НОВИНИ

08.12.2011 | Чиновники проігнорували обговорення перспектив енергоринку в рамках ЗВТ з ЄС
Джерело - Українська Енергетика

Учасники засідання робочої групи "Україна – ЄС на шляху до Зони вільної торгівлі", що відбулось вчора в Національному інституті стратегічних досліджень, так і не почули всіма очікуваних виступу заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Макухи та доповіді заступника директора департаменту когенерації Національної комісії регулювання електроенергетики України Олексія Оржеля, яка мала багатообіцяючу назву "Євроінтеграція України: нові правила гри для вітчизняного ринку".
 


Натомість зала та сам круглий стіл були заповнені експертами з енергетичних питань, представниками Європейського Союзу, компаній та медіа, які в черговий раз поговорили про перспективи розвитку українського енергетичного сектору без чиновників. 


Так, на думку керівника відділу програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище" представництва ЄС в Україні Ханса Раяна, на даному етапі необхідно закріпити ті результати, яких вдалось досягнути, та сконцентруватися на майбутніх планах. 


Позитивними моментами він назвав вступ України до Енергетичного співтовариства та врегулювання питання ядерної безпеки. Розвиток сектору України на найближчі 10 років він бачить у покращенні енергоефективності та запровадженні відновлюваних джерел енергії, забезпеченні сприятливого середовища для інвесторів в енергетичній галузі, приведенні тарифів до економічно обґрунтованого рівня. "Інвестиційне середовище потребує покращення. Час ще є, але він спливає", – заявив Ханс Раян.


 


В свою чергу, народний депутат України, президент Українського союзу промисловців і підприємців, співголова робочої групи "Україна – ЄС на шляху до розширеної зони вільної торгівлі" Анатолій Кінах вважає угоду про асоціацію України з ЄС та ЗВТ домашнім завданням України, особливо в енергетичному секторі. Першочерговим завданням він вважає коригування Енергетичної стратегії України, яка особливо необхідна країні на даному етапі розвитку. 


Єдиний представник влади – уповноважений Кабінету Міністрів України з питань європейської інтеграції, інший співголова робочої групи Валерій П’ятницький доповів про просування енергетичних питань в рамках угоди ЗВТ. 


За його інформацією, в проекті угоди про між Україною та ЄС наразі закріплено гарантії безперебійних постачань енергоресурсів та врегульовані взаємний допуск до розвідки та видобутку вуглеводнів, питання ціноутворення та надання послуг у сфері енергетики.


 


Анатолій Кінах, народний депутат України, президент Українського союзу промисловців і підприємців (перший зліва) та Валерій П’ятницький, уповноважений Кабінету Міністрів України з питань європейської інтеграції (другий зліва) 


Загалом рекомендації учасників робочої групи звелись до наступних позицій:


 


1. Схвалення під час переговорів про розширену ЗВТ прийнятних формулювань щодо режиму транзиту енергоресурсів з розділу про торгівлю енергетичними товарами. В цьому плані пропонується організація широкої громадської та експертної підтримки ініціативам модернізації газотранспортної системи України за участю ЄС та Росії. 


2. Запровадження незалежних регуляторів на ринках газу та електроенергії. 


3. Урахування в цінах та тарифах собівартості енергетичних товарів, витрат на модернізацію, маржі прибутку операторів енергетичного ринку як ключовий принцип реформування енергетичного сектору. 


4. Розробка секторальної програми адаптації, яка б передбачала створення прозорого механізму фінансування заходів в рамках зобов’язань, взятих Україною із вступом до Енергетичного співтовариства. 


5. Виконання національного плану з енергоефективності, що наблизить Україну до стандартів країн-членів ЄС.


6. Реструктуризація паливно-енергетичного комплексу, який має потенційні можливості щодо суттєвого збільшення частки вітчизняних енергоносіїв у задоволенні потреб національної економіки.


7. Створення стимулів для підприємств вітчизняного ПЕК, оптимізація управління державними компаніями сектору.


8. Використання конкурентного потенціалу, пов’язаного з розвитком альтернативної енергетики та державне сприяння розвитку цього сектору, що повинно стати складовою енергостратегії України.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 642. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект