НОВИНИ

17.05.2005 | Ющенко виступив на самміті Ради Європи
Джерело - Українські новини

На самміті Ради Європи у Варшаві Президент України Віктор Ющенко знову підкреслив, що бачить майбутнє своєї країни в об’єднаній Європі, і запевнив лідерів країн-членів Ради Європи, що парламентські вибори 2006 року в Україні будуть чесними і прозорими.


 


Третій самміт Ради Європи, для участі в якому прибули делегації 46 країн-членів організації, розпочав роботу в понеділок, 16 травня, у Королівському палаці в столиці Польщі. У статусі спостерігачів на самміті були присутні представники Ватикану, Канади, Мексики і США.



У зустрічі на вищому рівні беруть участь 22 президенти і 13 прем’єр-міністрів європейських країн.


Виступаючи на першому пленарному засіданні самміту "Європейська єдність – європейські цінності", Президент України Віктор Ющенко насамперед подякував Раді Європи й іншим європейським організаціям, які підтримали боротьбу українського народу за чесні президентські вибори.


"Як глава держави, у якій перемогла демократія, я радий можливості висловити подяку Раді Європи і всім присутнім тут лідерам держав, які підтримали прагнення моєї нації до свободи", - сказав він.


Україна переходить на європейську модель


Кажучи про перетворення, що відбуваються в Україні, Ющенко підкреслив, що нова влада реалізує європейську модель управління державою, а головні акценти робляться на забезпеченні свободи і законних прав громадян.


"Ми ставимо владу на службу народу і на захист його конституційних прав", - заявив Президент, відзначивши, що ця мета буде досягнута завдяки політичній реформі, розпочатій наприкінці 2004 року.


При цьому він наголосив, що при проведенні реформи Україна враховуватиме висновки Венеціанської комісії.


Президент повідомив, що Україна "має намір найближчим часом  ратифікувати чотирнадцятий протокол до Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод", і заявив, що всі зобов’язання, які Україна взяла на себе при вступі до Ради Європи, будуть виконані.


"Ми неухильно боротимемося з усіма проявами антисемітизму, ксенофобії і нетерпимості", - додав він.


Віктор Ющенко також наголосив, що Україна вітає підготовку в межах Ради Європи конвенцій про боротьбу з тероризмом і відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом. "Вважаю також серйозним досягненням нашої організації завершення роботи над Конвенцією з протидії торгівлі людьми", - сказав він.


Глава держави відзначив, що Україна виступає за адаптацію до нових реалій Європейської рамкової конвенції про трансграничне співробітництво між територіальними громадами і владою. "Ми зацікавлені, щоб механізми конвенції працювали і після того, як сусіди України ввійшли до Євросоюзу", - відзначив Ющенко.


Вибори-2006 будуть чесними


У своєму виступі Віктор Ющенко наголосив, що парламентські вибори 2006 року в Україні будуть чесними і прозорими.


"Адміністративний тиск відійшов у минуле. Гарантія цього – активний розвиток громадянського суспільства, зростаюча незалежність ЗМІ", - підкреслив він.


За його словами, після зміни влади засоби масової інформації в Україні мають можливість вільно висвітлювати події.


Майбутнє України – в об’єднаній Європі


Виступаючи перед європейськими колегами, глава української держави ще раз підкреслив, що бачить майбутнє України в об’єднаній Європі. І шлях до цього, за словами Президента, - це впровадження в Україні європейських соціальних, економічних і політичних стандартів.


Віктор Ющенко знову підтвердив, що Україна обрала європейський шлях розвитку, відзначивши: "Ми очікуємо від євроінтеграції появи нових шансів для кожного громадянина України".


У зв’язку з цим він також нагадав, що з 1 травня Україна в односторонньому порядку ввела безвізовий режим в’їзду до країни для громадян Європейського союзу і Швейцарії й очікує відповідного кроку з боку ЄС для громадян України, насамперед для студентів, журналістів, діячів культури, бізнесменів.


Президент України висловив упевненість у тому, що Варшавський самміт стане важливим кроком для "досягнення стратегічної мети Ради Європи – побудови справді єдиного європейського дому" і побажав усім плідної і результативної роботи.


На завершення виступу Ющенко наголосив, що спільними зусиллями вдасться не допустити створення двох Європ і нового поділу континенту.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект