НОВИНИ

03.03.2006 | Ядерна угода з Індією викликала сумніви Конгресу США
Джерело - Українська служба ВВС

Суперечлива ядерна угода, укладена президентом Бушем в Індії, викликала скептичні зауваження в Конгресі США, чия згода необхідна для набуття чинності того документу.



Чільні конгресмени-демократи вже застерігли, що угода підірве спроби тиску на країни, які мають ядерні амбіції (подібно до Ірану чи Північної Кореї).


Застереження також пролунали від представників Республіканської партії президента Буша.


Втім чинна адмінстрація США, як виглядає, вважає угоду наріжним каменем нового стратегічного партнерства з Індією, на чому, як очікують, наголосить президент Буш у своїй сьогоднішній промові у завершальний день візиту.


Укладена в Делі угода дає Індії доступ до американських ядерних технологій, попри те, що та країна не долучилась до договору про нерозповсюдження ядерної зброї.


Чи буде тепер важче Сполученим Штатам переконувати інших, зокрема Іран, у необхідності відмови від програми розробки ядерної зброї? Директор базованого у Вашингтоні аналітичного центру Патрик Башам:


"Так, технічно це буде важче робити, оскільки - як це про вже говорили - є різні правила для різних країн і власне саме про це говорив президент Буш, якщо читати між рядками. Себто тут існує ієрархія, і різні пріорітети у різні часи. Нині президент Буш немов би казав - забудьте все, що сталося досі. Ми рухаємося далі, тому що це відповідає нашим інтересам. Цей аргумент тонкіший, більш сповнений нюансів, і як дехто скаже - цинічніший за всі інші, які наводилося досі. Опоненти, як усередині США так і за кордоном, цим, гадаю, скористаються."


Після завершення візиту до Індії президент Буш вирушить до Пакистану.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 106. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект