НОВИНИ

17.03.2006 | Євросоюз має створити стратегію з енергетики щодо транзитних країн: України, Грузії, Туреччини
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюзові потрібно створити стратегію з енергетики щодо транзитних країн: України, Грузії, Туреччини, – заявив директор лондонської Мережі з дослідження Росії Ендрю Монаган. На конференції у Брюсселі він та інші промовці говорили, що Євросоюз має також більше розвивати енергетичну співпрацю з Росією, оскільки Європа не має інших надійних постачальників нафти й газу.



Євросоюзові слід скорочувати споживання енергії, створити стратегію щодо транзитних держав: України, Грузії і Туреччини – та поліпшувати енергетичну співпрацю з Росією. Таким чином, на думку британського дослідника Монагана, ЄС має дбати про свою енергетичну безпеку. Він уважає, що недавні проблеми із постачанням газу з Росії до України ставлять питання про надійність російських поставок, а Євросоюз мусить уважно стежити за ситуацією в Україні та інших транзитних країнах.
Говорить Ендрю Монаган: “Це не діалог між двома акторами чи суб’єктами, це діалог між трьома : виробником, споживачем та транзитером. У відносинах Росії з Євросоюзом ми повинні розглядати Україну, Туреччину, Грузію перш за все через альтернативні шляхи трубопроводів, по-друге, через причини, які вони самі створюють. Наприклад, відносини Росії та України є очевидно складними і лишатимуться такими в найближчому майбутньому”.


Його колега, дослідник із Французького інституту міжнародних відносин П’єр Ноель вважає, що Європа не має реальних альтернатив російській нафті та газові. Так, інші країни-експортери нафти: Нігерію, Венесуелу, Ірак, Іран та Саудівську Аравію – не можна назвати надійними постачальниками через політичні чи соціальні причини. На їхньому тлі поставки з Росії виглядають безпечнішими, те саме стосується і постачання газу.


Ноель також порушує питання, якими будуть наслідки січневої суперечки між Москвою та Києвом щодо газу.


“Я не знаю відповіді, але я думаю, що це питання слід порушувати. Адже ясно, що навіть задовго перед суперечкою в січні російська сторона – чи то уряд, чи то “Ґазпром” – була дедалі більше стривожена транзитними проблемами. Коли подивитися на Північноєвропейський газопровід, стає очевидним, що це не найдешевший шлях транспортування газу до Європи”, – заявив французький дослідник.


Обидва експерти вважають, що російський енергетичний сектор потребує великих інвестицій. На думку Монагана, слід докласти зусиль і для лібералізації енергетики Росії, особливо її ринку газу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8409. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект