НОВИНИ

02.12.2011 | Перший раунд переговорів із придністровського врегулювання пройшов конструктивно
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Перший раунд переговорів із придністровського врегулювання у форматі "5+2", що поновилися після п'ятирічної перерви, пройшов 30 листопада - 1 грудня нинішнього року у Вільнюсі в конструктивній атмосфері. Зустріч у литовській столиці відбулася на запрошення чинного голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Литви Аудронюса Аджубаліса.






Перший раунд переговорів із придністровського врегулювання пройшов конструктивно


"Поновлення переговорів із придністровського врегулювання у форматі "5+2" створює реальну основу для майбутньої роботи в цьому напрямку й для усунення протиріч. Обговорення принципів і процедур подальшої поведінки переговорів, що пройшло у конструктивній атмосфері, стало наріжним каменем для досягнення в майбутньому конкретних результатів із придністровського врегулювання", - заявив після завершення переговорів Аудронюс Аджубаліс.


Учасники переговорного процесу обговорили низку процедурних і організаційних питань щодо порядку денного наступних раундів дискусій у цьому форматі.


У зв'язку з переходом із 1 січня 2012 року головування в ОБСЄ від Литви до Ірландії, сторони погодилися провести черговий переговорний раунд у лютому наступного року на території цієї країни.


Переговори з придністровського врегулювання у форматі "5+2" (Кишинів і Тираспіль - сторони конфлікту, Україна, Росія, ОБСЄ - посередники, ЄС і США - спостерігачі) були перервані в 2006 році, а рішення про їх поновлення прийнято під час консультацій, що відбулися 22 вересня 2011 року в Москві.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект