НОВИНИ

23.12.2011 | У США чекають, коли Росія висловить співчуття щодо Гавела
Джерело - Голос Америки

Росії ще не пізно висловити Чехії співчуття з приводу смерті Вацлава Гавела. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив співголова Гельсінської комісії Конгресу США Кріс Сміт.


Сміт висловив сподівання, що уряд Росії висловить співчуття родині Гавела та народу Чеської Республіки.


«Навіть США висловлювали свої співчуття СРСР з приводу смерті його лідерів – навіть в умовах жорсткого протистояння з Москвою», - зазначив Сміт.


Конгресмен нагадав, що особисто розписувався у книзі співчуттів в радянському посольстві з приводу смерті Черненка та інших лідерів


«Я вірю в повагу до індивідуальної особистості, навіть якщо ви з нею, як кажуть, «на ножах», - скзав Кріс Сміт.


На думку співголови Гельсінської комісії Конгресу США, Вацлав Гавел був героєм монументальних пропорцій, моральним орієнтиром та авторитетом до якого дослухались.


«Прекрасний маніфест Гавела «Хартія 77» та формування групи політичних дисидентів не лише допомогли народу Чехословаччини здобути основні права та свободи, але і надихнули появу схожих організацій та рухів по всьому світі – від В’єтнаму до Блоку 8407», - сказав Кріс Сміт.


«Білоруська «Хартія 97» – також є яскривим прикладом натхнення, отриманного від слів, духу та стоїцизму «Хартії 77», очолюваної Вацлавом Гавелом», - підкреслив Сміт.


Конгресмен також нагадав, що напочатку 90-х, Гавел, який був одним із претендентів на Нобелівську премію миру виступав за її присудження Аун Сан Су Чжі в Бірмі, що значно допомогло їй та зберегло паростки правозахисного руху навіть в умовах хунти.


«Вацлав Гавел був абсолютно самовідданою особистістю, великою людиною. Його втрата є непоправною», - зазначив конгресмен.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект