НОВИНИ

07.03.2006 | Чому для Брюсселя Україна «незручна»?
Джерело - ProEUROPA

Україна наполягає на перспективі членства в Євросоюзі, але Брюссель вперто не помічає цього, тоді як про європейські орієнтовані громадяни України напередодні виборів втрачають терпіння, а проєвропейські політичні сили – підтримку.
 
Про відмінність у позиціях Києва і Брюсселя щодо європейського майбутнього України пише у понеділок впливова польська газета «Жеч Посполита». Видання наводить слова міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка, який чітко каже, що Україна очікує на відкриття перспективи членства вже у наступній угоді між Україною та ЄС. Також Тарасюк запевнив польську газету, що Київ може вже цього року направити офіційну заявку на вступ до ЄС.  «Не можна створити ситуації, коли європейська країна не визнана майбутнім членом ЄС», наполягає Тарасюк. 
 
«Представники української влади рідко так відверто демонструють незадоволення нинішньою позицією Брюсселю. Чим ближче до парламентських виборів, тим очевиднішим для табору Віктора Ющенка стає нетерпіння суспільства», -пише «Жеч Посполита». Видання посилається на неназваного дипломата високого рангу в ЄС, який визнає , що українцям важче ніж було кілька років тому полякам, проводити реформи, бо українські еліти не можуть проводити політики «кийка та морковки», де під «морковкою» мається на увазі перспектива членства в ЄС, якої Україна не має.
 
«Європейські прагнення України для Брюсселя є незручними. З одного боку позитивно оцінюють зміни, які розпочалися після помаранчевої революції і реформаторський запал уряду», - пише газета. Далі видання наводить слова єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер, яка зазначає, що Україна вже отримала статус країни з ринковою економікою, також пані комісар впевнена, що вже цього року Україна увійде до СОТ, дуже скоро буде підписано угоду про спрощення візового режиму між Україною та ЄС.
 
Видання також пише, що пані Ферреро-Вальднер починає нервувати, коли чує питання, чому ЄС не хоче надати Україні перспективу членства, як це зробило НАТО. Вона каже, що це некоректне порівняння і переконує, що Україна має на разі зосередитися на тому, що вона має на сьогодні.
 
Колишній єврокомісар Гюнтер Ферхойген, який був єврокомісаром з розширення і «привів» до ЄС десять нових членів з центрально-східної Європи, також не бачить жодних шансів для України. Він впевнений, що Україна буде членом є не раніше, ніж через 20 років, а може і взагалі не буде. При цьому польська газета нагадує, що підтримка про європейського курсу в самій Україні впала до рекордно низького рівня – нижче, ніж у 2001-2004 роках.  


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект