НОВИНИ

28.12.2011 | США не надіслали офіційного листа-співчуття Північній Кореї з приводу смерті Кім Чен Іра
Джерело - Голос Америки

Північна Корея у жалобі, прапори приспущено. Державне телебачення не перестає транслювати кадри публічного горя. Але чогось у цій картині бракує. Північна Корея досі не отримала листів-співчуття від більшості світових лідерів. В тому числі і від Сполучених Штатів. На початку тижня Держдепартамент чітко заявив, що не робитиме цього.


Натомість Сполучені Штати оприлюднили заяву, яку Держдепартамент назвав сигналом нових «сподівань і надій» Вашингтона стосовно нового режиму. Але чи цього достатньо? Колишній спеціальний представник президента США з питань Північної Кореї Стівен Босворт говорить, що може так, а може й ні.


«Північна Корея сама вирішує в яких питаннях вона хоче домовлятися з заходом. Але визначення якими вимогами вона готова пожертвувати базується в основному на її баченні власних інтересів», - каже Стівен Босворт.


США офіційно висловлювати співчуття Північній Кореї у 1994-му році, коли помер батько Кім Чен Іра. Босворт каже, що це на певний час допомогло зняти напруження між країнами. Офіційний Пхеньян навіть підписав так звану «рамкову угоду», згідно з якою заморозив свої атомні програми.


Втім, таке покращення швидко розчинилося. Невдовзі Північна Корея продовжила працювати над своїми атомними програмами і, разом з тим, ускладнювати відносини з Південною Кореєю. Щойно минулого року Пхеньян атакував військовий корабель Південної Кореї, внаслідок чого загинуло 46 моряків. А кількома місяцями пізніше обстріляв один з островів Південної Кореї. Тоді загинуло 4 особи.


Сполучені Штати засудили таку ірраціональну поведінку з боку Північної Кореї. Колишній заступник держсекретаря США Ричард Армітаж каже, що Вашингтон мусить діяти обережно у відносинах з Пхеньяном і не робити погроз, які потім неможливо виконати.


«Тоді ми виглядаємо слабкими а вони – сильними. Гадаю, що мудріше було б стати осторонь і уважно спостерігати за розвитком ситуації», - радить він.


Подальший розвиток відносин цілком залежить від вчинків нового північнокорейського лідера Кім Чен Ина – людини яка, як і його країна, є поки загадкою для більшості світу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5323. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект