НОВИНИ

31.05.2005 | Польські праві: Конституція ЄС „померла”. Ліві: Європа не зупиниться
Джерело - ProEUROPA

Після негативного результату голосування у Франції щодо Конституції Євросоюзу праві політики Польщі називають Конституцію „мертвим текстом” і вважають недоцільним поки що проводити референдум у Польщі, раніше праві пропонували відкласти референдум у Польщі до 2006 року.


Ліві політики є більш оптимістичні – до цього часу вони висловлювалися за те, щоб провести конституційний референдум у Польщі вже восени ц.р. під час президентських виборів 9 жовтня. (Як відомо, польські ліві, які зараз перебувають при владі, за оцінками експертів, на цьогорічних парламентських виборах найвірогідніше програють правим).
 
Як зазначив сьогодні на прес-конференції у Варшаві прем’єр-міністр Польщі Марек Белка, незважаючи на негативне голосування у Франції, треба продовжувати процес її ратифікації у решті країн ЄС.
 
Цей негативний результат у Франції Польща приймає з болем, але рішення французів необхідно поважати відзначив Белка. Польський прем’єр висловив надію, що Франція, яка була колискою євроінтеграції, залишиться активним учасником цього процесу.
 
Водночас, Польща висловлюється за подальшу інтеграцію Європи. „Європа не може затриматися”, цитують Белку польські медіа.
 
На його думку, ситуація, яка склалася в ЄС після голосування у Франції, викличе дискусію в ЄС щодо шляхів її вирішення. Польща готова долучитися до дискусії, але перший крок, пропозиції щодо вирішення ситуації має запропонувати Франція, вважає Белка. Водночас, прем’єр РП висловився за те, щоб провести у Польщі референдум щодо Конституції ЄС.
 
По-перше, ЄС, вважає Белка, реагуючи на рішення французів, повинен продовжити ратифікацію конституції іншими країнами. При цьому він нагадав, що вже третина країн ЄС висловилися за Конституцію і не можна ігнорувати їх думки.
 
Щодо необхідності референдуму у Польщі Белка сказав: „Чому поляки не мали би висловитися. Для чого рішення за нас мають приймати французи чи голландці” (У Голландії референдум призначено на 1 червня. За соціологічними прогнозами, можливо, у цій країні теж буде негативний результат).
 
Белка визнав, що після голосування у Франції ситуація є важкою і для Польщі, і для всієї Європи і зараз не можна сказати, якими будуть довгострокові та короткотермінові наслідки.



 Однак, є не тільки небезпечні наслідки, з’являються і шанси, вважає польський прем’єр: якщо Польща ратифікує конституцію ЄС, це зміцнить позицію Польщі в ЄС.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9451. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект