НОВИНИ

09.03.2006 | На шляху України до СОТ стоїть Австралія
Джерело - Інтерфакс-Україна

"Україна, безумовно, буде членом СОТ", - упевнений міністр економіки Арсеній Яценюк. Однак, лише тоді, коли домовиться з Австралією.


 


Арсеній Яценюк підписав напередодні у Вашингтоні протокол зі Сполученими Штатами про взаємний доступ на ринки товарів і послуг. Мова йде, зокрема, про скасування мита на торгівлю різними видами техніки й устаткування. 


Ця угода значно прискорить процес вступу України до СОТ.


"Україна безумовно буде членом СОТ. Нам це потрібно для економічного розвитку і двосторонніх відносин. Ми впевнені, що наше економічне зростання спиратиметься на правила СОТ", - сказав міністр.


"Неформально, як правило, американці підписують протокол, коли, на їхню думку, країна виконала всі основні вимоги (зі вступу до СОТ)", - так прокоментував підписання протоколу прем’єр-міністр України Юрій Єхануров.


Він зазначив, що досягнута домовленість зі США - "це заслуга, у першу чергу, міністерства економіки й особисто міністра".


Арсеній Яценюк також наголосив, що виступає за якнайшвидше підписання двостороннього протоколу між США і Росією, і активізацію переговорного процесу щодо вступу Росії до СОТ.


"Це дасть можливість вирішувати спірні питання між двома країнами в торгово-економічних відносинах, адже зараз виконання наявних двосторонніх угод перебуває під великим сумнівом і не підтримується багатосторонніми механізмами контролю над їхнім виконанням", - сказав він.


Наступна зупинка на шляху до СОТ - Австралія


Арсеній Яценюк каже, що є питання, над якими треба працювати, оскільки Україна ще не завершила шлях до СОТ, згадавши незавершені переговори з низкою країн, зокрема, переговори з Австралією, у яких "позиції обох сторін зараз є дуже гнучкими".


Водночас прем’єр-міністр Юрій Єхануров припустив, що різке подорожчання цукру на світовому ринку в зв’язку з переорієнтуванням Бразилії на випуск із цукрової тростини біопалива пом’якшить позицію Австралії на переговорах з Україною.


На сьогодні Україна підписала близько 40 двосторонніх протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідних для вступу до СОТ.


Крім США, Україні залишилося завершити двосторонні переговори про вступ до СОТ з делегаціями п’яти країн-членів робочої групи: Австралією, Вірменією, Киргизстаном, Панамою і Тайванем.


Україна планує завершити всі двосторонні переговори зі вступу до СОТ до кінця березня для того, щоб вступити до організації до кінця 2006 року.


Офіційний Київ планував вступити до СОТ до кінця 2005 року, однак не домігся поставленого завдання через відмову парламенту прийняти низку законодавчих актів і незакінчені двосторонні переговори, з яких найбільш проблемними були переговори зі США й Австралією.


Юрій Єхануров заявив, що Україні необхідно прийняти ще кілька законів для вступу до СОТ, зазначивши, що ще є шанс зробити це на останньому сесійному тижні Верховної Ради нинішнього скликання.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект