НОВИНИ

15.03.2006 | Україна і Молдова побудують залізничну гілку в обхід Придністров’я
Джерело - Korespondent.net

Міністр транспорту і зв’язку України Віктор Бондар повідомив про те, що Україна і Молдова домовилися про будівництво залізничної гілки в обхід Придністров’я.


 


Він сказав: "Це сьогодні ми обговорили з моїм колегою. Ми пропонуємо побудувати обхідний канал, залізничну гілку, яка зв’язуватиме Одесу з Рені та Ізмаїлом (порти - Кор.), необхідно добудувати тут відрізок у 60 км до Ізмаїла".


За словами міністра, таким чином, будуть вирішені всі соціальні питання, пов’язані з Придністров’ям - невчасний рух потягів, обмеження за митними, прикордонними процедурами, а крім того, буде даний економічний поштовх для розвитку портів Рені та Ізмаїл. Це буде альтернативний шлях, сказав він.


Присутній на прес-конференції міністр транспорту і дорожнього сполучення республіки Молдова Мирон Гагауз підтримав Бондаря, наголосивши на  необхідності  альтернативи сполучення України і Молдови.


Збитки


Міністр транспорту і зв’язку України Віктор Бондар заявив, що "Укрзалізниця" щодоби втрачає близько 1,3 млн. грн. через ситуацію в Придністров’ї.


За його словами, збитки пов’язані зі штрафами за несвоєчасну доставку вантажів і за простій вагонів, що відбувається з вини придністровської сторони.


Окрім того, за його словами, через ситуацію, яка утворилася на сьогодні прямі збитки українських відправників вантажу перевищують 7 млн. грн. Бондар підкреслив, що з боку України, профільного міністерства та "Укрзалізниці" було зроблено все, щоб через територію Придністров’я вільно пересувалися  вантажі, нормально проїжджали поїзди, вільно рухався будь-який транспорт. Тим часом, керівництво Придністров’я блокує транспортні перевезення. За словами міністра, на сьогодні на території України нагромадилося 3,5 тис. вагонів, у той час як Придністров’я  пропустило лише понад 500 вагонів із продовольчими товарами, бензином, дизпаливом, тобто вантажами, що забезпечують нормальну життєдіяльність Придністровського регіону.


"Укрзалізниця" не блокувала перевезення. Усі вагони підводилися до кордону, але Придністров’я не пропускало", - сказав міністр. Те ж саме, за його словами, відбувалося і з пасажирськими перевезеннями, кілька потягів були зупинені на кордоні з Придністров’ям, через що вони були змушені пройти в обхід регіону.


Міністр підкреслив, що Україна зробила усе, щоб компанії Придністров’я легалізували свою діяльність - пройшли реєстрацію в Молдові, що дає можливість одержати міжнародний статус відправника вантажу. За словами міністра, щорічно Україна втрачає 200 млн. доларів через те, що з українських портів у Придністров’ї направлялися вантажі, з яких як з транзитних вантажів не збиралися збори. При цьому, потрапляючи на територію Придністров’я вони змінювали свій статус і потрапляли на територію СНД і Європи вже як контрабандні вантажі. Міністр також зазначив, що статистика свідчить про те, що вантажів, що заходили у Придністров’я щокварталу, досить для того, щоб кілька років годувати населення цього регіону. Тим часом, вони загадковим чином не виходили з території Придністров’я.


"Це свідчить про те, що вони заходили у Придністров’я, щоб легалізуватися і вже в іншій формі заходити на територію інших країн", - сказав міністр.


За словами Бондаря, у результаті здійснення таких контрабандних схем їхні організатори заробляли 20-30% собівартості вантажів.


Присутній на прес-конференції міністр транспорту і дорожнього господарства Республіки Молдова Мирон Гагауз зазначив, що керівництво Придністров’я створює видимість того, що Україна блокує перевезення. Насправді це самоблокування. За його словами, зараз "відбувається серйозне переспрямування  транзитних вантажопотоків через північ, через Могильов, і, думаю, найближчим часом ми вийдемо з цієї ситуації".


3 березня Україна ввела нові митні правила на кордоні з Придністров’ям, відповідно до яких перетинати кордон в українському напрямку можуть лише ті придністровські вантажі, що пройшли оформлення у митних органах Молдови.


Тирасполь розцінив запровадження нових митних правил як економічну блокаду регіону. Кишинів, у свою чергу, наполягає на легалізації діяльності придністровських суб’єктів господарювання.


11 березня Президент Молдови Володимир Воронін заявив, що причиною конфлікту на українсько-придністровському кордоні став експорт Придністров’ям  зброї. На думку Вороніна, влада  Придністров’я говорить про "економічну блокаду" регіону, побоюючись, що нові митні правила розкриють факти торгівлі і контрабанди Тирасполем озброєнь.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект