НОВИНИ

06.03.2006 | Качинський планує створити енергетичний альянс ЄС
Джерело - ЛІГАБізнесІнформ, Reuters, Korespondent

Президент Польщі Лех Качинський виступив на підтримку створення енергетичного альянсу в межах Європейського Союзу, а також розкритикував проект російсько-німецького трубопроводу.


 


Польський лідер зазначив, що до його пропозицій, названих "Енергія-НАТО", входять плани з будівництва нового трубопроводу, що охоплює країни блоку, які могли б надавати одна одній підтримку в постачаннях енергоносіїв.


"Проект "Енергія-НАТО" означає, що країни ЄС, як країни НАТО, вироблять угоду щодо взаємної допомоги під час постачань палива в будь-якій формі, але без використання сили", - сказав Качинський.


"Спорт навколо постачань російського газу окреслив небезпеку, що існує в цій сфері, і саме росіяни вказали на неї", - зазначив польський президент.


Нагадаємо, що розбіжності між Україною і Росією навколо умов постачань російського газу в Україну на початку року привели до зниження обсягу експорту палива з РФ до країн Заходу по трубопроводу, що проходить через українську територію.


Польща торік також висловила негативну оцінку російсько-німецькому проекту будівництва трубопроводу по дну Балтійського моря.


"Причини угоди з цього двостороннього трубопроводу по Балтійському морю мають чисто політичний характер", - сказав Качинський.


По трубопроводу передбачаються постачання газу з Росії до Німеччини в обхід території Польщі.


"Ми виступаємо за оптимальні відносини з Росією, але ми з тривогою стежимо за відносинами між Німеччиною і РФ", - додав президент Польщі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект