НОВИНИ

16.03.2006 | У Білорусі щодня відбуваються арешти опозиціонерів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок у Білорусі розпочалося дострокове голосування громадян. Як свідчать представники опозиції, це дострокове голосування відбувається фактично примусово, особливо серед студентів. Паралельно влада проводить арешти і затримання активістів опозиції.



Наш колега Василь Зілгалов потелефонував до лідера Об'єднаної Громадянської Партії Білорусі Анатоля Лябєдзька у той момент, коли його затримали бійці спецпідрозділу внутрішніх військ республіки /ОМОНу/. Втім послухайте самого Анатоля Лябєдзька: "Я в даний момент також затриманий і розмовляю з Вами лише тому, що офіційно ще не складений протокол, омонівці мене затримали і здійснюють огляд мого автомобіля, складають інформаційний матеріал. Я думаю, що є вірогідність того, що ми через деякий час не будемо мати можливості з Вами спілкуватися".


Влада Білорусі в останні дні намагається всіляко обмежити доступ до країни незалежних спостерігачів. Так, у середу відмовлено у в'їзді в країну групі спостерігачів від міжнародної організації Європейська ліберальна молодь, знято з поїзда Київ –Мінськ і відправлено в Україну знімальну групу 5-го каналу. Разом з тим, відбуваються арешти активістів опозиції. Декілька помічників кандидата від об'єднаної опозиції Олександра Мілінкевича вже заарештовані владою. Ось як коментує це затриманий ОМОНом лідер опозиційної партії Анатоль Лябєдзька:


"У нас практично кожного дня когось із довірених осіб Мілінкевича затримують. Мета одна, зрозуміла: втримати владу будь-яким шляхом. Силовим. 21 лютого Лукашенко провів нараду з силовиками, де був схвалений план силового утримання влади. Кампанія пішла не за сценарієм, влада почала нервувати, і як результат, розпочали тепер зачищати виборчу кампанію від активних людей".


Арешти відбуваються у розпалі дострокового голосування, коли влада застосовує адміністративний ресурс для того, щоб значна частина, особливо непевних, виборців проголосувала під контролем саме достроково. 14 березня за офіційними даними проголосувало 3% виборців республіки, це приблизно 210 тисяч громадян. Ось як характеризує це той же Анатоль Лябєдзька:


"У нас дострокове п'ятиденне голосування є не що інше, як механізм масових фальсифікацій. У виборчі комісії, де ведуть підрахунок голосів, не випадково на 73 тисячі місць включений лише один представник від опозиції. Я думаю, що по багатьох реґіонах кількість тих, що проголосували достроково складе 80-90%. Мета одна: як можна більше людей пропустити через дострокове голосування, а це можливість повністю переписувати всі результати, як люди голосували впродовж 5 днів до дня голосування".


У багатьох вузах і середніх навчальних закладах країни таким примусовим чином вже "проголосувало" до 90% студентів, влада пам'ятає референдум, коли за Лукашенка проголосувало лише до 15% студентів. Спостерігачі прогнозували, що у дострокових виборах у Білорусі візьме участь до 15% виборців. Але глава Об'єднаної Громадянської Партії Анатоль Лябєдзька вважає інакше:


"Я думаю, що цей показник буде вищим. Цей показник може досягати у середньому по країні десь 30%".


І додамо іще, що на момент виходу нашого матеріалу в ефір, Анатоль Лябєдзька ще перебував у відділенні міліції.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект