ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.05.2005 | Осінні вибори в Німеччині: добре для Лісабонської стратегії, погано для бюджету та Туреччини?
Джерело - EurActiv

Політичний ризик, до якого вдався нинішній німецький канцлер Шрьодер, змусив Брюссель почати спекулювати навколо того, яким може стати вплив нового право-центристського уряду ХДС/ХСС під керівництвом Ангели Меркел.


Після поразки на регіональних виборах в Північній Рейн-Вестфалії, канцлер Шрьодер вдався до першого політичного трюку - організації позачергових парламентських виборів на рік раніше, ніж це передбачено законодавством. Для досягнення цієї мети Шрьодеру необхідно спроектувати втрату довіри через відповідне голосування в Бундестазі, після чого німецький Президент офіційно оголосить нові вибори.


В цьому контексті пан Шрьодер розглядається деякими коментаторами, як майстерний тактик. Єдиний шанс для Шрьодера виграти вибори полягає в тому, щоби зустрітися в політичному двобої саме із Меркел, яка не є дуже популярною в Німеччині і, навіть, у власній партії. Шрьодер також знає, що на протязі року будь-яки його реформи можуть бути заблоковані у вищій палаті німецького парламенту після поразки регіональної червоно-зеленої коаліції. 


Он-лайнова версія Der Spiegel  іронічно назвала рішення канцлера "суїцидом, причина якого є страх перед смертю", хоча вказує на тактичну вправність канцлера. 


Голосування з приводу довіри може відбутися в Бундестазі 1 липня і тоді може бути встановлена дата нових виборів - 18 вересня.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект