ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.12.2011 | Франція і Німеччина вимагають санкцій за перевищення бюджетного дефіциту
Джерело - УКРІНФОРМ

Франція і Німеччина запропонували запровадити автоматичні санкції для країн, що порушують європейські правила щодо розмірів дефіциту бюджету. Про це у понеділок заявив французький президент Ніколя Саркозі після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.


За словами Саркозі, ці пропозиції можуть бути включені до нового союзного договору ЄС, прийняття якого вимагає дві найбільші економіки континенту. В ідеалі цю угоду повинні підписати усі 27 країн-учасниць ЄС, але і консенсус між 17 членами єврозони також влаштує провідні держави Європи. Саркозі та Меркель хочуть, щоб договір було розроблено та підписано до кінця березня.


Зараз правила передбачають, що бюджетний дефіцит не повинен перевищувати 3 відсотків ВВП. Однак за порушення цих вимог жодних санкцій у законодавчих актах ЄС не прописано. У результаті бюджетний дефіцит багатьох європейських країн в останні роки перевищував 5 відсотків, а іноді і 10 відсотків ВВП.


Одночасно Саркозі заявив про те, що Франція і Німеччина не підтримують ідею запровадження єдиних європейських облігацій для стабілізації фінансових ринків. Таку думку раніше висловлювали деякі представники європейських організацій.


Франко-німецькі пропозиції будуть конкретизовані у листі президентові ЄС Герману Ван Ромпею, якого буде надіслано за день до саміту ЄС у Брюсселі, де передбачається розглянути боргові проблеми Європи.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект