НОВИНИ

06.03.2006 | США приготували Ющенку подарунок під вибори?
Джерело - Українська правда за матеріалами "Дело"

Однією з умов підписання із США угоди, необхідної для вступу України до СОТ, є зниження прямих субсидій з держбюджету на розвиток АПК із 1,4 до 1,1 млрд. дол.


"Уже підтверджено, що Україна зобов'язалася знизити дозволений обсяг сільгоспсубсидій з держбюджету навіть з 1,4 до 1,1 млрд. дол.", - передає слова члена парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності Катерини Ващук "Дело".


"Тобто наші переговорщики погодилися підтримувати село на нинішньому рівні, тоді як реально селу потрібно в 10-12 разів більше - як у ЄС. Тобто Україна тим самим консервує нинішню ситуацію на селі на довгі роки", - додала вона.



Також, за інформацією Ващук, Україна пообіцяла дозволити збільшення частки імпорту американської курятини. "Для нашого АПК це подібно американським бомбам по Іраку", - упевнена депутат.


У той же час заступник міністра економіки Валерій Пятницький підтверджує, що обсяг сільгоспсубсидій складе 1,1 млрд. дол., однак стверджує, що "вони нічого (інтересів України) не здавали".


У той же час ключовою умовою підписання американцями двостороннього протоколу стало скорочення перехідного періоду для відкриття філій іноземних банків в Україні з 10 до 5 років.


Однак внесення необхідних змін у Закон "Про банки і банківську діяльність" за останній рік уже неодноразово було провалено в парламенті завдяки протидії банківського лобі, пише "Дело".


Багато банкірів заявляли, що з прийняттям закону іноземці займуть левину частку у вітчизняній банківській системі, а вітчизняні банки змушені будуть або продаватися, або йти з ринку.


Якщо новий парламент також відмовиться приймати цей законопроект, Нацбанк має намір врегулювати це питання підзаконним актом - своєю постановою.


"Ми маємо право врегулювати це питання своїм нормативним актом, хоча, звичайно, краще прийняти закон", - заявив директор юридичного департаменту НБУ Василь Пасічник.


"У постанові Нацбанку не буде встановлено жорстку частку участі іноземних банків, а в залежності від ситуації і потреби економіки в іноземному капіталі цю частку можна регулювати", - пояснив він.


За словами голови парламентсько-урядової комісії з питань вступу України до СОТ Сергія Касьянова, "рішення США підписати двосторонній протокол з Україною - це не несподіванка".


"Україна прийняла більшість норм СОТ, і американці повинні були підписати протокол ще торік, але приберегли це як подарунок президенту перед виборами. Як буде парламент надалі сприймати СОТ - прямо залежить від підсумків виборів", - додав він.


Як відомо, у понеділок у Вашингтоні міністр економіки Арсеній Яценюк і торговельний представник США Роберт Портмен планують підписати двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг.


Переговори про взаємний доступ на ринки продовжуються з Австралією, Вірменією, Киргизстаном, Панамою і Тайванем.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект