Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Військова місія Європейського Союзу «Аталанта» протидіє сомалійським піратам вже три роки. Тепер з’явилися плани розширити мандат місії, аби піратів можна було переслідувати не лише на морі, але й на суходолі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Два бойових кораблі ВМС США - атомний авіаносець "Джон Стенніс" і судно, що супроводжує його - безперешкодно пройшли через Ормузьку протоку, яку раніше пригрозила перекрити влада Ірану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Євро в четвер рухнув до 10-річного мінімуму до ієни і найнижчого значення за 15 місяців до долара через побоювання боргової кризи єврозони, оскільки доходність італійських облігацій залишилася дуже високою.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Це означає, що у першому кварталі 2012 року тисяча кубометрів газу буде коштувати в країні 478 доларів", - відзначається у повідомленні компанії "Сербіягаз".


Джерело - УКРІНФОРМ

Блокування Тегераном нафтоперевезень через Ормузьку протоку може стати початком регіонального воєнного конфлікту, пише у четвер німецька газета Suddeutsche Zeitung.


За матеріалами - Korespondent

Разом з тим, у майбутнє американці дивляться з оптимізмом. Так, 62 відсотки респондентів заявили, що сподіваються на поліпшення економічної ситуації в країні в 2012 році, а 78 відсотків опитаних чекають на позитивні зміни в своєму особистому житті.


За матеріалами - Korespondent

Американський конгресмен Рон Пол, що бореться за право стати кандидатом у президенти від Республіканської партії, заявив, що не став би перешкоджати ізраїльському бомбардуванню Ірану.


За матеріалами - Голосу Америки

Рон Пол проти війни, проти податків та навіть проти регулювання урядом таких питань, як користування ременями безпеки та продаж наркотиків.


Джерело - Голос Америки

Відтак у розмові з кореспондентами Атамбаєв сказав, що США мусять до 2014 року перепрофілювати військову базу в цивільну, інакше угоду про її оренду не буде продовжено.


Джерело - Голос Америки

Ормузька протока, через яку проходить понад третина світового експорту нафти, стала розмінною монетою у відносинах Ірану із Заходом. Представники збройних сил США заявили, що не терпітимуть жодного втручання Ірану.


За матеріалами - Європейського простору

Після керування Польщі Радою ЄС, з нового року ця місія перейде до Данії. Визначаючи головні напрямки, представники Данії наголошують, що боротимуться із кризою й намагатимуться вдихнути у Європейську співдружність більше енергії і поваги до довкілля.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Для Італії 2011 рік виявився переломним у політичному плані. Через довголітній брак фінансової дисципліни і загальну кризу євровалюти, країна глибоко занурилася у боргову трясовину. Це призвело до призначення нового уряду технократів.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

2011 рік продемонстрував значні недоліки політичного управління країною в умовах абсолютної конституційної більшості консервативних партій республіканців і християнських демократів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Увесь 2011 рік уряд та Президент продовжували декларувати стратегічну мету: набуття членства в ЄС. Крім того, з травня по листопад 2011 Україна головувала в Раді Європи.


Джерело - Голос Америки

Китайське лідерство дуже не стабільне. Люди хвилюються, економіка сповільнюється, зростає громадське невдоволення.


Джерело - УНІАН

Україна в рамках підготовки угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом продовжує обговорювати питання про вихід українських автоперевізників на ринки країн ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Туреччина дозволила спорудження в своїх водах газопроводу «Південний потік», що має постачати «блакитне паливо» до Європи в обхід України. Відповідну угоду підписано в середу в Москві.


Джерело - Korespondent

Напередодні МЗС РФ опублікувало доповідь Про ситуацію з правами людини в ряді держав світу, в якій відзначило численні порушення прав людини у США.


Джерело - УКРІНФОРМ

Подібні обсяги дають змогу класифікувати родовище як велике, особливо, для невеликої острівної держави.


За матеріалами - Korespondent

Командування П'ятого флоту ВМС США, що базується в Бахрейні, сьогодні заявило, що не допустить будь-яких перешкод для судноплавства в Ормузькій протоці, перекрити яку погрожувала іранська влада.


Джерело - УКРІНФОРМ

Росія та Туреччина домовилися про видачу остаточного дозволу на будівництво газопроводу "Південний потік", призначеного для поставок російського газу до Європи.


Джерело - Euronews

Влада Ірану заявила, що Ісламська республіка заблокує транспортування вуглеводнів по Ормузській протоці, якщо проти неї буде введено ембарго на експорт нафти.


Джерело - Korespondent

"Політичний горизонт уряду визначився. Вибори відбудуться після Великодня, в кінці квітня", - сказав Венізелос на засіданні лівоцентристської партії ПАСОК.


За матеріалами - Korespondent

Депутати парламенту Мадрида більшістю обрали мером міста Анну Ботелью, що, таким чином, стала першою жінкою в історії Іспанії, яка зайняла пост градоначальника столиці.


Джерело - Українська енергетика

Якщо електромережі між Німеччиною та її східними сусідами будуть посилені, то Польща, Україна, Росія та Білорусь могли б допомогти вирішити проблеми , що можуть виникнути у зв’язку з відмовою Німеччини від ядерної енергетики.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Польські політики підбивають підсумки піврічного головування Польщі у Раді Європейського Союзу. Вони наголошують, що Варшаві випало головувати у Раді ЄС у надзвичайно складний період.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Рік, що минає, міжнародні аналітики називають роком арабської весни. Десятки тисяч людей виходили на вулиці Єгипту, Лівії, Тунісу та Сирії, вимагаючи свободи.


Джерело - УКРІНФОРМ

Парламент Грузії у вівторок у третьому читанні затвердив поправки до Конституції країни. Зокрема, було збільшено планку для конституційної більшості з 2/3 до 3/4 складу парламенту.


За матеіалами - УКРІНФОРМ

"Висловлюю мою повагу пану Шматку, бажаю йому веселого Різдва і вітаю з наступаючим Новим роком. Але жодного лева у нас не візьмуть за проект "Бургас- Александруполіс", - сказавпрем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов.


За матеріалами - Голосу Америки

Ми закликаємо уряд України звільнити пані Тимошенко та інших колишніх службовців уряду, які тепер позбавлені волі.


Джерело - Голос Америки

Північна Корея досі не отримала листів-співчуття від більшості світових лідерів. В тому числі і від Сполучених Штатів. На початку тижня Держдепартамент чітко заявив, що не робитиме цього.


Джерело - Голос Америки

До президентських виборів у США ще 11 місяців, але перед загальними виборами республіканська партія повинна визначитись з кандидатом, який змагатиметься з нинішнім президентом Бараком Обамою.До першого кокусу в штаті Айова залишається лише шість днів.


За матеріалами -

31 грудня завершується піврічне головування Польщі в ЄС. Одним із пріоритетів Варшави був процес наближення України до Європи. Під кінець року польські політики та експерти підбивають підсумки президентства Польщі в ЄС зокрема на «українському напрямку».


Джерело - Європейський простір

Регіональна конференція країн Східного Партнерства з програм Європейського Союзу Темпус та Еразмус Мундус висвітлила нові можливості, що відкриваються завдяки значному зростанню освітніх бюджетів для регіону Східного Партнерства.


Джерело - Голос Америки

Після шести тижнів переговорів Сирія нарешті дозволила відкрити кордони для представників Ліги арабських держав. У той же час, як у день прибуття, так і напередодні, рівень насилля в країні посилився.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Австрійський графік і дизайнер євробанкнот Роберт Калина про десяту річницю введення євро в обіг, захист від підробок, а також про те, чому на зворотному боці купюр зображена лише половина карти України.


За матеріалами - УНІАН

Бразилія посіла шосте місце в рейтингу найбільших економік світу, відтіснивши Великобританію на сьому позицію. Такі дані містить останнє дослідження британського Центру економічних і ділових досліджень (CEBR).


Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ Франції висловлює жаль з приводу відхилення київським судом апеляції колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і закликає Київ виконувати європейські норми правосуддя.


Джерело - Korespondent

Японія ще в 1967 році прийняла на себе зобов'язання не експортувати зброю до країн з комуністичним режимом, а також до держав, які втягнені в міжнародні конфлікти або перебувають під дією санкцій ООН.


За матеріалами - Korespondent

Фінська служба транспортної безпеки постановила звільнити судно MS Thor Liberty, яке раніше затримали з вантажем із ракетних комплексів і вибухонебезпечних речовин.


Джерело - Українська енергетика

Росія вживатиме всі законні заходи, щоб змусити Болгарію платити відшкодування за проект нафтопроводу Бургас-Александрополіс, заявив міністр енергетики Росії Сергій Шматко.


Джерело - Ровійська служба ВВС

Провідний російський опозиційний активіст заявив, що готовий претендувати на пост президента Росії після того, як вибори в країні стануть вільними і справедливими. Вибори, призначені на 4 березня, він такими не вважає.


Джерело - УКРІНФОРМ

Туреччина та Азербайджан підписали в понеділок меморандум про взаєморозуміння щодо створення консорціуму, який будуватиме газопровід для постачання природного газу з азербайджанського родовища "Шах Деніз" до Європи.


Джерело - РИА Новости

Північнокорейські ЗМІ в понеділок, 26 грудня, назвали Кім Чен Уна, сина померлого лідера КНДР Кім Чен Іра, головою центрального комітету правлячої Трудової партії Кореї (ЦК ТПК).


За матеріалами - Голосу Америки

Конгрес США все ж ухвалив продовження строку дії податкових пільг щодо фонду заробітної плати після кількамісячних дискусій.


Джерело - Голос Америки

Зелік, а також інші економісти кажуть, що якщо лідери не будуть готові запроваджувати непопулярні кроки задля стабілізації глобальної економіки, проблеми Європи, США та Китаю у 2012-му можуть перерости в глобальний економічний шторм.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Минуло десять років після 11 вересня 2001-го . Американці вбили Усаму бін Ладена, хоча про загальну перемогу у «війні з терором» сказати ще не можна. Правда, заклики до священної війни проти Заходу розчинилися в арабських революціях.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода

Україні конче потрібен черговий транш Міжнародного валютного фонду. На заваді позиці можуть стати проблеми не тільки в українській, а й у європейській економіці.


Джерело - Російська служба ВВС

Прес-секретар російського прем'єр-міністра Дмитро Пєсков в інтерв'ю програмі Вести недели на телеканалі Росія заявив, що екс-президент СРСР Михайло Горбачов не має права давати Володимиру Путіну поради піти у відставку.


За матеріалами - Korespondent

За попередніми даними, у другому турі президентських виборів у Придністров'ї з великим відривом лідирує колишній спікер парламенту невизнаної республіки Євгеній Шевчук, а не підтриманий Росією нинішній спікер Анатолій Камінський.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна не може розраховувати на більш тісну співпрацю з Євросоюзом без об’єктивного суду над лідером опозиції Юлією Тимошенко. Це дала зрозуміти уповноважена з питань зовнішньої політики та безпеки ЄС Кетрін Ештон.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з результатами опитування, 23% європейців вважають ЄС найефективнішим гравцем у подоланні кризи, 20% - вважають такими національні уряди, 16% - “велику двадцятку”, 14% - Міжнародний валютний фонд.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Високопоставлений представник турецької влади повідомив, що радар НАТО для виявлення ракет буде змонтовано на військовій базі Альянсу наступного тижня.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Референдум з приєднання Хорватії до Європейського Союзу відбудеться 22 січня 2012 року. Відповідне рішення прийняв Хорватський Сабор (парламент).


Джерело - УНІАН

Зокрема, за словами блогера й одного з організаторів мітингу "За чесні вибори" Олексія Навального, на проспекті зібралося близько 100 тисяч чоловік, співголова руху "Солідарність» Борис Нємцов заявив про 200 тис. учасників.


За матеріалами - РІА Новости

Президент Росії Дмитро Медведєв призначив постпреда РФ при НАТО Дмитра Рогозіна віце-прем'єром, відповідальним за оборонно-промисловий комплекс, зокрема, він відповідатиме за виконання держоборонзамовлення.


Джерело - Голос Америки

Росії ще не пізно висловити Чехії співчуття з приводу смерті Вацлава Гавела. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив співголова Гельсінської комісії Конгресу США Кріс Сміт.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Прокладений дном Балтики газопровід працює з перебоями. Експерти припускають, що невиправданий поспіх у запуску «Північного потоку» був пов’язаний з бажанням отримати додатковий важіль тиску на Україну.


За матеріалами - УНІАН

Церемонія прощання в кафедральному соборі Святого Віта, в празькому Граді, завершить триденний національний траур за Вацлавом Гавелом, який помер 18 грудня на 76-му році життя.


Джерело - УНІАН

Україна має намір у 2012 році скоротити споживання природного газу на 15-18%, або на 8-10 млрд. куб. м, порівняно з 2011 роком, до 44-46 млрд. куб. м.


За матеріалами - ВВС

Аналітики говорять про відновлення релігійного протистояння між сунітами і шиїтами в Іраку.


Джерело - Korespondent

Загибель 24 військовослужбовців Пакистану в результаті авіаударів НАТО стала результатом взаємних помилок. Про це свідчать результати спільного розслідування, проведеного Північноатлантичним Альянсом і Пентагоном.


Джерело - Korespondent

У Міністерстві закордонних справ України уточнили, що на борту затриманого в Фінляндії судна, що перевозило американські ракети та вибухівку до Південної Кореї, знаходилися 32 українця.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Головним чинником прийняття рішення про перегляд рейтингу Словенії став ризик дисбалансу держбюджету країни, пов'язаний із банківським сектором, йдеться у заяві, поширеній Moody's.


Джерело - УКРІНФОРМ

Італійський прем'єр закликав до впровадження заходів економії, що передбачають збільшення дохідної частини бюджету на 43 млрд доларів, щоб врятувати Італію від боргової кризи.


Джерело - УКРІНФОРМ

Французьким військовим літакам більше не дозволяється сідати на турецькій території, а французькому військовому флоту - користуватися турецькими портами.


Джерело - РІА Новости

"Я вже говорив, що новорічних подарунків не буде. У будь-якому випадку мова йде не про діючі контракти, додаткова угода можлива", - сказав Міллер.


Джерело - УНІАН

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2012 році з 5% до 2,5%.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Угорська рада з нагляду за ЗМІ на чолі з особами, близькими до правлячої партії FIDESZ, у середу, 21 грудня, відібрала частоту у єдиної опозиційної радіостанції Klubradio. Критика ЄС на угорську владу, схоже, не діє.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Центробанк почав у середу безпрецедентну акцію допомоги банкам єврозони. Вони зможуть брати на три роки кредити за дуже низьким відсотком. Цей крок ЄЦБ окрилив біржі, але неоднозначно оцінюється експертами.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Усі авіалінії, які літають до Євросоюзу або стартують з його території, мають купувати права на викиди СО2. Винятків з приписів для компаній з інших континентів бути не може. Такий вирок Європейського суду в Люксембурзі.


За матеріалами - Korespondent

Мета профспілкової акції протесту - заявити владі про незгоду з пенсійною реформою, яка передбачає, зокрема, підвищення з 55 до 58 років віку виходу на пенсію.


Джерело - Korespondent

Президент РФ Дмитро Медведєв, оголошуючи у четвер, 22 грудня, послання федеральним зборам, заявив, що російське керівництво не дозволить екстремістам втягнути суспільство в авантюри і не допустить втручання у внутрішні справи ззовні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Угорський уряд не досить ясно визначив, як він має намір боротися із зростаючим бюджетним дефіцитом. Центральний банк дедалі більше втрачає незалежність і підпадає під контроль уряду", - йдеться у повідомленні Standard & Poor's.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Незалежно від рішення парламенту відбудеться референдум. Він повинен бути організований не раніше одного місяця і не пізніше двох місяців після розгляду поправок у Сеймі. Передбачається, що референдум відбудеться 18 лютого.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Готуються до підписання і План дій щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Турецькою Республікою на 2012-2013 роки, міжурядова угода про умови взаємних поїздок громадян, програма співробітництва у сфері культури на 2012-2014 роки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Українська дипломатія у 2011 році ефективно реагувала на глобальні виклики та гідно відстоювала національні інтереси. На цьому наголосив Віктор Янукович у привітанні з нагоди Дня працівників дипломатичної служби.


Джерело - Korespondent

Депутати Держдуми шостого скликання на першому пленарному засіданні в середу, 21 грудня, обрали головою палати екс-голову кремлівської адміністрації Сергія Наришкіна.


Джерело - Korespondent

Боргова криза в зоні євро може охопити не лише Європу в цілому, а й увесь світ, попереджає ЄЦБ. Ситуація ж у європейському банківському секторі зараз навіть гірше, ніж після банкрутства інвестиційного банку Lehman Brothers,


Джерело - УКРІНФОРМ, Радіо Прага

У Чехії почався триденний офіційний траур за 75-річним екс-президентом, письменником та дисидентом Вацлавом Гавелом, який помер у неділю. Уряд закликав чехів вшанувати пам'ять В.Гавела хвилиною мовчання у день похорон.


Джерело - Korespondent

Суттєве збільшення бюджетного дефіциту і рівня боргу Великобританії, слабкі перспективи економіки і ризики, пов'язані із борговою кризою у єврозоні, скоротили здатність протистояти макроекономічним та фінансовим шокам, попереджають аналітики Moody's.


Джерело - Korespondent

Рейтинг президента США Барака Обами за місяць зріс на п'ять процентних пунктів і наближається до 50%. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного телекомпанією CNN та соціологічною службою ORC International.


Джерело - Korespondent

Парламент Грузії у вівторок, 20 грудня, схвалив скерування до Афганістану ще одного піхотного батальйону для виконання миротворчої місії у складі Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF).


Джерело - Korespondent

Guardian пише, що звільнення Навального може надати нового імпульсу російській опозиції, лідери якої не можуть об'єднатися через розбіжності між сильними особистостями, що спираються на різні ідеологічні бази.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прогрес у вирішенні палестинсько-ізраїльського конфлікту відсутній, і ситуація у регіоні погіршується у зв'язку з ескалацією насильницьких інцидентів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віце-президент США Джо Байден закликав прем'єра Іраку Нурі Маліки вжити усіх можливих заходів, щоб не допустити ворожнечі на релігійному грунті.


Джерело - УКРІНФОРМ

Українців і поляків має об'єднувати демократія, економіка і конкуренція.


Джерело - УНІАН

Янукович заявляє, що Україна і Росія в подальшому мають поглиблювати співробітництво в газовій сфері.


Джерело - УНІАН

Про це журналістам у Москві повідомив працівник прес-служби Кремля, не назвавши причини.


За матеріалам - Української служби "Радіо Свобода"

Таке рішення польського уряду спричинило в Польщі бурхливі дискусії. Значна частина польських політиків вважає, що Варшава не повинна платити за недалекоглядну економічну політику багатших країн ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Чехія в жалобі, у неділю вранці уві сні помер Вацлав Гавел – перший президент незалежної Чеської республіки, дисидент, драматург, публіцист.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На жителів Іспанії чекають вкрай складні часи. Майбутній прем’єр-міністр країни Маріано Рахой має намір запровадити курс радикального заощадження. Не чіпатимуть лише пенсіонерів


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Голова Єврокомісії Баррозу та голова Європейської Ради ван Ромпей відвідали Форум громадянського суспільства у Києві. Українці висловили брюссельським гостям свою стурбованість гальмуванням європейської інтеграції.


За матеріалами - УНІАН

Про це він сказав, виступаючи вчора на пленарному засіданні саміту Україна-ЄС.


Джерело - ВВС

Сполучені Штати серйозно стурбовані спалахом насильства на заході Казахстану. Держдеп США випустив заяву, в якій закликає всі сторони конфлікту до стриманості.


Джерело - Korespondent

Великобританія наполягає на тому, що роль МВФ полягає у підтримці країн, а не валют.


Джерело - Українська правда

Міжнародний валютний фонд схвалив надання Португалії чергового траншу фінансової допомоги в розмірі 2,9 мільярдів єврою.


Джерело - Korespondent

"Я можу висловити лише задоволення тим, що "Дорогий Керівник" приєднався в пеклі до таких, як Каддафі, бін Ладен, Гітлер і Сталін ", - сказано в заяві Маккейна.


Джерело - Reuters

Суворий вирок лідеру української опозиції Юлії Тимошенко, яку Захід вважає жертвою виборчого правосуддя, став непереборною перешкодою для підписання ключової для Києва угоди про асоціацію з Євросоюзом, незважаючи на чотири роки переговорів.


Джерело - Korespondent

Європейський Cоюз не підпише і не ратифікує Угоду про асоціацію з Україною, якщо ситуація з демократією не поліпшиться, заявляє глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.


Джерело - УНІАН

Завершення переговорів про укладення угоди про асоціацію є великим кроком у відносинах України і Європейського Союзу. Про це сказав на пленарному засіданні XV саміту Україна-ЄС голова Європейської Ради Герман ван Ромпей.


Джерело - УНІАН

Україна та Європейський Союз оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. Про це заявив Президент України Віктор Янукович відкриваючи пленарне засідання саміту Україна-ЄС.


Джерело - Korespondent

Президент Європейського центрального банку Маріо Драгі попередив про непередбачуваність наслідків розвалу єврозони і вкотре спробував послабити очікування ринку щодо ролі ЄЦБ у подоланні боргової кризи.


За матеріалами - Голосу Америки

У четвер пройшли останні дебати між претендентами в президенти від Республіканської партії перед тим, як на початку січня почнеться виборчий процес.


Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати висловили глибоку стурбованість актами насильства в Єгипті, закликавши владу країни притягнути винних до відповідальності.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Голова польського уряду Дональд Туск, який впродовж останніх пів року головував у Раді ЄС, представив свої висновки щодо ситуації, в якій опинилася об’єднана Європа. Він намалював два сценарії розвитку подій.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучені Штати офіційно завершили іракську кампанію. У Багдаді приспустили американський прапор над будівлею військового командування. Переважна більшість американських військовослужбовців, які залишалися в Іраку, вирушали додому.


Джерело - УНІАН

Конгрес США проголосував за поглиблення військового співробітництва з Грузією, внаслідок чого Тбілісі отримає нові озброєння, можливо, й від інших країн – членів НАТО.


Джерело - Інтерфакс

Лідер КНДР Кім Чен Ір переніс серцевий напад, і його не могли врятувати, незважаючи на використання "кожного можливого заходу надання першої допомоги".


Джерело - УКРІНФОРМ

"Його мирний опір потряс основи імперії, викрив порожнечу репресивної ідеології і довів, що моральне лідерство потужніше за будь-яку зброю", - зазначив глава Білого Дому Барак Обама про Вацлава Гавела.


За матеріалами - УНІАН

Макфол був одним з ключових радників президента Барака Обами з питань відносин з Росією. Його називають кращим експертом з питань Росії, одним з архітекторів політики так званого "перезавантаження" у відносинах між Вашингтоном і Москвою.


За матеріалами - УНІАН

Останні частини збройних сил США залишили Ірак вранці в неділю, 18 грудня 2011 року. Тим самим завершено майже дев'ятирічну військову присутність американської армії в Іраку.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Після багаторічних переговорів Росія нарешті стала членом Світової організації торгівлі (СОТ). Міністри зі 153 держав у п'ятницю на конференції в Женеві дали зелене світло. Російський парламент повинен ратифікувати угоду до середини червня.


Джерело - Korespondent

Генпрокурор Казахстану Асхат Даулбаєв повідомив, що жертвами заворушень у казахстанському місті нафтовиків Жанаозені стали 10 людей, є поранені. Крім того, спалені три будівлі.


Джерело - Korespondent

Європейський Союз під час саміту Україна - ЄС має намір підняти питання виборчого правосуддя як системної проблеми, символом якого стала екс-прем'єр Юлія Тимошенко, повідомив офіційний представник ЄС.


Джерело - УНІАН

Європейський Союз на саміті з Україною 19 грудня у Києві не парафує Угоду про асоціацію, аби не легітимізувати ситуацію в країні, пов`язану із використанням судів для переслідування опозиційних політиків.


За матеріалами - УНІАН

Від ризиків, пов'язаних з наростаючими кризовими явищами, нині не захищена жодна з національних економік. Лагард наголосила на необхідності рішучих скоординованих дій багатьох країн з подолання цієї ситуації та пожвавлення світової економіки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Саміт ЄС-Росія мав пройти за дещо іншим сценарієм. Питання щодо безвізового режиму відійшли на другий план. Європейська сторона критикувала вибори, президент Медведєв жорстко відкинув критику.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ясно, що ці повстання і демонстрації в Росії дійсно вибили із колії його й олігархію, яка контролює Росію. Я думаю, це досить зрозуміло, чому він реагував у такий дивний і гучний спосіб", - сказав Д.Маккейн.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Заступник керівника Комітету у закордонних справах Верховної Ради України, депутат від Партії регіонів Леонід Кожара заявляє, що угоду про асоціацію не буде парафовано на саміті Україна-ЄС.


За матеріалами - Російської Служби ВВС

Якби вибори президента Росії відбулися в найближчу неділю, Володимир Путін не зміг би перемогти в першому турі. За прем'єра проголосували б 42% опитаних.


Джерело - Korespondent

За рішенням Fitch, знижено рейтинг американських Goldman Sachs і Bank of America, британського банку Barclays, французького BNP Paribas, німецького Deutsche Bank і швейцарського Credit Suisse.


Джерело - РБК-Україна

Угорщина не має наміру приєднуватися до майбутньої угоди про єдину податкову систему в Євросоюзі та обмеження сфери дії національної податкової системи, заявив прем'єр-міністр угорського уряду Віктор Орбан.


Джерело - Koresponent

Голова Центробанку Франції Крістіан Нуайє вважає, що рейтингові агентства повинні знизити рейтинг Великобританії раніше, ніж Франції, оскільки британська економіка слабша.


Джерело - Korespondent

Американські держслужбовці можуть з понеділка піти у безстрокову неоплачувану відпустку, якщо конгрес США не прийме до вечора п'ятниці пакет законів про фінансування держструктур у 2012 фінансовому році, що почався 1 жовтня.


Джерело - Korespondent

"Часто це марно і неможливо. Що можна сказати в цьому випадку? Можна сказати: "Ідіть до мене, бандерлоги". З дитинства люблю Кіплінга", - додав він.


Джерело - УКРІНФОРМ

У межах дискусії сторони обговорять питання глобальної економіки та урядування, стан та перспективи відносин ЄС - Росія, вступ РФ до Світової організації торгівлі, питання лібералізації візового режиму для російських громадян.


Джерело - УНІАН

Міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз рейтингу зобов'язань України на рівні В2 в національній та іноземній валютах із стабільного на негативний.


Джерело - Голос Америки

Американський уряд, його структури та інституції, вже втретє цього року виявилися під загрозою закриття. Конгресмени знову не можуть домовитися через бюджетні витрати та оподаткування.


Джерело - УНІАН

“Європейський парламент закликає до нових вільних і чесних виборів та негайного розслідування всіх повідомлень про порушення та погрози під час парламентських виборів в Росії, проведених 4 грудня”, - зазначає Є.Бузек.


За матеріалами - Korespondent

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що протести проти фальсифікації виборів, що відбулися в містах Росії, не були спровоковані американським втручанням.


Джерело - Korespondent

Згідно із прогнозом експертів цієї фірми, спад в єврозоні триватиме протягом першого півріччя 2012-го, в результаті чого за підсумками наступного року буде зафіксовано зростання на рівні всього 0,1%.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Жителі Латвії після нещодавнього краху Latvijas Krajbanka втрачають довіру до фінансово-кредитних установ. Чутка про можливе банкрутство одного з найбільших банків – Swedbank – стала приводом для значної паніки серед його клієнтів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Наразі залишаються невідомими справжні мотиви, що спонукали мешканця Льєжа із чималим кримінальним минулим Нурдіна Амрані взяти гранати й вогнепальну зброю і атакувати мирних громадян.


Джерело - УКРІНФОРМ

Укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС вимагає від української влади дотримання принципів демократії. На цьому у середу наголосив Баррозу, виступаючи в Європарламенті у Страсбурзі у ході дебатів щодо підсумків Польського головування в ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ

Представники Євросоюзу на саміті 15 грудня у Брюсселі обговорять з Росією необхідність забезпечення справедливих виборів та дотримання свободи слова і зібрань. Про це заявив президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей.


Джерело - УКРІНФОРМ

В Іраку відбудеться урочиста церемонія у зв'язку із закінченням дев'ятирічної присутності в країні американського контингенту. У Багдаді буде приспущено американський прапор.


Джерело - Korespondent

Домовленості саміту ЄС не мають зворотної сили, і Європа вже не зможе звернути зі шляху до бюджетного союзу після підписання відповідних угод, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.


Джерело - Korespondent

Середньозважена дохідність паперів за підсумками аукціону склала 0,29% річних порівняно з 0,39% на попередньому аукціоні з продажу паперів з аналогічним терміном обігу, який відбувся 16 листопада.


Джерело - Korespondent

Європейський Союз сподівається на створення в Україні сприятливої політичної атмосфери для парафування та підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ

Багатотисячна маніфестація пройшла в лівійському місті Бенгазі - це перша велика акція протесту незадоволених діями нової влади.


Джерело - УКРІНФОРМ

Керівники Євросоюзу на саміті Росія - ЄС, який розпочнеться у середу, мають намір порушити питання про вибори у Державну думу Росії і про подальші акції протесту у російських містах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Зусилля грецького уряду з реформування економіки не виправдовують очікувань. Про це завив голова місії МВФ у Греції Поул Томсен.


За матеріалами - Korespondent

Група сенаторів США зажадала відкласти затвердження Майкла Макфола на посаду посла в РФ через його зізнання в тому, що Вашингтон готовий передати Москві дані ракет-перехоплювачів SM-3, які стануть основою системи ПРО в Європі.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Сполучених Штатах може статися рідкісна річ – Верхня палата Конгресу змушена буде працювати на Різдво.


Джерело - УКРІНФОРМ

Поліція Бельгії з'ясовує причини, що спонукали 33-річного Нордіна Амрані відкрити стрілянину на пожвавленому ринку в Льєжі.


Джерело - УНІАН

Єврокомісія поки не готова вивести “Південний потік” з-під дії Третього енергетичного пакету.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Ліхтенштейн стане 26-ю країною-членом Шенгенської зони з 19 грудня.


Джерело - Українська Енергетика

Європейський Союз буде ретельно перевіряти будь-які "газові" домовленості України та Росії, які будуть підписані, – зокрема, щоб впевнитися, чи відповідають вони зобов’язанням, взятим Україною при вступі до Енергетичного Співтовариства.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр оборони США Леон Панетта прибув у Кабул з неоголошеним раніше візитом. Як очікується, глава Пентагону підтвердить намір Вашингтону і його союзників розпочати виведення військових з Афганістану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йшлося під час підсумкового засідання Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи, що відбулося у вівторок у Брюсселі.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

На минулому саміті Євросоюзу, який був обтяжений історичним завданням врятувати євро, Велика Британія вперше за 39 років членства у ЄС застосувала право вето, щоб заблокувати угоду організації.


Джерело - Українська правда

Комісар ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле відвідав у Лук'янівському СІЗО засудженого екс-прем'єра Юлію Тимошенко.


Джерело - Korespondent

Котирування євро перебувають біля мінімуму двох місяців на азіатських торгах, а австралійський долар знижується до паритету з доларом США через побоювання щодо скорочення кредитних рейтингів у єврозоні після непереконливих підсумків саміту ЄС.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Італійські профспілки у понеділок (12 грудня) почали загальнонаціональний страйк. Країну очікують нові протести незгодних з політикою заощадження, яку проголосив новий уряд.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна має продовжити співпрацю з НАТО через виконання Річної національної програми, щоб у майбутньому стати членом Північноатлантичного Альянсу. На цьому наголосив голова парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк.


Джерело - УКРІНФОРМ

Скорочення Збройних Сил України суперечить ідеї позаблокового статусу держави. Таку думку висловив президент Атлантичної ради України Вадим Гречанінов на 8-й асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Травневий саміт НАТО у Чикаго за своєю важливістю може перевершити усі попередні зустрічі Альянсу на найвищому рівні. Зустріч, яка відбудеться 20-21 травня 2012 року у Чикаго, пройде у світлі змін стратегічного розташування сил у світі.


Джерело - УНІАН

Збройні сили Ірану найближчим часом проведуть навчання, в ході яких будуть відпрацьовані прийоми перекриття судноплавства в Ормузькій протоці.


Джерело - УНІАН

Він підкреслив, що якщо сторонам не вдасться домовитися щодо спірних питань до кінця року, Молдова запропонує Газпрому продовжити термін дії нинішнього контракту, що минає 31 грудня, на один квартал чи півроку.


За матеріалами - УНІАН

Канада стала першою країною, яка скористалася своїм правом відмовитися брати участь у Кіотському протоколі.


Джерело - Korespondent

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що відмова британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона підтримати зміну засновницьких документів ЄС призвела до появи «двох Європ».


Джерело - Голос Америки

Пентагон утримується від коментарів після того, як в п’ятницю зранку телебачення Ірану показало знімки безпілотного літального апарату, який потрапив до рук іранських військових.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сьогодні очікується приїзд до Києва Єврокомісара Штефана Філе. Причиною візиту українські експерти вважають підготовку до саміту Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня. Тим не менш, успішного завершення переговорів найближчим часом експерти не прогнозують


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Пакистан ще на кілька тижнів може продовжити блокування постачань, призначених для очолюваних НАТО міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Про це заявив прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Реза Гілані.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Раніше, за підсумками саміту ЄС в Брюсселі прем'єр-міністр Чехії Петро Нечас сказав, що Прага прийме рішення про приєднання до нового "бюджетному договору" Євросоюзу після того, як буде готовий остаточний варіант цього документа.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Російський президент Дмитро Медведєв доручив перевірити повідомлення про порушення на виборах. Але з заявами, які пролунали на мітингу напередодні в Москві, він не згоден.


Джерело - Korespondent

При цьому Клегг зазначив, що причиною події став тиск з боку Франції та Німеччини, а також євроскептиків – антиєвропейські настрої крила Консервативної партії, які поставили прем’єр-міністра в скрутне становище.


За матеріаоами - Korespondent

Політик, який протягом багатьох років був суперником нинішнього президента Ніколя Саркозі, зробив заяву про свої наміри в ефірі французького телебачення.


Джерело - УКРІНФОРМ

Основною подією саміту Україна-ЄС 19 грудня має стати завершення переговорів щодо Угоди про політичну асоціацію. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін під час перебування у Вашингтоні.


За матеріалами - УНІАН

Учасники мітингу в Москві ухвалили резолюції, де вимагають від влади відмінити результати фальсифікованих виборів до Державної думи Росії, які пройшли 4 грудня.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віктор Орбан зазначив, що умови, які пропонуються країнам зони євро та іншим, що виявлять бажання приєднатися, "зачіпають питання суверенітету країни, тобто національної самовизначеності Угорщини".


Джерело - Korespondent

"Ми застерегли ізраїльську сторону від скочування до можливого ухвалення рішення про початок військової операції", - заявив заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков.


За матеріалами - УНІАН

Лідери країн зони євро також погодились працювати над створенням спільної економічної політики, і вирішили проводити свої саміти на регулярній основі, щонайменше двічі на рік.


Джерело - Korespondent

Лідери 27 країн ЄС, які проводять дводенний саміт у Брюсселі, формально схвалили прийняття Хорватії в члени Євросоюзу з 1 липня 2013 року.


Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Угорської Республіки Янош Мартоні відвідає з візитом Україну 12 грудня.


За матеріалами - Українська служба "Радіо Свобода"

Кремль продовжує вимагати гарантій того, що натовські системи не будуть націлені на Росію. Однак НАТО і далі дотримується позиції, що росіяни не повинні непокоїтися, адже джерела небезпеки знаходяться за межами європейського континенту.


Джерело - Korespondent

У будівлі, яку відвідали журналісти, розташовується Національне бюро з роботи із секретною інформацією, отриманою Румунією від НАТО і Євросоюзу.


Джерело - Korespondent

Лідери Євросоюзу на саміті в ніч на 9 грудня домовилися про обмеження допустимого рівня структурного дефіциту бюджету до 0,5% ВВП кожної з країн єврозони, свідчить проект рішення Саміту ЄС.


За матеріалами - Korespondent

Держсекретар США Хілларі Клінтон, виступаючи в четвер у Брюсселі, заявила, що союзники США і союзники по НАТО не дозволять жодній з третіх країн "ветувати" проект створення натовської системи ПРО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Польща оцінює це питання з точки зору члена НАТО. Польща висловила думку, що питання, які стосуються розміщення системи ПРО, мають обговорюватися Росією та країнами-членами Альянсу прозоро і відкрито", - сказав Т.Семоняк.


Джерело - УКРІНФОРМ

Європейський Центробанк не виключає можливості рецесії економіки єврозони у 2012 році, повідомив у четвер журналістам глава ЄЦБ Маріо Драгі.


Джерело - ВВС

Путін сказав, що критика виборів з боку американського Держсекретаря Хілларі Клінтон дала сигнал, який заохотив опонентів Кремля протетстувати.


Джерело - Європейський прострі

Лідери Франції та Німеччини закликають країни єврозони запровадити спільні податки на доходи корпорацій і транзакції. Спочатку, за задумом Ніколя Саркозі та Ангели Меркель, нова фіскальна політика стосуватиметься лише 17 країн-учасників зони євро.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Лише на прес-конференції в посольстві Росії у Литві Сергій Лавров зазначив, що претензії Хілларі Клінтон до Росії у перебігу Вільнюського форуму – це «знак неповаги до ОБСЄ».


Джерело - Korespondent

"Мені часто здавалося дивним, що Німеччина відчуває себе так, ніби її оточують дефіцитні грішники, - цитує Юнкера газета Sueddeutsche Zeitung. - За останні три роки від 9 до 11 країн єврозони мали менший дефіцит бюджету, ніж Німеччина".


Джерело - Українська Енергетика

Учасники засідання робочої групи "Україна – ЄС на шляху до Зони вільної торгівлі", що відбулось вчора в Національному інституті стратегічних досліджень, так і не почули всіма очікуваних виступів.


Джерело - Українська Енергетика

Міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що Третій енергетичний пакет ЄС призведе до різкої зміни стабільних відносин між постачальниками газу та споживачами, а також вплине на енергетичну стабільність.


Джерело - Голос Америки

Міністр фінансів США Тімоті гайтнер перебував у Європі з триденним візитом. Він закликає європейських чиновників вжити жорстких заходів і висловлює занепокоєння тим, що крах євро може мати негативні наслідки на американську економіку.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Радіо Свобода

Військове керівництво наділило 78-річного аль-Ганзурі повноваженнями глави держави, за винятком права контролю над військом і судовою гілкою влади.


Джерело - УКРІНФОРМ

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" (РФ) $210,0 млн та 7,2 млрд російських рублів ($231,12 млн) за імпортований у листопаді 2011 року природний газ.


Джерело - France 2,, УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон висловився за підписання нової угоди Євросоюзу до березня 2012 року та її подальшу ратифікацію усіма членами спільноти до кінця року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Елементи ЄвроПРО, які планується розташувати на базі Кюреджик біля турецького міста Малатья, не будуть направлені проти будь-якої країни. Про це заявив міністр оборони Туреччини Ісмет Йилмаз.


Джерело - Korespondent

Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що підписання та ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС залежить від результату ситуації навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенко.


Джерело - УНІАН

В заяві Верховного Представника ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон сказано, що спроби фальсифікації підсумків виборів і тиск з боку влади на незалежних спостерігачів «викликають серйозне занепокоєння».


Джерело - РІА «Новости»

«Те, що сьогодні відбувається, - це одна із форм помаранчевої революції, яка проводиться спецслужбами Грузії», - сказав Е.Кокойти.


За матеріалами - Європейського простору

Міністр оборони Польщі Томаш Сємоняк в четвер 8 грудня розпочне дводенний візит до Києва на запрошення голови оборонного відомства України Михайла Єжеля. Переговори стосуватимуться зокрема співпраці України з НАТО та ЄС.


За матеріалами - Української Енергетики

Карлос Паскуаль закликав уряд України працювати в ближчому договірному партнерстві з міжнародними енергетичними компаніями для збільшення внутрішнього видобутку енергії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Міжнародний суд у Гаазі ухвалив рішення у міждержавній суперечці щодо географічних назв на користь Македонії. Він постановив, що Греція не мала права блокувати вступ Македонії до НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

За два дні до європейського саміту рейтингове агентство Standard&Poor’s пригрозило знизити оцінки всієї зони євро. Цей ультиматум означає, що держави європейського валютного союзу перебуватимуть на особливому рахунку.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

«Бюджет з порятунку Італії» – так прем’єр Маріо Монті характеризує свій проект виведення країни з боргової кризи. «Або наважуємося на ці труднощі, або нас чекає доля Греції», – підсумував він.


Джерело - Korespondent

Сербія, влада якої прагне до вступу в Євросоюз, нічого не втратить, якщо не вступить в ЄС, заявив колишній сербський прем’єр-міністр, голова парламентської Демократичної партії Сербії Воїслав Коштуніца.


Джерело - Korespondent

Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив, що зміна договору ЄС для виходу єврозони з кризи може і не знадобитися, оскільки "жорсткі кроки для полегшення боргового тягаря єврозони можуть бути зроблені і без цього".


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама обіцяє посилити відповідальність за здійснення незаконних фінансових операцій. Про це він заявив у штаті Канзас під час виступу на тему стану американської економіки.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Бажано, щоб нова базова угода була підписана усіма 27-державами Європейського Союзу, або, у разі відмови, 17-ма країнами зони євро", - висловив сподівання Ф.Фійон.


Джерело - УКРІНФОРМ

Країни Євросоюзу досягли консенсусу про необхідність заборони на імпорт нафти з Ірану, сказав у вівторок комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.


Джерело - Korespondent

"Буде відновлено міжнародну довіру до країни і створено суттєві передумови для подолання кризи і порятунку економіки", - сказав Пападімос. За його словами, зусилля зі стабілізації будуть "багаторічними".


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Пенсійний вік в Італії буде підвищено до 66 років. Це передбачає план скорочення дефіциту державного бюджету на 30 мільярдів євро, представлений 5 грудня прем`єр-міністром Італії Маріо Монті.


За матеріалами - Української Енергетики

Європейський Союз стає все більш скептичним щодо санкцій на імпорт іранської нафти, кажуть дипломати та трейдери, зі зростанням усвідомлення того, що ембарго може завдати шкоди власній економіці ЄС, не надто допомагаючи підірвати доходи Ірану від нафти.


Джерело - ВВС

Ці гроші є частиною кредитного траншу в розмірі 8 мільярдів євро, схваленого в кінці листопада Євросоюзом.


За матеріалами - Korespondent

Расмуссен зазначив, що Росія також перебуває під загрозою нападу із застосуванням балістичних ракет.На його думку, співпраця щодо ПРО має сенс не тільки з військової, але і з політичної точки зору.


За матеріалами - Радіо Свобода, УКРІНФОРМ

Рішення Міжнародного суду в Гаазі є обов'язковим для виконання і не підлягає оскарженню в іншій інстанції.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Можливо, слід надати євро статус розрахункової валюти в цілому Євросоюзі. У такому випадку ми створили б валюту, яка могла б розширити можливості євро, а з іншої сторони повернули національні валюти", - наголосив лідер PSL Вальдемар Павляк.


Джерело - УКРІНФОРМ

Туск висловив сподівання, що законодавча робота над найскладнішими реформами буде завершена вже взимку. Це стосується, зокрема, підняття пенсійного віку чоловіків і жінок, збільшення пенсійних відрахувань, а також коштів на медичне страхування аграріїв.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міжнародна спільнота надаватиме Афганістану фінансову допомогу до 2024 року. Про це домовилися учасники Міжнародної конференції щодо Афганістану, яка пройшла в понеділок в німецькому Бонні.


За матеріалами - Української Енергетики

Європейська Комісія заявила, що потребує 42,6 млрд. доларів для проведення наукових досліджень щодо "безпечної, екологічно чистої та ефективної енергії". Пропозиція є частиною плану керівництва ЄС "Горизонт 2020", який працюватиме у 2014-2020 роках.


За матеріалами - Голосу Америки

Гінгрич також заявив, що відтепер бачить свою політичну кампанію як загальноамериканську і не розглядає її в рамках внутрішньопартійних змагань за висунення на президентських виборах.


Джерело - Голос Америки

Ще у жовтні Герман Кейн лідирував серед республіканських кандидатів в опитуваннях громадської думки. Він вирішив зняти свою кандидатуру після серії сексуальних скандалів у які він потрапив.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

«В ці дні коли історичні зміни охоплюють Близький Схід, слід пригадати, що Україна стала незалежною зовсім недавно», – нагадав Бернс.


Джерело - Korespondent

Новий прем'єр-міністр Італії Маріо Монті оголосив план економії 30 мільярдів євро за рахунок підвищення податків та пенсійного віку заради зміцнення фінансової системи країни і захисту від боргової кризи.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Результати голосування свідчать про те, що людей перестало влаштовувати чинне керівництво країни, а головне – вони не дозволяють більше собою маніпулювати.


За матеріалами - УНІАН

Вибори в Держдуму Росії, що відбулися в неділю, були не тільки референдумом, який мав виявити рівень підтримки «Єдиної Росії» в російському суспільстві; голосування також мало продемонструвати, що виборці думають про Володимира Путіна.


За матеріалами - Korespondent

Згідно з першими офіційними результатами, на парламентських виборах у Хорватії, опозиційна коаліція на чолі з Зораном Мілановичем – головою Соціал-демократичної партії Хорватії – отримує більшість.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"На першому місці - "Партія свободи і справедливості", що представляє рух "Брати-мусульмани" (понад 36,5%), на другому - партія салафістів "Салафі аль-Нур" (близько 24,5%), на третьому місці - ліберальна партія "Єгипетський блок" (майже 13,5%)".


Джерело - УКРІНФОРМ

За результатами екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), до Державної Думи РФ VI скликання проходять чотири партії: "Единая Россия" (48,5%), КПРФ (19,8%), ЛДПР (11,42%) і "Справедливая Россия" (12,8%).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Головними темами зустрічі в Бонні стануть передача відповідальності за безпеку в Афганістані місцевому керівництву до 2014 року, питання міжнародної підтримки після завершення військової операції НАТО та внутрішньополітичний розвиток регіону.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За словами А.Меркель, Європа потребує нового "стабільного союзу" з посиленим бюджетним контролем та регулюванням рівня держборгу.


Джерело - Korespondent

Раніше адміністрація США просила конгрес виділити Пентагону на 2012 фінрік 721,3 мільярда доларів. У загальну суму входить як базовий бюджет, так і кошти, що виділяються на додаткові програми і забезпечення операцій за кордоном.


Джерело - УКРІНФОРМ

Світ незабаром може зіткнутися зі ще однією глобальною економічною кризою. Такий висновок міститься в новій доповіді Департаменту ООН з економічних і соціальних питань (ДЕСП).


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сенат США одноголосно схвалив посилення санкцій проти Ірану, включно з припиненням зв’язків з іранським Центральним банком.


Джерело - УНІАН

Глави МЗС 27 країн Євросоюзу на засіданні в Брюсселі схвалили розширення санкцій ЄС щодо Сирії та Ірану, йдеться в прес-релізі Ради ЄС.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

535 днів тривала суперечка щодо створення нового уряду в Бельгії. Нарешті у середу увечері (30 листопада) провідні партії досягли єдності щодо коаліції. Прем’єр-міністром Бельгії має стати соціал-демократ Еліо ді Рупо.


Джерело - Korespondent

"Європа застосовує всередині принцип вільного пересування і не контролює свої зовнішні кордони – таке більше не може продовжуватися. Шенген повинен бути переглянутий і перебудований", - заявив Саркозі.


Джерело - Korespondent

При цьому французький президент наголосив, що Франція не поступиться своїм суверенітетом.


За матеріалами - Korespondent

Глава Банку Англії Мервін Кінг назвав нинішню економічну ситуацію надзвичайно серйозною і закликав британські банки створити власні фінансові резерви, щоб протистояти можливим наслідкам кризи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У зв'язку з переходом із 1 січня 2012 року головування в ОБСЄ від Литви до Ірландії, сторони погодилися провести черговий переговорний раунд у лютому наступного року на території цієї країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна та Ізраїль мають розробити механізми посилення двостороннього співробітництва. Про це у четвер в Єрусалимі заявив Віктор Янукович.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кращий український батальйон увійде до складу литовсько-польсько-української бригади, яку буде сформовано. Про це 1 грудня повідомив журналістам міністр оборони України Михайло Єжель під час робочої поїздки до Білої Церкви.


Джерело - УНІАН

Президент Росії Дмитро Медведєв запевняє, що його підштовхнули зробити жорстку заяву про заходи у відповідь на розгортання системи ПРО в Європі, і вона не пов'язана з виборами.


За матеріалами - Української Енергетики,European Voice

Німеччина, Франція та Великобританія запропонували повне призупинення фінансових та енергетичних зв’язків з Тегераном у відповідь на доповідь МАГАТЕ, яка передбачала, що Іран проводив роботи з розвитку ядерної зброї.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Опозиційні партії обурені зверненням Сікорського до Німеччини з пропозицією взяти на себе провідну роль у порятунку єврозони. Опозиціонери вимагають скликати надзвичайне засідання Сейму і притягнути його до відповідальності перед Державним трибуналом.


За матеріалами - Korespondent

Шість політичних партій Бельгії, які беруть участь у переговорах з формування нового федерального уряду, в середу ввечері досягли принципової угоди, яка дасть змогу країні сформувати кабінет міністрів після 535 днів політичної кризи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лондон закрив своє посольств у Тегерані у відповідь на атаку, також з Великобританії висилають усіх іранських дипломатів. Німеччина відкликала свого посла з Ірану для консультацій.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Сотні тисяч британських держслужбовців оголосили одноденний страйк, виступаючи проти запланованої урядом пенсійної реформи. Учителі, лікарі та прикордонники не з'явилися на роботу, але уряд відмовляється йти на поступки.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Вашингтоні 1 грудня - річницю проведення всеукраїнського референдуму - оголошено Днем України.


Джерело - УКРІНФОРМ

Представники посольства підкреслили, що, "незважаючи на всі економічні труднощі, США зобов'язуються забезпечити американським збройним силам, а також союзникам і партнерам у Європі й у всьому світі ефективну протиракетну оборону".


Джерело - УКРІНФОРМ

Євросоюз працює над трьома напрямами постачання енергоносіїв, що базуються на використанні існуючої інфраструктури і зміцненні транскордонних сполучень.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

ЄС має великий інтерес до оборонних можливостей України, зокрема, у сфері авіаційних транспортних перевезень. Про це заявила на брифінгу в Брюсселі виконавчий директор Європейського оборонного агентства (EDA) Клод-Франс Арнольд.


За матеріалами - Голосу Америки

Сполучені Штати готуються завершити виведення з Іраку своїх військ до кінця грудня.Байден зробив таку заяву на зустрічі з іракським прем’єр-міністром Нурі аль-Малікі.


АНАЛІТИКА

Корі Шейк. Інститут Гувера - Newsweek

Без НАТО, Сполучені Штати могли мати б більше проблем у світі, а не менше, і навантаження на американських військових та податкоплатників могли бути ще важчими.


Філіп Зелікоу - Декан і професор історії в Університеті Вірджинії

У минулому зовнішня політика переважно полягала у пристосуванні відносин між державами - того, що вони робитимуть одна з одною. Тепер зовнішня політика переважною полягає у пристосуванні внутрішньої політики різних держав - того, що вони робитимуть з влас


Джерело - Українська Енергетика

Можна спрогнозувати три базових сценарії, за якими розвиватиметься енергосектор України в наступному році. Ми не беремось ранжувати сценарії за вірогідністю, оскільки вибір між ними залежить від суб’єктивних факторів.


Джерело - Atlantic-Community.org

Верховний Головнокомандувач НАТО з трансформації генерал Абріаль дискутує щодо морської стратегії та глобального управління, культурних перешкод на шляху інтеграції та ролі стратегічної комунікації в операціях НАТО.


Автор - Джуліан Ліндлі-Френч

У Страсбурзі в Європейському Парламенті парламентарі зробили найбільш шокуючі та невідповідні атаки проти однієї держави-члена - Британії.


Амброуз Еванс-Прітчард - The Telegraph

Німці також жертви цього руйнівного проекту, найбільші жертви. Їхні еліти привели їх до дипломатичного та економічного Сталінграду.


Наталія Немилівська, Директор ЦІД НАТО в Україні - Дзеркало тижня

Відносини з Україною ґрунтуються не лише на технічній спів­праці, а й на спільних цінностях. І тут неможливо перебільшити значення Річної націо­нальної програми, що є головним практичним інструментом далекосяжних реформ.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Korespondent

Економіка Бельгії вступила в стадію рецесії, вважає керуючий Національним банком Бельгії Люк Коен.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Заява, зроблена у вівторок прем'єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим про те, що його країна не заплатить Росії жодного лева за вихід із тристороннього проекту нафтопроводу Бургас-Александруполіс, викликала захоплення в усіх болгар.


За матеріалами - Прес-служби Інституту трансформації суспільства

Центровою подією 2012 року стане боротьба по усуненню від влади кланово-олігархічного режиму в цілому, та „єнакіївської сім’ї” на чолі з В.Януковичем зокрема. Буде зметений Уряд Азарова.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Свято Різдва Христового зустріли католики та послідовники протестантських церков. У ніч на неділю Папа Римський Бенедикт XVI провів у головному храмі Ватикану - соборі Святого Петра - різдвяну месу.


Джерело - Korespondent

Про рішення S&P не псувати європейцям різдвяний настрій повідомило агентство Reuters з посиланням на два урядових джерела в Європі.


За матеріалами - OSP-UA.INFO

В принципі, можна вже чітко засвідчити, що Янукович і його оточення наблизилися до критичної межі свого урядування, що може призвести до того, що за декілька місяців вони втратять свої посади.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністри Росії і України Володимир Путін і Микола Азаров не домовилися у вівторок про зниження ціни на російський газ для України.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей заявляє, що підписання і ратифікація угоди про асоціацію між Україною і ЄС залежатиме від політичних обставин.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 19 грудня, в Києві відбудеться XV саміт Україна - Євросоюз.


Джерело - Чеське Телебачення

У неділю помер останній президент Чехословаччини (1989-1992) і перший президент Чехії (1993-2003) Вацлав Гавел.


За матеріалами - УНІАН

Європейський Союз на саміті з Україною 19 грудня у Києві не парафує Угоду про асоціацію, аби не легітимізувати ситуацію в країні, пов`язану із використанням судів для переслідування опозиційних політиків.


За матеріалами - Korespondent

У Багдаді буде урочисто спущено американський прапор на відзначення повного виведення військ США з цієї країни і закінчення майже дев'ятирічної військової кампанії.


Джерело - Korespondent

У МЗС України заявляють, що парафування Угоди про асоціацію з Євросоюзом може не відбутися 19 грудня під час саміту Україна-ЄС.


Джерело - Korespondent.net

"Новорічних подарунків не буде", — передає слова Міллера Інтерфакс-Україна.


За матеріалами - УНІАН

На сьогодні більшість країн-членів ЄС готові підписати нову угоду про фіскальний союз.


За матеріалами - Korespondent

У Європейському Союзі готуються до ключового саміту ЄС, який розпочинається ввечері 8 грудня у Брюсселі і на якому очікують запеклих суперечок щодо того, як рятувати єврозону від боргової кризи.


За матеріалами - Газета. ru, УНІАН

"Тому я вважаю, чинна влада має ухвалити лише одне рішення: анулювати результати виборів і провести нові", - заявив М.Горбачов.


Джерело - УКРІНФОРМ

Франція і Німеччина запропонували запровадити автоматичні санкції для країн, що порушують європейські правила щодо розмірів дефіциту бюджету. Про це у понеділок заявив Ніколя Саркозі після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.


Джерело - Korespondent

Європейський Cоюз повинен оновитися за рахунок утворення "зони стабільності" в його центрі в складі Франції та Німеччини, вважає Саркозі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект