НОВИНИ

02.03.2006 | Путін вважає справедливою формулу ціни на газ для України
Джерело - РІА Новості

Президент Росії Володимир Путін вважає справедливою формулу ціни на газ, що поставляється Росією до України.


 


"Ми не визначали ціну, а домовилися тільки про те, щоб перейти на європейську формулу обчислення ціни, яка прив’язана не до побажань Росії, а до світових цін на нафту", - сказав Путін на прес-конференції у Празі після закінчення переговорів з президентом Чехії.


"Це найкраща форма регулювання", - сказав президент Росії, зазначивши, що вона не адміністративна, а ринкова, і Росія, навіть якби захотіла, не змогла б змінити цю формулу.


"Нас це абсолютно влаштовує", - заявив Путін.


Крім того, він нагадав, що Росія і Україна домовилися про транзит російського газу до Європи на п’ять років і уклали щодо цього контракт.


"Це найкращі умови, з чим я вас і вітаю", - сказав Путін, звертаючись до чеського журналіста, який поставив запитання.


Президент РФ також нагадав, що за рахунок низьких цін Російська Федерація дотувала Україну протягом 15 років на 3-5 мільярдів доларів щороку. Він також підкреслив: "Переговори з Україною щодо ціни на газ на 2006 рік почалися на початку 2005 року".


Всесвітня енергобезпека


Володимир Путін вважає, що енергетичну безпеку для всього світу має забезпечувати не лише Росія.


"Коли говорять про енергетичну безпеку, чомусь усі вважають, що її для усього світу має забезпечувати Росія? Всі забувають про те, що й Росія потребує забезпечення енергобезпеки. Без цього неможливо досягти рівноправної співпраці у світі", - сказав Путін.


"Ми, на жаль, зіштовхуємося зі спробами обмежити нашу діяльність в ядерній енергетиці та електроенергетиці на європейському ринку", - зазначив президент РФ.


"Але ми тут нічого не драматизуємо, і будемо домагатися рівноправ’я", - наголосив Володимир Путін.


Президент Росії особливо відзначив, що питання енергетичної безпеки стане темою №1 на порядку денному самміту G8 у Санкт-Петербурзі.


Володимир Путін висловив сподівання, що, розглядаючи усі аспекти цієї проблеми, учасники самміту зможуть підписати угоди, які б надавали впевненості у тому, що енергетичні ринки розвиватимуться стабільно і на благо світової економіки.


Президент РФ також зазначив, що коли у деяких європейських країнах висловлюється занепокоєність залежністю від російських енергоносіїв, то у Москви виникає подібна занепокоєність також.


"Чим більше від нас залежать наші партнери, тим більше ми залежимо від них, і ми будемо думати про диверсифікацію, зокрема наших транспортних можливостей", - сказав Путін.


"Я переконаний, що у європейської світової енергетики - хороше майбутнє", - наголосив лідер Російської Федерації.


Водночас, президент Чехії Вацлав Клаус висловився за те, щоб деполітизувати питання енергетики. На його думку, це мають бути нормальні економічні відносини. За його словами, неможливо активно розвивати енергетику на основі нафти й газу і одночасно забороняти ядерну енергетику.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4626. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект