НОВИНИ

06.12.2011 | В Європі сперечаються щодо заборони імпорту нафти з Ірану
За матеріалами - Української Енергетики

Європейський Союз стає все більш скептичним щодо санкцій на імпорт іранської нафти, кажуть дипломати та трейдери, зі зростанням усвідомлення того, що ембарго може завдати шкоди власній економіці ЄС, не надто допомагаючи підірвати доходи Ірану від нафти.



Нафта складає 50% доходів бюджету Ірану і ті, хто виступає за санкції, кажуть, що вони можуть позбавити Іран мільярдів доларів та зірвати те, що Захід бачить як спроби Ірану побудувати ядерну бомбу.



Проте дипломати та інсайдери нафтової промисловості заявляють, що Європа може порахувати, що навіть невелике підняття цін на нафту в результаті ембарго ЄС більш ніж компенсує Тегеран за будь-які втрати від зобов’язання змінити маршрут поставок до Азії за заниженими цінами.



В ЄС зростає занепокоєння, що санкції найбільше вдарять по деяких найслабших економіках континенту, тому що іранська нафта забезпечує найбільшу частину їх потреб, не кажучи про решту блоку.



В той же час Франція та Великобританія використають зібрання лідерів ЄС цього тижня щодо зміцнення єдиної валюти, щоб проштовхнути свій план затвердження повного ембарго на імпорт нафти з Ірану.
Британські та Французькі дипломати кажуть, що Греція, яка отримує між 25-30% відсотків нафти від Ірану, є єдиною країною, яка висуває серйозні заперечення до заборони імпорту нафти з Ірану, але ці заперечення повинні бути подолані на зустрічі в січні.



«Протягом наступних кількох тижнів ми маємо допомогти Греції знайти альтернативні джерела постачань», заявив європейський дипломат. «Проте ми думаємо, що інші джерела можуть бути знайдені та цілий пакет санкцій, ймовірно, буде погоджений».



Деякі аналітики вважають, що Іран може компенсувати втрати, намагаючись продати більше нафти таким країнам, як Китай, Індія та Південна Корея, пише The Financial Times, проте європейські уряди вважають, що це виявиться важко.



«Китайці вже отримують 22% свого імпорту нафти з Ірану. Півищення цього рівня таким чином буде дуже небезпечним для китайців».



Відкладаючи остаточне рішення до наступного місяця, ЄС дає країнам-членам час знайти альтернативні джерела. Італія, Іспанія та інші великі імпортери іранської нафти, ймовірно, домовлятимуться про додаткові постачання з такими видобувниками, як Саудівська Аравія. Відкладання також дає більше часу нафтовій галузі Лівії відновитися від цьогорічної громадянської війни, збільшивши постачання в регіон.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект