НОВИНИ

28.12.2011 | До перших попередніх виборів на президентських перегонах у США залишилось менше тижня
Джерело - Голос Америки

До президентських виборів у США ще 11 місяців, але перед загальними виборами республіканська партія повинна визначитись з кандидатом, який змагатиметься з нинішнім президентом, демократом Бараком Обамою. За американською виборчою системою, такий кандидат обиратиметься після так званих попередніх виборів чи кокусів, які пройдуть у кожному штаті до кінця червня наступного року. До першого кокусу в штаті Айова залишається лише шість днів.


До кампанії в Айові республіканські кандидати підійшли серйозно. На попередніх виборах тут мають проголосувати понад сто тисяч людей. Лише в перший день після Різдвяних свят  Мішель Бакман, Ньют Ґінґріч та Рік Перрі проведуть 17 зустрічей з виборцями. Загалом від республіканської  партії свої кандидатури висунули дев’ять претендентів. Однак, за словами аналітиків, боротьба зведеться до змагання між трьома з них. 


 
«Я думаю, справжні шанси у перегонах, якщо нічого не зміниться у динаміці вподобань виборців, є у Рона Пола, Міта Ромні та Ньюта Гінгріча. Але кожен з них має величезні недоліки, помилки минулого, і республіканська партія має сумніви щодо кожного з них», - каже політичний аналітик Метью Дауд.


Гінгріч, як ніхто інший, має підстави для хвилювання. Адже, у своєму власному штаті – Вірджинії - він навіть не зміг зібрати достатньої кількості підписів, щоб балотуватися на попередніх виборах. Вірджинія дванадцятий найбільший штат у країні. Завоювати прихильність виборців у Вірджинії означає значне покращення шансів кандидата на загальних виборах у листопаді.


«Він не потрапив у виборчі списки на попередніх виборах у Вірджинії. Там змагання будуть щільними і матимуть серйозні наслідки. Така помилка означає, що його виборчий штат працює неефективно, вони були не готові до цього», - застерігає політичний аналітик Джеймс Карвіл.


Натомість у своїх останніх виступах, Гінгріч зосередився на критиці своїх опонентів. Так, він розкритикував Рона Пола за те, що останній у 80-их та 90-их роках розсилав виборцям листи з расистськими, анти – семітськими та анти-гомосексуальними заявами.  
«Ці речі насправді жахливі. І він про це не знав? Не мав про це інформації і стверджує що готовий бути президентом?» - критикує він свого опонента.


Пол стверджує, що не завжди знав про зміст листів, оскільки їх як правило готував персонал його штабу. Однак, зняте у 1995 році викладене на Ютюб відео інтерв‘ю з ним доводить протилежне. На відео, політик називає ці листи щоденником виживання від Рона Пола, який виходитиме щомісяця.


Попри критику, яка лунає на його адресу, конгресмен Рон Пол має і завзятих прихильників, яким подобається його прямолінійність. Ця риса і може стати вирішальною для виборців в Айові.


Третій лідер серед республіканських кандидатів в Айові - Міт Ромні. Він наголошує на своїх успіхах як підприємця. 


«Досвід балансування бюджету дуже потрібний у Вашингтоні, і я туди його принесу», - обіцяє він.


У своїх роликах Ромні рекламує свій економічний досвід. Однак, республіканці нарікають, що він не достатньо консервативний з багатьох важливих питаннях.  Поки що, однозначного фаворита мешканці Айови не мають, втім, у них залишилось ще майже тиждень, щоб зробити свій вибір, і кандидати спробують зробити все, щоб схилити їх на свою сторону.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект