НОВИНИ

13.05.2005 | Іракська нафта заплямувала політиків?
Джерело - Українська служба ВВС

Комітет американських сенаторів оприлюднив докази, які, як він твердить, свідчать, що колишній французький міністр Шарль Паскуа та британський депутат Джордж Ґаловей отримали значні квоти на продаж нафти від уряду Саддама Хусейна.



Комітет твердить, що має докази з документації іракського нафтового міністерства та колишніх іракських урядовців, які свідчать, що обидва посадовці отримали право на продаж мільйонів барелів нафти під час дії програми ООН "нафта в обмін на харчі".


У доповіді твердиться, що уряд Саддама Хусейна давав подібне право обраним іноземцям, які потім могли продати ту нафту й отримати комісійні.


У доповіді немає свідчень того, що будь-хто з двох осіб отримав прибуток від подібних оборудок.


Джордж Ґаловей оприлюднив заяву, в якій заперечує всі обвинувачення і каже, що звертався до американського комітету з проханням заслухати його, щоб він міг відповісти за звинувачення, але, за його словами, не отримав відповіді:


"Ідея стосовно того, що британський політик, дії якого постійно перевіряються, таємно був мільярдером, який заробив гроші на нафті, абсурдна. Ви що думаєте, що британські спецслужби знали, що депутат Джордж Ґаловей заробляв мільярди і торгував нафтою і, ви думає, що якщо вони це знали, то вони б нікому не сказали?"


Джордж Ґаловей переміг на останніх виборах в одному з лондонських округів завдяки антивоєнним гаслам.


Пан Паскуа у минулому заперечував подібні збвинувачення:


"Я повторюю 500 разів - я ніколи не бачив ані бареля нафти, я ніколи не бачив жодного ваучера на барель нафти, я ніколи не купував, не продавав і ніхто цього не робив від мого імені."


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект