НОВИНИ

31.05.2005 | Опитування вказують на сильне голандське "Nee"
Джерело - EUobserver

За один день до проведення референдуму з приводу Конституційного Договору ЄС в Нідерландах, опитування вказують, що голандське "Nee" буде ще більшим, ніж французьке "non".


Дані опитувань, які були проведені в неділю, свідчать, що голандці, скоріш за все, відхилять договір. При цьому, близько 60 відсотків будуть голосувати проти на першому загальнонаціональному в історії Нідерландів референдумі. 


Опитування TNS NIPO  для телекомпанії  RTL свідчить, що 58 відсотків відхилять договір, а лише 42 відсотки скажуть йому "так".


Дані від найбільш відомого в країні спеціаліста по дослідженню виборів Мауріса де Хонда вказують на показник 59 % "Nee". Дослідник вказує, що французьке "non" після історичного референдуму останньої неділі, посилило позиції табору "ні" в Нідерландах.


Очікується, що рівень явки на референдумі буде нижчим, ніж це було у Франції і він буде коливатися біля відмітки 50 відсотків. 


Але, якщо явка перевищить поріг у 30 відсотків, який вказувався багатьма політиками, тоді парламент країни повинен прийняти цей результат, хоча референдум не має зобов'язуючої сили згідно законодавства.


Прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде, який звинувачується у провалі кампанії "так", звернувся до виборців в понеділок з проханням підтримати документ і не приймати до уваги результати референдуму у Франції.


 


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект