Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська служба ВВС

Керівник Газпрому Алексей Мілер сказав білоруському міністрові енергетики, що російський газ має постачатися за цінами які платять країни Європи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Професор Бжезінський стверджує, що парламентські вибори в Україні не розчарували американців. Ці вибори, каже політолог, є підтвердженням великої демократичної перемоги, що сталася рік тому.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

З невеликим відривом від правлячих правих сил лідирує лівий блок Романо Проді. Але хто б не був переможцем в Італії, позитивних зрушень у стосунках між Києвом і Римом не передбачається, вважають оглядачі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ Німеччини та п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН у четвер у німецькій столиці обговорили ситуацію довкола атомної програми Ірану.


ProEUROPA - З посиланням на Інтерфакс

Про це йдеться в декларації, розповсюдженій від імені австрійського президента щодо парламентських виборів в Україні, ухваленій в середу в Брюсселі.


Джерело - ProEUROPA

В ході найпотужнішого у цьому році навчання сил реагування НАТО “Brilliant Mariner-2006” українські морські піхотинці у складі зведеного іспансько-італійсько-українського підрозділу відпрацювали виконання антитерористичних дій .


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Конституційна рада Франції схвалила новий закон щодо працевлаштування молоді, який викликав масові протести в країні.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Делегація НАК "Нафтогаз України" остаточно врегулювала з туркменською стороною питання розрахунків за отриманий у 2003-2005 роках туркменський природний газ.


Джерело - Українська правда

Окрім цього, Ющенко та віце-президент США обговорили питання двостороннього співробітництва між країнами, відзначивши його високий рівень.


За інформацією - "Лента.Ru", "Хартыя’97"

НАТО "ретельно переглядає свої відносини з Білоруссю, що і без того обмежені технічними контактами".


Джерело - РІА "Новості"

"Газопровід повинен забезпечити надійність газопостачання в Європі, а те, що при цьому зачіпаються якісь інтереси України і Польщі - це неправильна дискусія", - вважає екс-канцлер Німеччини.


Джерело - EUobserver

Посол США в ООН Джон Болтон сигналізував, що нинішня заява надсилає "дуже чіткий сигнал" - Іран повинен виконувати зобов'язання в рамках Договору про нерозповсюдження.


За матеріалами - Deutsche Welle

Знову відбувається протистояння новачків та старожилів. Перші прагнуть об’єднатися заради убезпечення від можливого диктату Росії, другі ж бажають з”ясовувати свої сосунки з Москвою поодинці або ж у рамках великої вісімки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Генеральні дебати”, що традиційно вважаються „зірковим” часом парламентаризму в Німеччині, цього разу видалися такими ж заплутаними, як і нинішній політичний ландшафт у цій країні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Згідно з законом, який було передано до парламенту, тим людям, „чий талант може стати капіталом Франції, що стосується її розвитку та впливу” надаватимуть трирічний дозвіл на проживання.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Сполучені Штати Америки - у висуванні необґрунтованих вимог, які перешкоджають вступові Росії до Світової організації торгівлі.


Джерело - Українська служба ВВС

"Ми готові відмовитися від частини нашої улюбленої землі Ізраїлю і евакуювати, з великою гіркотою, євреїв, що на ній живуть",- Егуд Ольмерт.


Джерело - Оглядач

"Незалежно від того, який уряд буде сформовано за підсумками парламентських виборів, ми маємо намір розвивати відносини з Україною", – сказав офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурей.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Розбіжності Тимошенко та Ющенко у ставленні до газової угоди та інших питань можуть спричинити нове протистояння між ними, у випадку її призначення главою уряду.


Джерело - Українська служба ВВС

Сполучені Штати, Британія, Франція, Німеччина, Росія та Китай мають зібратися сьогодні у Берліні з тим аби обговорити спільну стратегію щодо Ірану.


Джерело - РІА "Новости", "Хартия’97", NEWSru.com, "Радіо Свобода"

Голова американського зовнішньополітичного відомства вчора висловила підтримку опозиції в Білорусі. Вона схарактеризувала режим президента Олександра Лукашенка як "останню диктатуру в Європі".


Джерело - Della, ProEUROPA

З раннього ранку з великими проблемами на транспорті зіткнулися в 73 містах Франції.


Джерело - ProEUROPA

Разом з тим в Декларації зазначено, що ЄС вітає «слово свободи» від демократичної опозиції та громадянського суспільства в Білорусі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ході проведення опитувань Мюнхенського інституту економічних досліджень, , менеджери з 7000 німецьких компаній на загал позитивно оцінили стан німецької економіки й висловили упевненість в успіху своїх фірм у майбутньому.


Джерело - ProEUROPA

Незалежно від того, хто гратиме першу скрипку в новій правлячій коаліції в Україні, парламентські вибори можна вважати успішними.


Джерело - Українська служба ВВС

Уряд твердить, що закон зменшить рівень безробіття серед молоді у країні, однак демонстранти кажуть, що новий закон полегшить роботодавцям процедуру звільнення молодих працівників.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Державний секретар США Райс, коментуючи у вівторок результати парламентських виборів в Україні, особливо відзначила низький результат проурядового блоку „Наша Україна“.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Більшість інвесторів дуже нервуватимуть. Люди насторожено ставляться до Тимошенко через її неринкові інстинкти,” – зазначив Ґрейф.


Джерело - РІА "Новости".

"Є всі ознаки того, що вони виглядають як вільні і чесні вибори", - заявив прес-секретар Білого дому Скотт Маклеллан.


Джерело - Українська служба ВВС

Згідно з опитуваннями громадської думки, нова центристська партія "Кадима", яку заснував пан Шарон, має шанс порушити позиції правої партії Лікуд і лівоцентристів з партії Праці.


Джерело - ProEUROPA

Проведення парламентських виборів в Україні відповідно до європейських норм і стандартів відкриває нові перспективи перед Україною у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції.


Джерело - Українська служба ВВС

Елсі Гастінгс сказав: "Пані та панове, ці вибори можуть бути змальовані лише як вільні та чесні. І тому дійсним переможцем став український народ, незалежно від того, хто із семи тисяч кандидатів дійсно досягне успіху".


Джерело - ProEUROPA

Результат парламентських виборів багато хто напружено чекав у Європі, й результат вийшов обнадійливим.


Korespondent.net -

Цікаво, що стратегію дій посадовців ще до оголошення послання Федеральним зборам Путін визначив чітко і конкретно - "перестати жувати соплі".


Джерело - ProEUROPA

Через три тижні Міністерство оборони України представить проект плану щодо членства держави у НАТО, повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після багатоденних протестів по всій країні правовий комітет Сенату Сполучених Штатів пом’якшив деякі позиції законопроекту про імміграцію.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Основним претендентом на перемогу вважається "Кадіма". Проте, згідно з останніми опитуваннями, фаворит втратив частину підтримки виборців і тепер може розраховувати лише на 34 зі 120 мандатів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Спектр понеділкових публікацій на тему українських парламентських виборів виявився надзвичайно широким - від захоплення першим в Україні по-справжньому вільним волевиявленням громадян, і аж до гіркоти поразки Віктора Ющенка.


Джерело - РІА "Новості"

Представники студентства, що виступають проти урядової реформи трудового законодавства, наголосили, що "уряд має піти у відставку водночас зі скасуванням свого проекту" "договору першого найму".


Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз вітає проведення вільних та чесних парламентських виборів в Україні.


Джерело - УНІАН

Вибори в Україні стали чесним змаганням провладних та опозиційних політичних сил, вважає голова Парламентської Асамблеї НАТО П’єр Леллюш.


Джерело - Українська служба ВВС

Ехуд Олмерт сказав, що проведе переговори зі США та міжнародною спільнотою перед тим, як здійснити план однобічного виведення військ із Західного Берега Йордану та затвердити постійний кордон із Ізраїлем.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Видання Tagesspiegel розмірковує про те, що в Україні ті сили, які здійснили революцію, опинилися у складній ситуації.


Джерело - Україснька служба "Радіо свобода"

Для Євросоюзу має значення не назва партії-переможця на українських виборах, а її готовність впроваджувати реформи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Молдови знову піддав різкій критиці Росію за те, що вона досі не вивела свої війська із невизнаної, самопроголошеної Придністровської республіки, яка офіційно залишається територією Молдови.


Джерело - ProEUROPA

Сьогодні про розширення Європейського Союзу складно говорити, сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Аби покласти край багатоденним акціям протесту, прем’єр-міністр Франції Домінік де Вільпен оголосив про готовність піти на компроміс у питанні лібералізації законодавства про працевлаштування молоді.


Джерело - ProEUROPA

“Я думаю, що це успіх України, що це були демократичні вибори і не буде ніяких дискусій, які вибори ми маємо в Україні”, - сказав О.Квасневський.


Джерело - EUobserver

Дискусія міністрів закордонних справ країн-членів ЄС щодо долі конституції блоку виявили великі розбіжності між ними.


Джерело - ProEUROPA

"Нові вибори, що відповідають демократичним стандартам, є єдиним способом для Білорусі створити легітимний демократичний уряд, який покінчить із самоїзоляцією ", - заявив у четвер у Вашингтоні прес-секретар Білого дому Скотт Маклеллан.


Джерело - Korespondent

Незважаючи на розгін мітингу на Октябрській площі Мінська, білоруська опозиція має намір, як і планувала, провести черговий мітинг 25 березня.Акція не матиме політичного характеру, а буде присвячена до Дня утворення Білорусі.


Джерело - EUobserver

Австрійський канцлер відмітив економічні цілі ЄС, такі як зобов'язання створити 10 мільйонів робочих місць до 2010 року, що надасть змогу підвищувати рівень зайнятості в ЄС на 1 % щороку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Парламентарі остерігаються, що парламентські вибори в Україні відвернуть увагу від Білорусі, що дозволить Олександрові Лукашенку вдатися до жорстких репресій.


Джерело - Українська служба ВВС

Провідники Європейського Союзу зібралися у четвер у Брюсселі на самміт, присвячений економічній реформі та енергетичній політиці.


Джерело - УНІАН

Серед затриманих у Мінську в ніч на 24 березня під час розгону мітингу білоруської опозиції є громадяни Литви й України.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У травні минає два роки від часу, коли Польщa увійшла до Європейського Союзу. Підводячи підсумки минулого, вчора престижні польські щоденники "Жечпосполіта" і "Газета Виборча" оприлюднили результати двох досліджень громадської думки.


Джерело - Українська служба ВВС

У лютому 2003-го Абу Омара викрали просто на вулиці у Мілані. У білому мікроавтобусі його вивезли на одну з авіабаз в Італії, звідти доправили літаком спочатку до Німеччини і потім до Єгипту.


За матеріалами - УНІАН

Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгхем вважає, що представлена і Енергетична стратегія України до 2030 року є досить амбітною й дорогою.


Джерело - Українська правда

Це стало зрозумілим з відповіді Ющенка під час інтерв’ю на телеканалі 1+1 у четвер ввечері. "Пішли далі", - сказав Ющенко, проігнорувавши таким чином запитання-уточнення ведучого про те, чи вітатиме він Лукашенка з перемогою.


За матеріалами - "Комерсант-Україна", Українська правда

Україна приєдналася до декларації ЄС щодо президентських виборів у Білорусії, у якій висловлено підтримку висновкам місії ОБСЄ про невідповідність їх демократичним стандартам.


Джерело - EurActiv

Самміт ЄС, який проходитиме 23-24 березня, буде присвячений обговоренню європейської та національних Лісабонських програм реформування на тлі популістського духу "економічного патріотизму", що може нашкодити добрим намірам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щонайменше протягом наступних трьох років німецький ринок праці залишатиметься обмеженим для східних європейців. Таку постанову міністр праці Німеччини Франц Мюнтеферінґ аргументував високим рівнем безробіття у ФРН.


Джерело - Українська служба ВВС

Зауваживши, що диверсифікація поставок енергоресурсів - річ надзвичайно дорога і тривала за часом, Арсеній Яценюк наголосив, що Україна і надалі відіграватиме ключову роль держави постачальника енергоресурсів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На суботу заплановано масову політичну акцію, на якій опозиційний лідер Олександр Мілінкевич планує оголосити про створення широкого опозиційного руху „За свободу!”.


Джерело - ProEUROPA

Очікується, що учасники зустрічі у верхах розглянуть питання, пов´язані з реалізацією однієї з основних цілей ЄС - підвищення конкурентоспроможності на світових ринках, забезпечення зростання національних економік і створення нових робочих місць.


Джерело - Українсоька служба "Радіо свобода

“Якщо вибори будуть справедливими й чесними – а все показує, що так і станеться – тоді будь-який переможець... отримає довіру стати партнером для країн-членів Євросоюзу, для європейських організацій”,- сказав Марек Сівец.


Джерело - Lenta.ru

Російсько-українське спільне підприємство Ruslan SALIS Gmb і Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова виграло тендер НАТО на забезпечення вантажних перевезень в інтересах Північноатлантичного Альянсу.


Джерело - ProEUROPA

Таку думку член Європарламенту професор Єржі Бузек, висловив у Брюсселі під час дебатів, присвячених Європейській енергетичній політиці і ролі України.


Джерело - ProEUROPA

Україна має намір подати в місячний термін остаточний робочий звіт у секретаріат Всесвітньої торгової організації, повідомив Міністр економіки України Арсеній Яценюк.


Джерело - Українська правда

Британська газета "Financial Times"зазначає, що парламентські вибори в Україні не будуть драматичними, але наслідки будуть важливими для країни.


Джерело - EurActiv

Президент Путін завершив свій дводеннний візит до Пекіну підписанням 29 енергетичних угод та обіцянкою стати найбільшим постачальником енергії для Китаю на протязі найближчих десяти років.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На політичному небосхилі Франції з’явилася нова зірка. Блискавичний зліт популярності Сеголен Рояль активно обговорюють на сторінках французької преси та в кулуарах політичних салонів Парижа.


Джерело - Українська служба ВВС

На пресовій конференції у Вашингтоні пан Буш сказав, що іракці вже пройшли крізь фазу, коли їхня країна мала б розвалитися, і йдуть далі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ситуація з поставками газу в Україну стає дедалі комітрагічнішою. З одного боку заяви Росії, що Україна має розрахуватися за газ, що його спожила понаднормово. З іншого боку заяви Туркменістану про “газові борги” України.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

“ Протягом 5 000 років ми захищали нашу країну від масштабних вторгнень і агресій”, -- сказав Абдул Рагім Вардак. „Тепер я думаю, що ми також зобов’язані захищати цю країну і забезпечити її безпеку.”


Джерело - Українська служба ВВС

Спостережна місія ОБСЄ на парламентських виборах в Україні уважає процес підготовки до голосування 26 березня нормальним.


Джерело - ProEUROPA

Делегація Європарламенту, керівником якої був польський євродепутат Богдан Кліх, наголошує, що ці вибори відбулися в атмосфері страху і погроз.


Джерело - УНІАН

Вук Драшкович виступає за ширше залучення українських інвесторів на ринок Сербії і Чорногорії та активнішу участь українського капіталу у приватизаційних процесах, що зараз відбуваються там.


Джерело - Korespondent.net

На Жовтневу площу Мінська, де відбувається мітинг опозиції, прибули посли Великобританії, Італії, Латвії, Франції та Німеччини.


Джерело - РБК-Україна

На думку А.Гріценко, якщо ця робота буде успішною для України і переконливою для НАТО, то в 2008р. на самміті НАТО-Україна може бути прийнято принципове рішення про прийом України до Альянсу.


Джерело - Korespondent.net

На міністерській конференції СОТ у Гонконзі Грузія заявила, що Росія не виконує своїх зобов’язань за двостороннім протоколом, підписаним 2003 року, і погрожує розірвати його.


Джерело - ЦІД НАТО в Україні

Заява зроблена Яаап де Хооп Схеффером 20 березня 2006 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас речник МЗС Iзраїлю Лiор Бен-Дор, коментуючи рiшення Євросоюзу дати шанс новому палестинському уряду, закликав голiв МЗС євроспiльноти „не пiддаватися на манiпуляцiї „Хамасу”.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Хав'єр Солана: “Я думаю, що те, що ми бачили вчора ввечері по телебаченню разом із висновками ОБСЄ говорить само за себе. Ми б хотіли продовжувати бути в контакті з народом Білорусі, з лідерами, які дійсно хочуть будувати демократичну країну”.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш дає позитивну оцінку нинішній ситуації в Іраку: "Ми запроваджуємо стратегію, яка призведе до перемоги в Іраку. А перемога в Іраку зміцнить безпеку і прокладе шлях до миру для прийдешніх поколінь".


Джерело - Оглядач

США мають намір узгодити з Європейським Союзом штрафні санкції проти білоруського керівництва.


Джерело - Українська служба ВВС

Разом із тим посол вважає, що найсерйознішою перешкодою для цього парламентський спротив ухваленню низки законів, необхідних для набуття членства у СОТ.


Джерело - ProEUROPA

В ефірі "Свободи слова" на ІСТV А.Бутейко заявив, що за “дикунські” слова, виголошені В.Жириновським під час програми, має намір ініціювати оголошення російського політика персоною “нон-грата" в Україні.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Вибори у Білорусі не відповідали загальноприйнятим стандартам і не були ані чесними, ані вільними.


За матеріалами - Associated Press

"Президентські вибори 19 березня не відповідають міжнародним стандартам вільних і чесних виборів", - із заяви ОБСЄ.


Джерело - ProEUROPA

Міністр оборони України Анатолій Гриценко, спростовуючи чутки щодо згортання співпраці підприємств українського і російського ВПК у разі вступу України до НАТО.


Джерело - ProEUROPA

Як стверджує О.Мілінкевич, О.Лукашенко набрав по країні лише 45% голосів, а в Мінську - 30%.


Джерело - EUobserver

Відповідаючи на питання, чи може означати для Західних Балкан "європейська перспектива" щось менше аніж повне членство, Меркель відповіла, що з її точки зору "ми не повинні виключати терміну "привілейоване партнерство".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як заявив прем”єр-міністр Домінік де Вільпен, у цьому питанні уряд не піде на поступки.


Джерело - Українська служба ВВС

Як заявив спеціальний представник України з придністровського врегулювання Дмитро Ткач, влада самопроголошеної республіки розблокувала пункти перетину на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Це просто небачено, щоб на початку 21-го століття в центрі Європи правив диктатор, який би нагадував собою радянських можновладців 70-х років.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш оптимістично оцінив розвиток ситуації в Іраку напередодні третьої річниці вторгнення коаліційних сил на чолі з Америкою.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На думку спостерігачів, відмова руху ФАТХ від участі в урядовій коаліції може призвести до ізоляції нового Кабінету міністрів Палестинської автономії.


Джерело - Українська правда

"Нам потрібно чесно і переконливо пояснити переваги членства в Альянсі, рівно як і зруйнувати міфи про "агресивне єство" НАТО", - заявив Гриценко.


Джерело - УНІАН

Кандидат у президенти також підкреслив, що у Білорусі виконавча влада узурпована. "у країні немає Конституційного суду, немає незалежних структур влади, а парламент незначний", - зазначив він.


Джерело - ProEUROPA

Він висловив упевненість, що після того, як український народ ухвалить рішення про вступ до НАТО процес вступу можна здійснити протягом кількох років.


Джерело - РІА "Новости", Euronews, Інтерфакс

Президент Грузії Михайло Саакашвілі ввечері в четвер, 16 березня, заявив, що процес, розпочатий "революцією троянд" у Тбілісі, буде продовжений і перейде на Білорусь і туди, де "утискають людей через їхні погляди".


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Європарламентарі закликали Європейську комісію до кінця року чітко визначити межі розширення ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Заявив директор лондонської Мережі з дослідження Росії Ендрю Монаган на конференції у Брюсселі.


Джерело - Українська служба ВВС

Однак не всі члени клубу найрозвинутіших країн світу погоджуються зі збільшенням використання ядерної енергії.


Джерело - Korespondent.net

За словами керівника цього відомства Сухоренка, мова йде "не про мирні протести, а про силову акцію з використанням вибухових пристроїв".


Джерело - Українська служба ВВС

Америкаські та іракські сили провадять спільну операцію проти, за їх словами, повстанців та бойовиків аль-Кайди неподалік міста Самарра, що на північ від Багдада.


Джерело - Ліга

За проголосували 269 народних депутатів із 397 зареєстрованих в залі.


Джерело - Korespondent.net

Наказом міністра юстиції Сергія Головатого від 16 березня 2006 року у структурі центрального апарату Міністерства юстиції створено Департамент європейської інтеграції.


Джерело - УНІАН

"Внаслідок дезінформації і, можливо, проведеної спецоперації, нанесено значну шкоду іміджу України, її Збройних Сил, офіцерів, які служать у гарнізоні “Макарів-1" та жителів цієї місцевості", - сказав міністр.


Джерело - Українська правда

"Та-а-а-к, цей наш великий і складний сусід вимагає великої уваги", - сказав він, додавши, що більше фіни йому нічого не сказали.


Джерело - УНІАН

«Майбутня парламентська більшість у Верховній Раді однозначно буде проєвропейською, проатлантичною», - сказав Б.Тарасюк.


Джерело - УНІАН

„Я відлітаю до Брюсселя, і ми будемо мати жорстку і прагматичну бесіду з нашими європейськими колегами щодо запровадження антидемпінгових процедур по відношенню до української холоднокатаної труби”, - сказав міністр.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Взяти участь у цій розмові Москва також запросила представників Китаю, Індії та ОПЕК.


Джерело - Korespondent.net

Відсутність запрошення на парламентські вибори спостерігачів від СНД не засмутило: Володимир Рушайло заявив, що його увага нині цілком зайнята спостереженням за виборами в Білорусі.


Джерело - Українська служба ВВС

Новий орган замінить Комісію ООН з прав людини, яка в 1948-му році стала автором проекту Всесвітньої декларації з прав людини.


Джерело - Українська правда

Міністерство закордонних справ вручило раднику-посланнику посольства Білорусії в Україні копію ноти МЗС з закликом розслідувати інцидент про відмову у в'їзді на територію Білорусії знімальної групи "5 каналу".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На тлі того, що дострокове голосування відбувається фактично примусово, особливо серед студентів. Паралельно влада проводить арешти і затримання активістів опозиції.


Джерело - ProEUROPA

Вже зараз соцопитування свідчать, що 80% австрійців проти подальшого розширення ЄС і передусім через побоювання щодо збільшення конкуренції на ринку праці.


Джерело - ProEUROPA

За словами А. Веселовського, «в сфері озброєння росіяни значно глибше співробітничають з НАТО, ніж ми. Ми пасемо задніх в багатьох випадках».


Джерело - Korespondent.net

На зустрічі йшлося про ключові принципи посилення енергетичної безпеки України, а саме: розвиток та впровадження енергозберігаючих технологій, диверсифікацію джерел постачання енергоносіїв, розвиток власних енергоресурсів та використання альтернативних ви


Джерело - Korespondent.net, Xіnhuanet.

Літак заарештовано за рішенням суду за позовом південноафриканської компанії "Aіrports Company of SA" (ACSA), він перебуває в міжнародному аеропорту Йоганнесбурга.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Причина такого кроку криється у тому, що вже п’ятий рік поспіль Берлін не дотримується критеріїв Пакту стабільності, який є обов’язковим для країн єврозони.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Водночас Ахмадінеджад знову виступив з гострою заявою: "Можете не сумніватися – технологія виробництва ядерного палива уже в руках молодих іранців. Вони домоглися цього самі, і ніяка сила не зможе відібрати це у них".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дванадцять авторів зі США, України, Росії та Європи аналізують у ній різні аспекти українських політичних баталій.


Джерело - ProEUROPA

Спеціальна комісія Європарламенту у справі так званих таємних в’язниць ЦРУ в Європі вислухала викраденого ЦРУ та утримуваного в Афганістані німецького громадянина ліванського походження Халіда ель-Масрі.


Джерело - Українська служба ВВС

За попередніми оцінками, жоден з кандидатів не здобув перевагу.


Джерело - ProEUROPA

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що останні досягнення України на шляху до вступу у СОТ – це найякісніші зміни в торговій політиці нашої держави за часи незалежності.


Джерело - Korespondent.net

Міністр транспорту і зв’язку України Віктор Бондар повідомив про те, що Україна і Молдова домовилися про будівництво залізничної гілки в обхід Придністров’я.


За матеріалами - РБК, РІА "Новости", "Associated Press", Lenta.ru

Заворушення почалися після того, як ізраїльські війська провели операцію на території в’язниці в Єрихоні.


Джерело - Офіційний сайт Президента України

Віктор Ющенко підписав указ Про Національну систему координації співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору


Джерело - УНІАН

Про це заявив президент США Джордж Буш у понеділок на зустрічі з послом України в США Олегом Шамшуром з нагоди вручення ним вірчих грамот.


Джерело - Українська служба ВВС

Українське Міністерство оборони відкинуло припущення про існування на території України таємної в’язниці ЦРУ для затриманих в Афганістані та в Іраку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У відповідь на заклик Єврокомісії виробити спільну енергетичну політику, у вівторок міністри енергетики країн ЄС проведуть робочу зустріч у бельгійській столиці.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тиждень солідарності із білорусами починається в час, коли за опитуваннями громадської думки, половина поляків підтримує демократичну опозицію в Білорусі. Більшість опитуваних поляків сподівається на зміни в Білорусі через п'ять років.


Джерело - ProEUROPA

"Юридично ви маєте рацію. Презумпція невинності, як і раніше, в силі. Але у мене, прокурора, після стількох років, що я переслідувала його, гранітна переконаність у тому, що він винен", - заявила К. дель Понте в інтерв´ю бельгійській газеті "Суар".


Джерело - Lenta.ru

"Тоді стане ясно, куди діваються вироблювані щорічно в Придністров´ї близько 20 установок ГРАД, збройові системи "Василек" і тисячі автоматів Калашникова".


Джерело - Українська служба ВВС

Як заявив російський міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, він підозрює, що Сполучені Штати стримують вступ Москви до Світової організації торгівлі з політичних причин.


Джерело - Korespondent.net

Президент Венесуели Уго Чавес на презентації оновленої символіки назвав своє нововведення "зіркою Болівара" й представив його як частину політики соціалістичної революції та данину пам’яті національному герою Симону Болівару.


За матеріалами - Associated Press, Euronews, РІА "Новости".

Тим часом, президент Сербії Борис Тадич узагалі виступив проти поховання Мілошевича в Сербії.


Джерело - Lenta.ru

Голова Скотланд-Ярду сер Іен Блер потай записував на плівку власні телефонні розмови з високопосадовцями слідчих і судових органів. Про це повідомило саме поліцейське відомство.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Українська сторона розглядає даний факт як порушення невід'ємних прав згаданих громадян України, що гарантовані міжнародно-правовими зобов'язаннями Республіки Бєларусь і загальновизнані міжнародно-правові документи", - відзначається в заяві МЗС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Керiвник прес-служби Мiнiстерства оборони Андрiй Лисенко розцінив це повідомлення як дешевий i популiстський трюк i спробу росiйського журналiста набути дешевого авторитету.


Джерело - EUobserver

ЄС чітко зобов'язав себе розглядати членство країн Західних Балкан в ЄС, як "безумовну мету". Про це йдеться в заяві , що була ухвалена 11 березня в Зальбурзі й була ухвалена під тиском країн Західних Балкан.


Джерело - ProEUROPA

«Питання включення України в міжнародне співтовариство було основним», - повідомив В.Адамкус.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Висловлючи своє ставлення до стратегії Комісії ЄС в питанні розширення, депутати Європарламенту від СДПН пропонують поставити прийом нових членів у залежність від забезпечення дієздатності Європейського Союзу.


Джерело - ИТАР-ТАСС, РБК, NEWSru.com

Міжнародний карний трибунал для колишньої Югославії розпорядився провести розслідування причин смерті Мілошевича.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Журналістку "5 каналу" Ганну Гороженко заарештували у неділю під час прямого включення з Білорусі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Натомість підігрівають ситуацію заяви офіційних представників Російської Федерації.


Джерело - ProEUROPA

Президент Польщі Лех Качинський вважає, що чергове розширення Євросоюзу буде «іспитом на солідарність в Європі».


Джерело - Korespondent.net

Про це сказано в чорновому варіанті документу Ради безпеки, що присвячений можливим санкціям проти Ірану, який висловив твердий намір збагачувати уран на своїй території.


Джерело - УНІАН

Глава оборонного відомства Анатолій Гриценко підписав Директиву "Про проведення організаційних заходів у Генеральному штабі Збройних сил України у 2006 році".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лєх Качинський наголосив, що ключовим кроком для європейської інтеграції України є вступ до НАТО:„Реакція німецької сторони на це була навіть позитивнішою, ніж я цього очікував”.


Джерело - Українська служба

Ідея законодавчого зміцнення керівної ролі росіян, котра, як головна в цьому проекті викликала серйозні протести в регіонах, особливо в Татарстані.


Джерело - Українська служба ВВС

Зазвичай войовничий президент Ахмадінеджад сказав, що Тегеран ніколи не поступиться під тиском залякувань та принижень.


Джерело - Інтерфаксу-Україна, Хартія’97.

Водночас єдиний кандидат у президенти країни від опозиції Олександр Мілінкевич знову закликав своїх прихильників вийти на вулиці.


Джерело - Новости-Украина

"Час, коли до нас приїжджають і кажуть - станьте тут, ідіть туди - минув", - заявив Огризко.


Джерело - РІА "Новости", Українська правда

"Ми цінуємо принципову позицію низки європейських держав про те, що енергетичні ринки не можна піддавати маніпуляціям заради політичної вигоди", - заявив заступник держсекретаря Фрід у середу на слуханнях у підкомітеті палати представників конгресу США.


Джерело - РБК, NEWSru.com, Korespondent

У випадку поновлення терактів на території Ізраїлю Єрусалим має намір ліквідувати лідерів "Хамасу", зокрема майбутнього прем’єр-міністра Палестинської автономії Ісмаїла Ханію.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк у четвер прибуває з дводенним офіційним візитом до Вашингтона.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Офіційні позиції Варшави та Берліна і надалі розходяться в питаннях будівництва Північноєвропейського газопроводу та подальшого розвитку Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Ми сподіваємося, що цей звіт стане джерелом інформації та інспірації для шляхетних чоловіків та жінок довкола земної кулі, які працюють над мирними демократичним перетвореннями», - заявила Кондоліза Райс


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про це повідомив глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Ференц Сомоді.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова іранської делегації в МАГАТЕ Джавад Ваїді заявив, що його країна і надалі здійснюватиме ядерні дослідження.


Джерело - ProEUROPA

CeBIT 2006 відкрився в Ганновері. Цього разу в цьому найбільшому в світі технологічному шоу беруть участь 6300 експонентів із 70 країн, в тому числі і з України.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Україна, безумовно, буде членом СОТ", - упевнений міністр економіки Арсеній Яценюк. Однак, лише тоді, коли домовиться з Австралією.


За матеріалами ВВС, Української правди -

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Дуррау Баррозу заявив, що члени ЄС повинні відмовитися від 25 "різних і нескоординованих" стратегій в області енергетики, і що вони повинні говорити з постачальниками "з єдиної позиції".


Джерело - EUobserver

Хиткий компроміс щодо іранської ядерної програми, який може виникнути після останньої пропозиції Росії, підняв питання єдності трьох європейських держав - Британії, Франції та Німеччини.


Джерело - Lenta.ru, Korespondent.net

Міністр економіки України Арсеній Яценюк і торговельний представник США Роб Портман у понеділок, 6 березня, у Вашингтоні офіційно підписали двосторонній протокол про умови доступу на ринки товарів і послуг у межах підготовки України до вступу до СОТ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ключовою темою розмови стали відносини України з Європейським Союзом. Сторони також підбили підсумки засідання Україна - Трійка ЄС, що пройшло у Києві 3 березня.


Джерело - Українська служба ВВС

Український прем’єр-міністр Юрій Єхануров заявив, що у Києві сприймають ситуацію, що склалася на україно-молдовському кордоні, як «суто технічну проблему.»


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В інтерв'ю «Німецькій хвилі» Козулін охарактеризував так звані народні збори: «Фарс, декорація, яка прикриває панічний страх Лукашенка перед власним народом. Тепер уже немає жодних сумнівів, що ці збори лише носять назву всенародних».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Зараз у Росії панує авторитарний режим, який веде країну у прірву», - мовиться у документі. І, на думку авторів звернення, згортання демократії відбувається за «мовчазної згоди і потурання урядів провідних держав».


Джерело - Українська служба ВВС

Керівник МАГАТЕ Мохамед ель Барадей, відкриваючи зустріч у Відні, закликав обидві сторони повернутись до переговорів, твердячи, що ситуація матиме серйозні наслідки для миру й стабільності у світі.


Джерело - ProEUROPA

Пані Ферреро-Вальднер починає нервувати, коли чує питання, чому ЄС не хоче надати Україні перспективу членства, як це зробило НАТО.


Джерело - Українські новини

"Щодо Австралії - це питання цукру. Щодо Киргизстану - мова йде про борги господарчих суб’єктів до розпаду СРСР", - сказав глава уряду.


Джерело - Українська правда

Спеціальний представник ЄС для Молдови, Адріаан Якобовіц де Сегед, заявляє, що немає ніяких підстав говорити про економічну блокаду Придністров'я.


Джерело - EUobserver

Німецький канцлер Ангела Меркель і французький президент Жак Ширак залучені до конфедиційних розмов відносно повторного подання основної частини конституції ЄС на розсуд французьких та голандських виборців.


Джерело - ЛІГАБізнесІнформ, Reuters, Korespondent

Президент Польщі Лех Качинський виступив на підтримку створення енергетичного альянсу в межах Європейського Союзу, а також розкритикував проект російсько-німецького трубопроводу.


Джерело - Українська правда за матеріалами "Дело"

Однією з умов підписання із США угоди, необхідної для вступу України до СОТ, є зниження прямих субсидій з держбюджету на розвиток АПК із 1,4 до 1,1 млрд. дол.


Джерело - "Новости Украина" , Українська правда

Mittal Steel зробила пропозицію про покупку люксембурзької Arcelor за 18,6 мільярда євро, однак Arcelor його відкинула.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

”Німеччина, Європейський Союз та Україна: партнери в Європі” – про особливості цих відносин мали змогу дізнатися студенти Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За кілька днів до свого першого візиту до Німеччини, президент Польщі Лек Качинський розкритикував Берлін за плани будувати газопровід по дну Балтійського моря в обхід Польщі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Реальна небезпека – це тероризм, що загрожує всій нашій країні, нашому народу, нашим святиням і політичному процесу.


Джерело - ProEUROPA

Такої домовленості досягнуто за підсумками зустрічі міністра палива і енергетики України Івана Плачкова з комісаром з питань зовнішніх зв´язків і європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україні запропонували конкретні програми у сфері реформування оборон-ного відомства, будуть виділені кошти на експертів, які консультуватимуть українських військових спеціалістів.


Джерело - Інтерфакс-Україна

МЗС невизнаної Придністровської республіки критично поставився до введення з 3 березня Україною нових правил оформлення придністровських вантажів на молдавсько-українському кордоні.


Джерело - Українська служба ВВС

Представники Хамас відкинули коментарі заступника лідера Аль-Каїди Аймана аль-Завахрі, який закликав Хамас відмовитися від мирних угод, укладених раніше між Палестинською автономією та Ізраїлем.


За матеріалами РБК, Korespondent.net -

Призначення 45-літнього Чеку, котрий командував наприкінці 1990-х Армією звільнення Косова (АЗК), напевно викличе нову ескалацію напруженості у відносинах між Пріштіною і Белградом.


Джерело - Українська служба ВВС

Чільні конгресмени-демократи вже застерігли, що угода підірве спроби тиску на країни, які мають ядерні амбіції (подібно до Ірану чи Північної Кореї).


Джерело - Українська правда

Зволікання в проведенні такого розслідування або відмова від надання пояснень буде сприйматися Україною не тільки як неповага українських громадян, але і як крок, що не відповідає традиційно дружнім україно-білоруським відносинам.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Оглядачі розцінюють березневий візит російського президент до Праги, як і до Будапешта, намаганням Москви пом’якшити свій імідж після «січневого газового шоку», коли, на думку багатьох експертів, Росія використовувала газ, як засіб політичного тиску.


Джерело - УНІАН

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з ОБСЄ і НАТО провело вчора міжнародну відео-конференцію "Національна безпека і оборона: ґендерний аспект".


Джерело - Українська служба ВВС

Російська ініціатива розлютила ізраїльський уряд, один з міністрів навіть зазвав це ударом у спину. Європа та США і досі вважають Хамас терористичною організацією.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Велика Британія, Німеччина і Франція домовилися провести з Іраном останні переговори про іранську атомну програму, перш ніж цю програму розглядатиме Міжнародна аґенція з атомної енергії (МАҐАТЕ).


Джерело - Оглядач

Міністерство закордонних справ України вимагає від білоруської влади пояснень у зв’язку з відмовою шістьом українським громадянам у в’їзді на територію Республіки Білорусь. Про це повідомив речник МЗС України Василь Філіпчук.


Джерело - Українські новини

"Україна зробила значний прогрес у проведенні демократичних і економічних реформ після помаранчевої революції. Дуже важливо зберегти цю позитивну рушійну силу в наших взаєминах", - сказала Беніта Ферреро-Вальднер.


Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

Ханне Северінсен: "Якщо це відбудеться, якщо не буде можливості сформувати більшість, то парламент буде розпущений і це буде відповідно до Конституції. Ми не будемо втручатися в ситуацію."


Джерело - Korespondent.net

"Все залежить від прийняття законів Верховною Радою, необхідно прийняти 3-4 закони", - сказав він.


Джерело - EurActiv

21 травня мешканці Чорногорії будуть вирішувати питання щодо відокремлення від Сербії та утворення нової незалежної держави. Правила голосування вже погоджені.


Джерело - Міжнародний Фонд "Віідродження"

Проект громадського моніторингу реалізується новоутвореною Громадською коаліцією з питань європейської та євроатлантичної інтеграції "Донбас Європейський" та в рамках діяльності Комітету з питань освіти та євроінтеграції Громадської колегії при ОДА.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Меркель зуміла поєднати дипломатичну спадщину свого ментора Гельмута Коля зі спадщиною свого попередника Ґергарда Шредера. З одного боку йдеться про європейські та атлантичні традиції, з іншого – захист національних інтересів", - „Le Figaro".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У правовому сенсі Росію, однак, не можна притягнути до відповідальності за вторгнення 1968-го року радянських військ до Чехії, сказав Путін після зустрічі зі своїм чеським колегою Вацлавом Клаусом.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш розпочав триденний візит до Індії, що має на меті розбудову нових стратегічних відносин між Делі та Вашингтоном.


Джерело - Українська правда

Борис Тарасюк вважає, Україна не втратить своєї ролі як транспортер газу ще багато років. Так він прокоментував пропозицію російського президента Володимира Путіна продовжити газопровід через Чорне море, Туреччину, Грецію до Італії в обхід України.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Референдум має сенс проводити, коли питання дійсно є і від нього буде залежати - так чи ні. А по-друге, коли громадська думка буде підготовлена. Ні переважна більшість прихильників, ні переважна більшість противників НАТО предметно не володіють ситуацією


Джерело - Українська служба ВВС

Офіційне підписання угоди про умови доступу на ринки США відбудеться у Вашингтоні 6 березня.


Джерело - ProEUROPA, "Gazeta Wyborcza"

Йдеться про хабар у 13 млн. злотих за можливість побудови двох французьких гіпермаркетів біля польсько-німецького кордону, пише "Gazeta Wyborcza" (йдеться про суму, яка дорівнює на сьогодні 4 млн. 88 тис. дол.)


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейський Союз звернувся до влади України з дипломатичним демаршем у зв’язку з екстрадицію з України до Узбекистану узбецьких шукачів притулку, що сталася 14 лютого.


Джерело - ProEUROPA

«Не приховую, що ми би хотіли бачити при владі помаранчевий табір, але, безумовно, будемо співпрацювати з будь-якою владою в Україні», - цитує слова польського лідера Польське агентство преси.


Джерело - РІА Новості

"Ми не визначали ціну, а домовилися тільки про те, щоб перейти на європейську формулу обчислення ціни, яка прив’язана не до побажань Росії, а до світових цін на нафту", - сказав Путін на прес-конференції у Празі після закінчення переговорів з президентом


Джерело - ProEUROPA

Зокрема, до складу делегації України на переговорах зі вступу України до СОТ введені: заступник міністра економіки України, глава делегації Валерій Пятницький, голова Державної податкової адміністрації України Олександр Кірєєв.


Джерело - EUobserver

Відповідно до повідомлень "The Associated Press", США ліквідує десять посад в посольстві в Росії, посольство в Німеччині втратить сім посад, представництва в Бельгії, Польщі, Італії та Іспанії втратять два-три робочих місця.


Джерело - EurActiv

Британський євродепутат - ліберал Грехем Ватсон звинуватив уряд Ангели Меркель в тому, що він перебрав контроль над Європейським Парламентом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні надійшли повідомлення про те, що Тегеран запропонував палестинцям 250 мільйонів доларів в якості фінансової підтримки.


За матеріалами - ICTV, Українська правда

Пріоритетними Путін вважає проекти транспортування газу в обхід України. Він запропонував Угорщині долучитися до проекту "Блакитний потік", що передбачає прокладення трубопроводу з Туреччини по дну Чорного моря до Італії.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Пакистану Первез Мушарраф закликав президента Буша використати візит до азійського регіону для пошуку шляхів розв"язання конфлікту в Кашмірі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Минулого тижня Мадрид послався на власні „стратегічні інтереси”, захищаючи іспанський концерн Endesa. Тепер Париж вдається до „економічного патріотизму”, аби заблокувати наступ італійської компанії Enel на французький концерн Suez.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Звичайно, сучасна Росія – це не Радянський Союз, але я мушу відверто сказати: звичайно, всі ми в душі відчуваємо якусь моральну відповідальність за ці події».


Джерело - Lenta.ru, ProEUROPA

Починаючи з неділі, щодня на середніх хвилях в ефір виходитиме годинна програма білоруською і російською мовами. На литовській радіостанції, що відповідає за ретрансляцію, сподіваються, що сигнал стане достатньо сильним, щоб охопити всю територію Білорусі


Джерело - Українська служба ВВС

Промовляючи у Вашингтоні на брифінгу у вівторок заступник речника держдепартаменту США Адам Ерелі наголосив, що такий крок було здійснено з порушенням чинного українського законодавства.


Джерело - Українська служба ВВС

Звинувачення щодо таємних в"язниць ЦРУ і незаконного перевезення в"язнів вперше з"явилися минулого року на шпальтах часопису "Вашингтон Пост".


Джерело - УНІАН

Як заявив Качинський на спільній прес-конференції з Ющенком, підписана декларація посилається на раніше підписані відповідні обопільні умови, наприклад, 2003 року.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Такими є підсумки 3-го раунду переговорів, що завершився в понеділок, 27 лютого, у Брюсселі.


АНАЛІТИКА

Сергій Герасимчук - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Об’єктивна реальність свідчить про наявність кардинальних змін у міжнародній системі забезпечення ядерної безпеки та режиму нерозповсюдження.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Політична адміністрація США проектувала візит Джорджа Буша із стратегічною метою початку утворення альянсу, як ключової цілі розвитку регіону Південної Азії.


Олександр Сушко - Директор Центру миру, конверсії і зовнішньої політики України

Як не без іронії висловився в приватній бесіді один із колишніх високопоставлених дипломатів, а нині опозиціонер, «заради такого врожаю ми готові хоч щороку проводити вибори».


Сергій Герасимчук - Спеціально для "Євроатлантичної України"

У підготовленому документі Європейської енергетичної стратегії Єврокомісія закликає до розвитку відносин з Росією, розвитку вітряних та ядерних джерел енергії, розвитку спільного енергетичного ринку ЄС.


Джерело - Офіційний сайт Білого Дому

Текст Стратегії Національної Безпеки США (подається англійською мовою).


Сергій Eсаулов, аспірант Льєзького університету - Для "Євроатлантичної України"

Пошук спільної енергетичної політики припадає на досить чутливий момент: українсько-російська газова війна зачепила інтереси ЄС.


13.03.2006 | Нове НАТО
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Виступ Генерального Секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера в Норвезькому Атлантичному Комітеті 3 березня 2006 року.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - EUobserver

Багато високо-рівневих промовців на конгресі право-центристської Європейської Народної Партії зібралися в Римі 30 березня і виступали із коментарями щодо планів майбутнього розширення ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

Те, як гідно президент Ющенко прийняв вердикт виборців, слугувало разючим контрастом до того, як грубо його опоненти на попередніх виборах 2004-го намагалися вкрасти його перемогу.


За матеріалами - РІА "Новости", "Утро.Ru", "Лента.Ru", "Associated Press"

Групи студентів, котрі протестують проти закону про працю, заблокували в середу, 29 березня, всі основні автотраси на в’їзді в адміністративний центр Бретані - велике місто Ренн. Місто фактично відрізано від зовнішнього світу.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Під час урочистої церемонії підписання закону Джордж Буш зазначив, що, скасовуючи поправку, він відкриває нову еру у відносинах з Україною, яку Сполучені Штати з гордістю називають другом.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Під час візиту обговорювалися дві головні теми: трансформація НАТО, що триває в контексті підготовки самміту НАТО в Ризі в листопаді, а також операції та місії НАТО, що тривають.


Джерело - EUobserver

Президент Європейської Комісії Баррозу 21 березня закликав країни-члени відмовитися від абсурдних тенденцій в напрямку економічного націоналізму та сфокусуватися взамін на "спільних європейських цінностях".


Джерело - Українська служба ВВС

Кілька сотень демонстрантів у Білорусі провели другу поспіль ніч просто неба, протестуючи проти перемоги на виборах Александра Лукашенка, якого вони звинувачують у підтасовці голосів.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Австрії, яка зараз головує в Європейському Союзі, Урсула Пласснік сказала, що вибори Президента Білорусі пройшли "в атмосфері залякування".


Джерело - "Associated Press", РІА "Новости", Korepondent.net

Іран є центральним фінансистом тероризму. З такою різкою заявою в четвер, 16 березня, знову виступила державний секретар США Кондоліза Райс у Сіднеї.


Джерело - EUobserver

Але спільний документ не згадує ідей Європейської Комісії по створенню спільного енергетичного регуляторного органу, або польських ідей енергетичної солідарності.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Основний зміст цього документу полягає в тому, що країни, які висловили чіткі наміри набуття повноправного членства у Євросоюзі, як, наприклад, країни західнобалкансього регіону або ж Україна, зможуть об’єднатися у тимчасову "багатосторонню групу".


За матеріалами - ProEUROPA

Європейський Союз починає обговорення спільної енергетичної політики, однак ще не готовий до радикальних кроків, на кшталт створення «енергетичного НАТО», як пропонує Польща.


Джерело - УНІАН, Інтерфаксу-Україна.

"Це вражаючий момент, коли ми віддаємо належне росту і розвитку нової нації - нації, яка протягом десятиліть заслуговувала на кращу долю, але тільки зараз наближається до того, за що боролася багато років", - заявив Білл Томас, голова комітету з питань бю


Джерело - ProEUROPA

За словами Дж.Гербста, “ця угода означає значний поступ у низці найголовніших питань у наших двосторонніх торговельних відносинах, які були означені Президентом Бушем та Президентом Ющенком у “Порядку денному нового століття”.


Джерело - Українська служба ВВС

Посол США до ООН Джон Болтон сказав, що Іран постане перед реальними та болісними наслідками, у разі, як не зважатиме на міжнародне занепокоєння з приводу іранської ядерної програми.


Джерело - Korespondent.net, NEWSru.com, РІА "Новости"

Президент Білорусі Лукашенко в четвер, 2 березня повідомив, що через низку сусідніх країн йдуть "сотні мільйонів грошей" для відсторонення його від влади. Крім того, він повідомив, що КДБ викрила десятки радикальних опозиційних організацій у країні.


За матеріалами - Associated Press", Korespondent.net

Одночасно, російські дипломати докладають усіх зусиль для того, щоб іранське досьє не потрапило в Раду Безпеки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Головний банкір Європейського банку реконструкції й розвитку Люїс Борго сказав, що рішення України інтегруватися з енергетичними системами Євросоюзу має сприяти реформам, а також інвестиціям в енергогалузі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3825. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект