НОВИНИ

23.05.2005 | Міністри закордонних справ ЄС не знаходять спільної точки зору щодо бюджету ЄС
Джерело - EuObserver

Міністри закордонних справ ЄС залишили своє засідання, яке відбувалося за зачиненими дверима та було присвячене фінансуванню ЄС з 2007 року, ввечері в суботу в обстановці повної неможливості знайти будь-яке рішення. 


Безкомпромісний настрій запанував раніше, коли міністр фінансів Британії Гордон Браун повідомив ВВС, що Лондон без вагань скористується правом вето, щодо питання повернення платежів до країни, яке інші країни-члени ЄС хочуть відмінити.


Але, й на протязі самого самміту, який тривав більше ніж чотири години, декілька країн виказали своє розчарування та незгоду пропозиціями Люксембургу, що були репрезентовані минулого тижня.


Британське відшкодування


Італія скаржилася, що забагато коштів планується спрямувати на сільське господарство, а також виступила вкрай проти відшкодувань Британії, які були започатковані в 1984 році та становлять суму 4,6 млрд. євро кожного року. Причому ця сума повинна зрости до 8 млрд на протязі наступних семи років, починаючи з 2007 року. 


Іспанія, яка в п'ятницю заявила про формування спільного фронту разом із Португалією проти скорочення регіональної допомоги, незадоволена пропозицією скорочення аграрного бюджету і допомоги бідним регіонам. Країна також атакувала британське відшкодування. 


Сільське господарство 


Інший регіональний реціпієнт фондів ЄС - Ірландія - виказала свої побоювання щодо рівня скорочення допомоги, які за пропозицією Люксембургу повинні бути зменшені на 40 млрд. євро. Дублін вважає ці пропозиції занадто перебільшеними. 


Разом із Францією, Ірландія жорстко заперечує, що сільськогосподарські фонди для Румунії та Болгарії включені в загальний аграрний бюджет ЄС, що призведе до загального зменшення фермерського бюджету ЄС. 


Під час засідання британський міністр закордонних справ Джек Стро проводив жорстку лінію щодо поверення коштів, виступаючи проти Іспанії та Італії. Він відзначав, що недивлячись на процедуру повернення коштів, його країна платить більше до бюджету ЄС на протязі останніх років ніж Італія. Також Стро вказував на те, що Іспанія була чистим отримувачем коштів і тому платить в бюджет менше ніж отримує. 


Багато країн відчувають, що пропозиції Люксембургу підміняють намагання Комісії щодо підвищення конкуренції в ЄС, пропонуючи зменшення бюджету на дані цілі на суму 50 млрд. євро. Цю точку зору поділяють Данія та Ірландія.


Президент Єврокомісії Баррозу, який був присутній на самміті, заявив, що був розчарований пропозиціями, які зменшують більш ніж на 100 млрд. євро витрати, які були передбачені брюссельським виконавчим органом. 


Вибори в Німеччині 


За місяць, що залишився, мало реально, що заключна угода може бути досягнута в червні.


Хоча, якщо угода не буде досягнута в червні, ймовірно, що переговори розтягнуться до 2006 року, особливо якщо Німеччина буде мати позачергові вибори восени цього року. Майже неймовірно, що країна може піти на якісь поступки, якщо у неї будуть проходити вибори. 


Беручи до уваги, що Великобританія буде продовжувати вести жорстку лінію щодо поверення коштів на протязі свого головування у другій половині року, різко зменшуючи можливість досягнення згоди.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект