Європи.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Британії Джек Стро висловив серйозне занепокоєння ситуацією у Узбекистані, де у п'ятницю солдати відкрили вогонь по цивільних демонстрантах.


Джерело - ProEUROPA

Даніель Ротфельд вважає, що не треба витрачати час на публічні дискусії щодо російсько-польських відносин з приводу малозначущих питань на кшталт того, чи потрібно було польському лідеру Олександру Кваснєвському їхати на урочистості 9 травня до Москви.


Джерело - УНІАН

Потім обидва Президенти разом вирушили з Вільнюса до Варшави, де візьмуть участь в третьому саміті глав держав - членів Ради Європи.


Джерело - ProEUROPA

При цьому він висловив думку, що Україна вже досить інтегрована в Європейський Союз, тому що ЄС є найближчим торговельним партнером України і найбільшим джерелом іноземних інвестицій.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко вважає, що основною проблемою в євроінтеграційних процесах України є недостатня інформованість українського населення.


Джерело - EurActiv

Вступ Румунії до ЄС може бути відкладений, якщо Бухарест не покладе край наданню позазаконних субсидій. Про це повідомила комісар з питань конкуренції Нейле Кроес.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Для остаточної ратифікації Конституцію ЄС ще має затвердити палата земель німецького парламенту – бундесрат.


Джерело - Українська служба ВВС

Водночас Віктор Ющенко переконаний, що вступ до НАТО не є темою дня, до таких дебатів треба прийти пізніше, коли українці будуть краще знати сам Альянс.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Він називає політику керівника уряду Юлії Тимошенко “популістською” і пояснює її бажанням прем’єра перемогти на парламентських виборах у березні 2006 року.


Джерело - УНІАН

Тільки 6,9% громадян Білорусі вважають, що в країні можливе здійснення "кольорової революції". Про це свідчать результати соціологічного опитування, опубліковані білоруським аналітичний центр ЕcooМ.


Джерело - Українська служба ВВС

Комітет американських сенаторів оприлюднив докази, які, як він твердить, свідчать, що колишній французький міністр Шарль Паскуа та британський депутат Джордж Ґаловей отримали значні квоти на продаж нафти від уряду Хусейна.


Джерело - Українська служба ВВС

Після того до України повернулися 530 вояків, в Іраку залишилося 864 українські військовослужбовці.


Джерело - ProEUROPA

У ніч на 13 травня в місті Андіжан, що у Ферганській долині на сході Узбекистану, група невідомих напала на одну з військових частин і захопила зброю.


Джерело - ІА "Гаряча лінія"

Про це сказала в четвер на конференції «Євросоюз і Східна Європа» у Варшаві Джудіт Гебетсройтхнер, співробітниця Кабінету комісара Єврокомісії із зовнішніх відносин і європейської політики сусідства.


Джерело - І-Репортер

Міністр закордонних справ Швеції висловила готовність надати допомогу Україні у тих галузях, які Україна вважає за потрібне.


Джерело - EUobserver

Тепер вся увага переключається на Німеччину, Францію, Нідерланди та Люксембург.


Джерело - Кореспондент

Протокол про умови вступу Росії до Світової організації торгівлі близький до ревізії. Головним прихильником перегляду є новий єврокомісар з торгівлі Пітер Мандельсон.


Джерело - Українська служба ВВС

Радіо Північної Кореії повідомило, що в країні успішно видалено з атомного реактора в Йонгбйоні паливні стрижні, - крок, який за словами оглядачів, допоможе отримати додаткове джерело плутонію при виготовленні зброї.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низька народжуваність та старіння населення змусило європейські країни замислитися над необхідністю полегшення імміграції з інших країн континенту та навіть з поза його меж.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У НАТО вiдзначають стратегiчну важливiсть вiдносин особливого партнерства з Україною для безпеки i стабiльностi в Євроатлантичному регiонi.


Джерело - "Новості-Україна"

Міністерство закордонних справ України просить представників Європейського Союзу не втручатися в процес прийняття Україною рішення щодо подачі нею заявки на вступ до ЄС.


Джерело - ProUA

13 травня делегації України і США мають намір провести переговори з консульсько-правових питань, під час яких вони обговорять спрощення візових процедур.


Джерело - Українська служба ВВС

Уряди 20 держав, як очікують, виступлять з пропозиціями донорських внесків. Конференцію організувало Сполучене Королівство, яке зараз головує у Великій Вісімці найрозвиненіших держав.


Джерело - ProEUROPA

Солана, зокрема, хоче обговорити представлення країні статусу держави з ринковою економікою, полегшення візового режиму для українців, виконання плану-дій Україна-ЄС та інші питання двостороннього співробітництва.


Джерело - "І-Новости"

Під час зустрічі планується розглянути і підписати спільну Заяву про створення Парламентської Асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської республіки, Сейму і Сенату республіки Польща.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода

Після самміту Росія-ЄС Ястржембський повідомив, що Москва розпочала переговори про технічне облаштування кордонів та реадмісію з Україною, Казахстаном, Киргизcтаном та Республікою Молдова.


Джерело - Українська служба ВВС

Водночас пан Тарасюк підтвердив необхідність розв'язання нинішніх проблем базування флоту, пославшись на численні порушення з боку російської сторони .


Джерело - Українська правда

Лідер білоруської опозиції Анатолій Лебедько радить Олександру Лукашенку перейняти досвід Леоніда Кучми й Едуарда Шеварднадзе.


За матеріалами - Кореспондент.net

Власті Грузії заявили, що граната впала приблизно у 30 метрах від трибуни, на якій стояв американський президент, попередньо зачепивши когось з юрби.


Джерело - ProEUROPA

Нагороду "Gazetа Wyborczа" Солана, який з вівторка перебуває з візитом в Польщі, прийме особисто в середу у Варшаві.


Джерело - Кореспондент

У вівторок, 10 травня, у Києві відбулася зустріч послів країн "великої вісімки" з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Речник керівника військового комітету НАТО генерала Харальда Куята полковник Петер Бух не відкидає можливості інтеграції України: ”Але це не буде завтра або післязавтра”.


Джерело - Українська служба ВВС

Після виступу президента Путіна в понеділок, в якому він навіть не згадав заслуг поляків у перемозі над фашизмом, більшість політиків каже про бажання Росії принизити Польщу.


Джерело - ProEUROPA

Рішення про створення таких просторів було ухвалене на саміті Росія-ЄС в Санкт-Петербурзі в травні 2003 року.


Джерело - Українська правда

Sunday Times стверджує, що контрабандисти були готові передати зброю транзитом через Україну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головною подією має стати ухвалення так званих ”дорожніх карт” з формування спільних просторів співпраці Росії та Євросоюзу. Йдеться про співпрацю у чотирьох сферах – економічній, гуманітарній, а також зовнішньої та внутрішньої безпеки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В інтерв”ю першому каналу німецького телебачення ARD він сказав, що нинішнє покоління ніколи не повинно допустити нової війни з Росією.


Джерело - Українська правда

Президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав до проведення нової "ялтинської конференції" для поширення свободи в регіоні Чорного моря й за його межами.


Джерело - Українська правда

Український представник в Брюсселі Роман Шпек вважає, що право України на подання заявки визнано в документах ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Зустріч Джорджа Буша із правозахисниками тривала майже годину.


Джерело - ProEUROPA

З такою заявою американський державний лідер виступив у Ризі, де він зустрівся з президентами Латвії, Литви та Естонії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про це Х.Баррозу заявив в ефірі радіо "Эхо Москвы".


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Військово-морські засоби Сил Швидкого Реагування НАТО (NRF) були випробувані під час навчань Loyal Mariner 05, які проходили в Північному морі з 11 по 29 квітня.


Джерело - Українська служба ВВС

Раніше планувалось, що Віктор Ющенко відвідає Москву 8 травня, де, серед іншого, має підписати угоду про початок діяльності двосторонньої комісії Путін - Ющенко, а 9 травня буде присутнім на урочистостях у Києві.


Джерело - Українська правда

За інформацією МЗС Панасюк у четвер, 5 травня, був звільнений з-під арешту й на автомобілі посольства України в Бєларусі в супроводі українського консула відбув до білорусько-українського кордону.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На суботу 7 травня запланована зустріч глави Сполучених Штатів з президентами Латвії, Литви та Естонії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Було б дуже дивно, якби британському прем”єрові Тоні Блеру після вчорашніх парламентських виборів довелося б покидати свою резиденцію на Даунінг-стріт.


Джерело - ProEUROPA

Водночас В.Ющенко наголосив, що Україна не може бути байдужою, коли понад 790 земельних ділянок, що належать ЧФ РФ у Криму, не узаконені відповідно до Великої угоди.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ніхто не ставить під сумнів перемогу над нацизмом. Але для багатьох держав, як, наприклад, держав Балтії, визволення від нацистської окупації водночас стало поновленням окупації радянської.


Джерело - ProEUROPA

Дане рішення було ухвалене за підсумками саміта ГУУАМ у Кишиневі, в якому Узбекистан відмовився брати участь у зв'язку з тим, що ГУУАМ, на думку офіційного Ташкента, перетворився на "політичну організацію".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Документ передбачає, зокрема, надання 60 мільйонів доларів для програми сприяння Україні.


Джерело - Українська служба ВВС

Інетернешенал Геральд Трибюн" друкує в п"ятницю статтю під заголовком "Як допомогти Ющенку".


Джерело - Українська служба ВВС

У Сполучених Штатах слідчі заявили, що американська цивільна адміністрація Іраку не може належно відзвітувати про майже 100 мільйонів доларів, які призначалися на повоєнну відбудову.


Джерело - Українська служба ВВС

Тим часом з Києва повідомляють, що пікетувальники взяли в облогу білоруське посольство. Посол Білорусі Валентин Величко вимагає розблокувати будівлю, погрожуючи в іншому разі призупинити роботу посольства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головною подією перебування Буша в Ризі стане його зустріч з президентами Латвії, Литви та Естонії. Напередодні візиту президент США заявив, що 60 років тому Радянський Союз анексував країни Балтії.


Джерело - ProEUROPA

Колишній міністр зауважив, що ще невідомо, як довго триватиме співпрація Росії з Францією та Німеччиною. Німці незабаром обиратимуть нову владу, і у випадку перемоги християнських демократів, шанси України інтегруватися з НАТО зростуть.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Третього жовтня і не днем пізніше повинні розпочатися переговори про приєднання Туреччини до Європейського Союзу - дав зрозуміти канцлер Німеччини Ґергард Шредер під час свого візиту до Анкари.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Презентація українського плану врегулювання Придністровського конфлікту під час самміту країн ГУУАМ в Кишиневі ледь не розсварила союзників та не зірвала сам самміт.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Атамурат Ніязов, загинув 1942 року в Осетії. У Туркменистані ім’я президентового батька є частиною культу особи Ніязова.


Джерело - ProEUROPA

Угода про початок дії комісії Ющенко-Путін має бути підписана під час майбутньої зустрічі Президентів України Віктора Ющенка і Російської Федерації Володимира Путіна 8 травня в Москві.


Джерело - ProEUROPA

Українці підтримають інтеграцію держави з Північноатлантичним альянсом, якщо влада зуміє продемонструвати, що насправді представляє собою об´єднання.


Джерело - Українська правда

Зустріч президентів Білорусії Олександра Лукашенка й України Віктора Ющенка в Москві 8 травня "поки не планується".


Джерело - EUobserver

Право-центристський німецький євродепутат Реймер Бьоге передбачає, що пропозиція "групи шести" щодо зниження межі перерахувань до бюджету ЄС може призвести до урізання багатьох програм, що буде важко пояснити виборцям у власних країнах.


Джерело - Українська служба ВВС

1 травня набрав чинності безвізовий режим, який запровадила Україна з країнами Євросоюзу на період 4 місяців, до 1 вересня цього року.


Джерело - Українська служба ВВС

Промовляючи на конференції ООН у Нью-Йорку, на якій переглядають Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, іранський міністр закордонних справ Камаль Харазі сказав, що не є припустимим обмежувати доступ до ядерних технологій.


Джерело - УНІАН

Корпорація Lockheed Martin і компанія Boeing поклали кінець майже 10-річному суперництву за урядові ракетні запуски, оголосивши про створення спільного підприємства, де обидві компанії матимуть рівну частку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тим часом в Кабінеті, до складу якого входять 32 міністри, залишаються вакантними кілька ключових міністерських посад.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Програма його візиту передбачає зустріч з президентом та прем»єр-міністром Туреччини. Перед тим глава німецького уряду відвідав Боснію та Герцеговину.


Джерело - Українська правда

"Це велика країна, важлива країна, але їм потрібно змінити цю країну, і вони добре це знають", - заявила Ферреро-Вальднер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Такий висновок міститься у звіті Офісу Торговельного представника США, що присвячений проблемі захисту прав інтелектуальної власності у 90 державах світу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Джордж Буш закликав американців шанувати пам’ять тих, хто загинув у боротьбі з нацизмом, і проявляти турботу про ветеранів війни.


Джерело - ProEUROPA

Він відзначив при цьому складну ситуацію в самому ЄС: „Коли домінує фрустрація, важко говорити про далекосяжні рішення”.


Джерело - Українська правда

"Посольство України у контакті з адвокатами Мінської міської колегії й Міжнародної асоціації прав людини зараз відпрацьовує можливість оскарження у Верховному суді Республіки Білорусь", - говориться в коментарі прес-служби МЗС України.


Джерело - ProEUROPA

Через рік після останнього розширення Євросоюзу можна зробити висновки, що це було найкраще підготовлене розширення в історії ЄС. Таку думку висловила віце-голова Єврокомісії шведка Марго Вальстрьом.


Джерело - Українська служба ВВС

Лейбористи застерігають, що голос за ліберал-демократів дозволить прийти до влади консерваторам.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

За всіма ознаками в Європі розпочинається найбільша криза після закінчення Другої Світової війни.


Автор - Сергій Герасимчук

Останнім часом відносини по лінії Україна – НАТО – табуйована тема в Україні. Передусім, пов’язати цей дивний для післяреволюційної України феномен можна з наближенням парламентських виборів 2006 року.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Схоже, що незалежно від результатів на французькому референдумі з питання Конституційного Договору ЄС , історія самостійно відповідає на виклики, що були сформульовані в знакових промові Йошки Фішера в 2000 році та Лаекенській Декларації.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Ключове звернення Генерального Секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера на конфренції проекту "Новий оборонний порядок денний", Брюссель, 24 травня 2005 року (виступ подається англійською мовою)


Ентоні Кордесмен, Центр стратегічних та міжнародних досліжень - Офіційний сайт НАТО

Ентоні Кордесмен оцінює стан трансформації сил НАТО по обидва боки Атлантики та результати, що досягнуті (стаття вміщена на офіційному сайті НАТО та подається англійською мовою)


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - CNN

Офіс президента Франції повідомив, що Ширак може оголосити своє рішення щодо уряду у вівторок та звернеться до нації ввечері.


Джерело - EUobserver

Реагуючи на результати голосування, в своєму нічному зверненні до нації Президент Жак Ширак назвав таке голосування "сувереним рішенням" французів.


Джерело - Guardian

Самоаналіз очищує історично про-європейську країну від втрати національної визначеності та впевненості, що веде до голосування "проти"


Джерело - EUobserver

Якщо пропозиції, які розглядаються, знайдуть підтримку, це може привести до відставки нинішнього складу Європейської Комісії.


Джерело - EurActiv

Після поразки на регіональних виборах в Північній Рейн-Вестфалії, канцлер Шрьодер вдався до першого політичного трюку - організації позачергових парламентських виборів на рік раніше, ніж це передбачено законодавством.


Джерело - Українська служба ВВС

Заява пролунала по тому, як його соціал-демократична партія програла у найбільш популярному для партії регіоні Північна Рейн Вестфалія.


Джерело - Українська служба ВВС

Помаранчева революція в Україні стала подією, що надихала і несла радість. Це була класична ліберальна революція за демократію, свободу і проти корупції. Проте новий уряд Юлії Тимошенко на диво вдається до економічної політики, яка видається соціалістично


Джерело - Bloomberg.com

51 відсоток французів планують відхилити нові "правила гри" ЄС, згідно досліджень поміж 972 респондентів, які були проведені агенством Ipsos SA 13 та 14 травня на замовлення Le Figaro та Europe 1.


Джерело - Українська служба ВВС

Базована у Стразбурзі Рада переживає кризу тотожності.


Джерело - EUobserver

Міністр оборони Німеччини Петер Штрук скритикував НАТО, вказуючи на те, що Альянс повинен стати потужним форумом для політичного та стратегічного діалогу між трансатлантичними партнерами.


Джерело - Центр інформації та документації НАТО

Мішель Дюре про основні напрямки роботи ЦІДН в сучасних умовах розвитку відносин між НАТО та Україною


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Чехії Циріл Свобода заявив про некоректність говорити зараз про конкретні дати можливого приєднання України до ЄС і НАТО, сказавши, що сьогодні мова йде лише про спільне європейське майбутнє.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Буш став першим американським президентом, який відвідав Грузію.


Джерело - Українська служба ВВС

Однак прогнозована частка голосів, майже 36 відсотків, зменшилась до рекордно низького показника для партія, що здобула перемогу.


Джерело - Українська служба ВВС

Напередодні прем'єр-мінiстр Тоні Блер закликав виборців не вдаватись до протестного голосування.


Джерело - Українська служба ВВС

Опитування громадської думки свідчать, що лейбористи, найімовірніше, переможуть на виборах, але їхня більшість у парламенті суттєво скоротиться.


Джерело - Українська служба ВВС

Представники Сполучених Штатів на конференції, присвяченій переглядові Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, попередили, що угоду очікує серйозний виклик.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект