НОВИНИ

06.03.2006 | Німецький міністр закордонних справ - про Європу та Україну
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

”Німеччина, Європейський Союз та Україна: партнери в Європі” – про особливості цих відносин мали змогу дізнатися студенти Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”. Утаємничував їх особисто міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр.


Зовні це скидалося на звичайнісіньку лекцію, студенти сиділи у великій актовій залі, хто конспектував, а хто просто слухав політика, який сидячи за викладацьким столом виглядав, як звичайнісінький професор. Студентські квитки при вході ніхто не перевіряв, натомість видавали навушники для синхронного перекладу та один охоронець біля дверей до зали сканував кожного металошукачем і просив показати вміст сумок.


 Головним у  виступі Штайнмайера було те, що Німеччина від самого початку вітала процес демократичних перетворень в Україні і  налаштувалася на довгострокову підтримку цієї країни на шляху до європейських та євроатлантичних структур. Євросоюз і НАТО – відкриті для нових членів і подальше наближення до цих структур залежить лише від України, значною мірою від ефективності та готовності до проведення необхідних реформ:


Україна потрібна ЄС і НАТО вже тепер як якір стабільності на сході Європи. Нам потрібна конструктивна співучасть України в забезпеченні  мирної співпраці та в знищенні конфліктних потенціалів.


Студенти скористалися можливістю особисто поспілкуватися  з німецьким високопосадовцем і одразу ж почали ставити запитання, на які Штайнмайер охоче відповідав. Утім не на всі поставлені конкретні запитання  пролунали конкретні відповіді. Наприклад, Юрій –першокурсник факультету соціальних наук і технологій, залишився незадоволеним, оскільки так і не почув від дипломата, чи не змінилося сьогодні ставлення Німеччини до ситуації в Україні за той час, що минув від помаранчевої революції, чи не розчарувалася Європа в українській владі:


 “Він не відповів на питання.  Так, дійсно, вони підтримали помаранчеву революцію, але чи змінилося зараз це ставлення до неї,  на це він не відповів. Дипломат, звісно, це його професія, так викручуватися з питання. Але питання було поставлене більш конкретне, тобто - яке зараз ставлення до  цієї влад?”


Промову Штайнмайера студентам є з чим порівняти, оскільки європейські політики часто під час візитів в Україну відвідують цей вищий навчальний заклад і у промовах перед студентами зачіпають питання перспектив вступу України до ЄС і НАТО, та розглядають Україну як свого партнера в Європі.


Розповідає Ярослав, другокурсник факультету економічних наук:


Думки політичних лідерів Європи в основному збігаються. Якщо брати до уваги попередній візит прем’єр-міністра Швеції, то в основному пункти промови були одні й ті ж, питання стосувалися сучасних проблем європейського і взагалі світового суспільства. Потрібно сказати, що промова німецького посадовця була дещо прагматичнішою, дещо структурованішою, також хотілося дізнатися про інші питання, на жаль, часу не вистачило. 


Однак всі студенти, з якими я розмовляла, відзначають, що їм було приємно чути слова німецького політика про підтримку України і про те, що її місце у європейській сім’ї, такі зустрічі додають їм оптимізму та почуття гордості за свою країну.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект