НОВИНИ

20.03.2006 | Меркель натякає про "привілейоване партнерство" для Балкан
Джерело - EUobserver

Канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала статус "привілейованого партнерства" для країн Західних Балкан як засіб для більш тісних зв'зків із ЄС. Така заява викликала сумніви щодо зобов'язань Берліну відносно повного членства країн регіону.


Меркель зробила таку заяву на прес-конференції в Берліні після зустрічі із словенським прем'єром Янешем Янса.



Відповідаючи на питання, чи може означати для Західних Балкан "європейська перспектива" щось менше аніж повне членство, Меркель відповіла, що з її точки зору "ми не повинні виключати терміну "привілейоване партнерство". 


Така заява Меркель репрезентує перше публічне висловлювання лідера ЄС відносно партнерського статусу для регіону, який був лише непублічно засвідчений для Туреччини та України. 


Така заява надійшла буквально через декілька днів після  того, як країни-члени ЄС виробили спільну позицію відносно своєї політики по відношеню до регіону на зустрічі міністрів закордонних справ.


Пані Меркель заявила: "Я гадаю, що питання повного членства не повинно бути взагалі наступним питанням, а більше треба вести мову про політичну стабілізацію, щодо якої Європа повинна нести відповідальність". 

"Політична стабілізація, звичайно, не може означати, що ніколи не можна вести мову про повне членство, але необхідні наступні кроки, які зараз є більш важливими", - додала Меркель.


Хоча Меркель не виключила повного членства для країна регіону, використання терміну "привілейоване партнерство" викликало занепокоєння в Албанії, Боснії та Герцеговині, Хорватії, Македонії, Сербії та Чорногорії, Косово.

 

Зі свого боку, Європейська Комісія закликає країни-члени дотримуватися своїх зобов'язань щодо Балкан. Комісар з питань розширення Олі Рен звернувся до країн-членів "не гратися" з метою повного членства коли регіон вступає в складний період переговорів щодо майбутнього статусу Косова. 


Але, Німеччина зараз приєдналася до Франції, кажучи що Союз повинен, в першу чергу, вирішити свої внутрішні інституційні проблеми перед тим, як вести мову про майбутнє розширення.


Французький прем'єр Домінік де Вільпен, зокрема, заявив: "Необхідно віднайти баланс між розширенням та поглибленням, і зараз пріоритетом є саме поглиблення". 


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект