НОВИНИ

24.05.2005 | Німеччина готується до позачергових парламентських виборів
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Німеччині політичні партії почали підготовку до позачергових парламентських виборів. Лідер правлячої Соціал-демократичної партії Франц Мюнтеферінґ заявив, що голосування має відбутися в середині вересня. 

Про гучну поразку соціал-демократів на регіональних виборах у землі Північний Рейн-Вестфалія, що стала приводом для позачергових виборів до бундестагу, здається, вже всі забули. Політичні партії почали готуватися до нової кампанії. Хоча кожна сила виступатиме окремо, Німеччину знову чекає протистояння двох коаліцій – соціал-демократів і ”зелених” з одного боку й блоку ХДС/ХСС і лібералів з іншого. Швидше за все, голосування буде призначено на середину вересня.

 Перед тим ще має відбутися непроста процедура розпуску нинішнього парламенту. Соціал-демократів на вибори поведе канцлер Ґергард Шредер, а його головним суперником стане голова консервативного Християнсько-демократичного союзу Анґела Меркель. Офіційне затвердження її кандидатури буде наступного тижня, але це лише формальне питання.

На думку оглядачів, Меркель, яка походить із Східної Німеччини і була міністром в уряді Гельмута Коля, має реальний шанс стати першою жінкою-канцлером в історії ФРН. Тим часом переважна більшість німців підтримує проведення дострокових виборів. Опитування громадської думки показують, що майже 80 відсотків вважають такий крок правильним.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект