Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Korespondent

Як повідомляє видання, Омар Сулейман запропонував Мубараку план з подолання народного невдоволення. На його думку, для погашення конфлікту необхідно в найкоротший термін здійснити п'ять важливих кроків.


За матеріалами - Дзерала тижня

У Брюсселі сьогодні відкривається засідання міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, в ході якого очікується введення санкцій проти білоруської влади — у зв’язку з переслідуваннями у країні активістів опозиції після грудневих президентських виборів.


Джерело - Голос Америки

Ганнуші очолює головний у Тунісі ісламістський рух «Еннахда». Президент Бен Алі заборонив діяльність «Еннахди» після виборів у 1989 році, на яких канидати руху офіційно здобули 17 відсотків голосів.


Джерело - Голос Америки

Виступаючи на телепрограмі This Week Держсекретар зазначила, що адміністрація Обами не обговорювала питання припинення допомоги своєму головному арабському союзникові.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

"Узгодили практично порядок проведення багатонаціональних навчань під проводом США. Це і “Сі-Бриз”, і “Репід Трайдент”... 5 серйозних навчань, які будуть проводитися на території України".


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з досягнутою домовленістю, Україна представить для участі в бойовій тактичній групі Євросоюзу “Хелброк” роту морської піхоти у складі 100 військовослужбовців, військово-транспортний літак Іл.-76, а також штабних офіцерів.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Україна, Польща та Литва створять бригаду для протидії кризовим ситуаціям.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила жорстку резолюцію про становище в Білорусі після грудневих президентських виборів. У документі різко засуджуються влади країни і міститься заклик до «адресних» санкцій проти білоруських керівників.


Джерело - Korespondent

У своєму зверненні до присутніх на головній площі Каїра ель-Барадеї заявив учасникам протесту, що назад дороги немає, і їх спільна головна вимога - "повалення чинного режиму і початок нової ери, нового Єгипту".


Джерело - Korespondent

У своїй заяві профспілки транспортників звинувачують уряд у тому, що запропонований ним діалог щодо майбутньої реформи галузі виявився фіктивним, і в текст відповідного законопроекту не були внесені зміни, яких вимагали працівники.


За матеріалами - УНІАН

Тисячі протестуючих сьогодні вийшли з каїрських мечетей і попрямували в бік центральної площі Тахрір. Поліція повністю блокувала площу і розганяє демонстрантів на прилеглих вулицях Джаля і Талаат Харб.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Очікується, що сьогоднішній день стане поворотним пунктом у єгипетській політиці. На цей день намічені наймасовіші виступи демонстрантів, в яких має взяти участь один з найяскравіших лідерів опозиції, Мохаммед Ель-Барадей.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Комісія, що складається з представників обох партій, Демократичної й Республіканської, здійснила 19-денні слухання і взяла інтерв’ю у понад 700 економістів і фінансових експертів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Засновник Світового економічного форуму, німецький професор Клаус Шваб він зізнався, що після розмов зі світовими лідерами в галузі економіки він хоч і відчув «мікро-оптимізм», але на глобальному рівні переважав усе ж таки «макро-песимізм».


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Водночас представник Росії при НАТО зазначив, що поки що рано говорити про конкретну участь і про те, як саме виглядатиме система ПРО, оскільки зараз Росія і НАТО лише обговорюють концептуальний підхід до її створення.


За матеріалами - Радіо "Свобода"

Санкції включать заборону для американських компаній і громадян на ведення бізнесу з білоруським концерном "Білнафтохім", розширення списку білоруських чиновників, яким заборонений в`їзд до США, і ряд додаткових фінансових обмежень.


Джерело - УНІАН

Єгипет, Алжир, Йорданія і меншою мірою Марокко - країни, де найбільш вірогідна дестабілізація політичної обстановки, на зразок подій у Тунісі, де масові протести призвели до зміни влади.


Джерело - Korespondent

До недавнього часу Джей Карні працював директором служби масових комунікацій віце-президента США Джо Байдена


Джерело - Євроатлантика.info

Влада Тунісу видала міжнародний ордер на арешт президента Зін ель-Абідіна бен Алі, що втік з країни, і його родичів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна може прийняти рішення про виведення власного контингенту з Косова вже восени поточного року після додаткових консультацій з партнерами по НАТО, які скорочують присутність у цій провінції.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Брюсселі український воєначальник зустрівся з головою Військового комітету ЄС Хаканом Сиреном.


Джерело - Представництво Європейського Союзу в Україні

Європейські дипломати планують провести дискусії з представниками комітетів, створених для роботи над політичною та конституційною реформою, а також для вивчення випадків корупції, шахрайства та зловживань минулої влади.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вашингтон різко критикує китайський протекціонізм у технологічному переоснащенні промисловості. На думку США, Пекін порушує зобов’язання в питаннях вільної торгівлі.


Джерело - Голос Америки

"Ми будемо рухатися вперед разом, або не будемо рухатися взагалі. Виклики, які стоять перед нами – більші ніж партійні інтереси і більші ніж політика загалом”, -заявив Обама.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

З метою формування більш гнучкого та ефективного партнерства, наповнення його новими підходами і формами прийнято рішення щодо підготовки оновленої редакції «Загальної політики партнерства», яку планується розглянути у квітні 2011 року у Берліні.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Наразі у Європарламенті розробляється резолюція щодо Східного партнерства, але єдиної позиції серед депутатів немає –думки розійшлися щодо подальшої участі Білорусі.


Джерело - УКРІНФОРМ, Радіо Свобода.

Головна тема цьогорічної зустрічі в Давосі - "Спільні норми для нової реальності.


За матеріалами - Радіо Свобода, Korespondent

Незважаючи на заборону, тисячі протестувальників зібралися біля Палацу Правосуддя в Каїрі, а ввечері влаштували ходу однією з набережних Нілу.


Джерело - РИА Новости

Для російського лідера в Швейцарії спочатку була підготовлена велика програма, проте плани було змінено через теракт, здійснений в понеділок у московському аеропорту Домодєдово. У результаті програму було сильно скорочено - фактично до двох заходів.


Джерело - Korespondent.net

Міжнародний валютний фонд оприлюднив "Доповідь про глобальну фінансову стабільність", в якій говориться: незважаючи на те, що темпи зростання світової економіки певною мірою зросли, перед глобальною фінансовою стабільністю досі існують ризики.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Торік консульства цієї країни відмовили в отриманні візи лише менше, ніж одному відсотку українських громадян.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Янукович надіслав привітання Генеральному Cекретарю НАТО Андерсу Фог Расмуссену з нагоди дня народження.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Було підписано документ щодо створення Ради вищого рівня з питань стратегічного партнерства.


Джерело - УКРІНФОРМ

Реалізація російського проекту "Південний потік" залишає відкриті питання щодо доцільності модернізації української газотранспортної системи.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

У Львові представники армій восьми країн світу обговорюють сценарій та структуру керівництва спільного українсько-американського тактичного навчання із залученням військ ”Репід Трайдент - 2011”.


Джерело - УНІАН

Він додав, що нинішня Росія – це ворог, з яким неможливо домовитися.


Джерело - УНІАН

«Ми зараз ведемо переговори з американцями щодо передачі нам відповідних технологій. Технології складні, непрості, дорогі. Але ми змушені проводити велику роботу, у тому числі і з диверсифікації постачань газу в нашу країну», - сказав М.Азаров.


Джерело - Korespondent

За словами Обами, "цього року майже 50 країн разом з нами будуть зайняті в процесі передачі відповідальності за забезпечення безпеки самим афганцям. А в липні цього року ми розпочнемо виведення наших збройних сил".


За матеріалами - Інтерфакс

Михайло Саакашвілі ухилився від прямої відповіді на запитання про те, чи обійме він після завершення другого президентського терміну посаду прем’єр-міністра Грузії.


Джерело - Korespondent.net

Іран наразі не працює над створенням ядерної зброї, проте у нього може піти від року до двох років на отримання ядерної бомби, якщо керівництво країни все ж таки вирішить піти на відповідний крок.


Джерело - Korespondent

Голова правління Газпрому Олексій Міллер і виконавчий директор Булгаргаза Димитр Гогов обговорили перехід на прямі контрактні взаємини при постачаннях російського природного газу до Болгарії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Стара помаранчева еліта, котра провалила історичний шанс для реформ, сьогодні заважає українській опозиції об’єднатися у єдину альтернативну владі силу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент США Барак Обама виступить сьогодні з традиційним щорічним зверненням «Про становище країни».


За матеріалами - Голосу Америки

«Минулі два роки ми виводили нашу економіку з кризи. Наступні два роки – ми повинні вивести економіку на новий рівень», – підкреслив Барак Обама.


За матеріалами - Голосу Америки

Рама і Беріша обвинувачують один одного у насильстві, яке спалахнуло під час антиурядової акції протесту у п’ятницю і, внаслідок якого загинуло троє мітингувальників.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

От уже більше, ніж півроку Бельгія живе без уряду. Така ситуація набридла кільком студентам, і вони через інтернет закликали до акції протесту. На вулиці вийшло… майже 50 тисяч осіб.


Джерело - УКРІНФОРМ

У розширеному складі пройде саміт глав урядів країн "Вишеградської четвірки" (В-4) з нагоди 20-річчя створення регіональної організації 15 лютого у Братиславі


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європейський Союз надасть Україні 1,2 млрд. грн. (116 млн. євро) в рамках нових угод про фінансування, укладених із українським урядом.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

«Я глибоко стривожений терористичною атакою в Москві і жорстко засуджую її. НАТО і Росія залишаються разом у боротьбі з тероризмом», - написав А.Ф.Расмуссен.


За матеріалами - УНІАН

«Я очікую, що рішення буде ухвалене у лютому-березні, хоча це залежатиме від ситуації на місцевості», - сказав Генсек НАТО.


За матеріалами - Євроатлантика.info

За офіційними результатами, консерватор Сілва набрав близько 53 відсотків голосів, представник правлячих соціалістів Мануел Алегре – менш як 20 відсотків. Явка виборців була низькою – менш як 50 відсотків.


Джерело - Євроатлантика.info

Москва вибирає весь експортний потенціал каспійських родовищ, не залишаючи ніяких ресурсів для європейського проекту газопроводу Nabucco і українського терміналу з перевалки ЗПГ.


За матеріалами - Економічної правди

Через такі спроби Світовий банк і Європейський Союз ухвалили рішення припинити фінансування проектів із надання Україні консультаційної допомоги в розробці законодавства про держзакупівлі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Що стосується санкцій, то експерти схильні думати, що цього разу співдружність не обмежиться тільки забороною на в’їзд Лукашенка та його прибічників до Європи.


Джерело - УНІАН

Про це заявив Президент Польщі Броніслав Коморовський на зустрічі з представниками дипломатичного корпусу у Варшаві.


За матеріалами - Представництва Європейського Союзу в Україні

Програма головування заснована на чотирьох основних сферах: Сильніша Європа – будувати на основах та захищати майбутнє, Союз, який є ближчим до своїх громадян,Зростання, зайнятість та соціальна залученість, Відповідальне розширення та глобальне залучення.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Цьогорічний Світовий економічний форум у швейцарському Давосі сконцентрується на країнах, що розвиваються. Наступного тижня понад 2500 політиків, бізнесменів та громадських діячів дискутуватимуть про глобальні проблеми.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На надзвичайному засіданні у неділю парламент Албанії ухвалив рішення про створення комісії з розслідування антиурядових демонстрацій, які влада розцінила як спробу державного перевороту.


Джерело - УКРІНФОРМ, Postmedia News

Канада розпочне виведення своїх військ з передових баз в Афганістані в середині червня, і до кінця липня всі вони будуть зосереджені на базі в аеропорту Кандагара.


Джерело - Інтерфакс, Korespondent

У Брюсселі відбулася масова маніфестація бельгійців проти тривалої політичної кризи в країні і відсутності повноважного федерального уряду протягом багатьох місяців.


За матеріалами - Korespondent

Президент Португалії Анібал Каваку Сілва обраний главою держави на другий термін.


Джерело - Korespondent.net

Москва вибирає весь експортний потенціал каспійських родовищ, не залишаючи ніяких ресурсів для європейського проекту газопроводу Nabucco і українського терміналу з перевалки ЗПГ.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Під керівництвом прем'єра Туска усе йде до того, що втратимо гідність, а під загрозою опиниться й свобода", - наголосив Ярослав Качинський.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Послом в Україні має стати дипломат Іван Почух. Його професійний досвід переважно західний – він працював у чеських місіях при ООН і НАТО.


За матеріалами - Української правди

Про це було сказано під час обговорення в четвер у Страсбурзі стратегії ЄС у Чорноморському регіоні.


Джерело - Korespondent.net

"Китай дотримуватиметься оборонної військової політики і не має наміру брати участь у гонці озброєнь", - повідомив голова КНР.


Джерело - Korespondent

Істотним прогресом назвав прес-секретар Білого Дому Роберт Гіббс згоду Південної Кореї провести переговори з КНДР на рівні міністрів оборони.


За матеріалами - Korespondent

США підтримують резолюцію Європарламенту про негайне введення санкцій проти керівників Білорусі за їх реакцію на грудневі виступи опозиції і готові зі свого боку вжити додаткових заходів у цьому напрямку.


За матеріалами - Gazeta.ua

"Ніякі консультації з представниками наших організацій ніхто не проводив, а втручання співробітників МЗС України в організаційне життя українців-громадян РФ в такій формі украй недоцільно і може призвести до небажаних наслідків", - йдеться в заяві.


Джерело - УНІАН

Про це заявив міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр на неформальному засіданні міністрів ЄС з питань юстиції і внутрішніх справ в угорському Годолло.


Джерело - УНІАН, ВВС

Прем`єр-міністр країни Бойко Борисов поставив питання про довіру, щоб випередити можливий вотум недовіри з боку законодавчого органу.


Джерело - УНІАН

Про це у четвер розповіли в адміністрації президента США, підтвердивши чутки про те, що штаб передвиборчої компанії знаходитиметься в Чікаго.


За матеріалами - УНІАН

Про це йдеться в прийнятій на сесії Європарламенту в Страсбурзі резолюції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Білорусь - на шляху до самоізоляції. На інавгурації Олександра Лукашенка служба протоколу, вочевидь, недорахується низки представників країн ЄС. Експерти говорять про неминучість санкцій проти білоруського керівництва.


Джерело - Korespondent

Брат-близнюк загиблого президента Качинського під час дебатів у парламенті заявив, що не обнімався би з російський прем'єром Владіміром Путіним після смоленської авіакатастрофи, як це зробив нинішній глава польського уряду Дональд Туск.


Джерело - Європейський простір

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в інтерв'ю журналу Stern, коментуючи ситуацію навколо євро, відкинула ідею поділу єврозони на дві частини: сильну північ і слабкий південь.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

ЄС і Сербія підписали угоду щодо стабілізації та асоціації в 2008 році. Процес ратифікації угоди у країнах - членах ЄС розпочався лише у червні 2010 року. На сьогодні 11 країн-членів повністю завершили ратифікаційні процедури.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Тунісі заарештовано понад 30 родичів президента Зіна ель-Абідіна Бен Алі, якого на днях усунено від влади. Зазначається, що їх було затримано при спробі покинути країну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Світовий банк прогнозує, що цього року зростання ВВП в Україні уповільниться до 4 відсотків. На тлі вищих темпів зростання держав, що розвиваються, незалежні експерти вважають ці прогнози доволі песимістичними.


За матеріалами - Korespondent

Палата представників конгресу США, як і очікувалося, висловилася в середу за скасування закону про реформу охорони здоров'я, прийняття якого з великими зусиллями домігся в минулому році президент США Барак Обама.


Джерело - Korespondent

Джерело, яке повідомило подробиці зустрічі журналістам на умовах анонімності, сказало, що лідери досягли прогресу з низки ключових питань торгівлі, включаючи права на інтелектуальну власність, інноваційний розвиток країн і держзакупівлі.


Джерело - Korespondent

Так, президент США Барак Обама зазначив, що Пекін недооцінює вартість юаня і що це йде на шкоду економіці США.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив на брифінгу в Страсбурзі віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання промисловості і підприємництва, Антоніо Тайані, представляючи проміжну доповідь про створення системи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тим часом, одне з найголовніших завдань Дунайської стратегії – саме розвиток річкового транспорту. Як заявила Європейська Комісія, до 2020 року обсяг вантажних перевезень Дунаєм планують збільшити на 20 відсотків.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Західні оглядачі все частіше наголошують, що подальше посилення зловживань Президентом Януковичем із метою ослаблення опозиції та «приручення» ЗМІ в Україні може призвести до припинення «політики відкритих дверей» для українців з боку Брюсселя.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Від кризи в Німеччині залишилися лише борги, але значно менші, ніж прогнозувалося. Рівень безробіття скорочується. Уряд очікує наступного року значно вищі темпи економічного зростання.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Білоруське питання стало небувалим об’єднуючим чинником у Європарламенті. Парламентарі нині обговорюють останні зауваження до проекту резолюції, який планують подати спільно ліберали, соціалісти, право-центристи і консерватори.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Для Америки Китай – важливий торговельний партнер, але Вашингтон роками безуспішно вимагає від Пекіна дозволу на вільний курс обміну його валюти, замість штучно здешевлювати китайський експорт.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі неодноразово виявлявся причетним до гучних скандалів, однак останнє звинувачення може зруйнувати його політичну кар'єру.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Програма 2011 року представляє з собою третю фазу реалізації ANP. Альянс позитивно оцінив виконання Грузією програми на 2009-2010 роки.


Джерело - Korespondent

Власті Ізраїлю розпочали процедуру екстрадиції боснійського серба Олександра Цвєтковіча, звинуваченого у причетності до масових вбивств, які сталися у липні 1995 року біля містечка Сребреніца.


Джерело - Korespondent.net

Голова МВС Латвії Лінда Мурнієце прийняла рішення про включення колишнього мера Москви Юрія Лужкова до списку нев'їзних до країни осіб, зробила це на підставі інформації, отриманої від спецслужб.


Джерело - УНІАН

Безпосередньою причиною Смоленської авіакатастрофи 10 квітня 2010 року стали дії росіян, а не польських пілотів, на яких усю вину поклав у своєму звіті контрольований росіянами Міждержавний авіаційний комітет (МАК).


Джерело - Korespondent

Сьогодні, 18 січня, о 14.00 за місцевим часом (15.00 за Києвом) голова МВС Польщі Єжи Міллер оприлюднить записи розмов диспетчерів аеродрому Північний під Смоленськом з екіпажем польського ТУ-154.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністр фінансів Тімоті Гайтнер попереджає, що якщо Конгрес заборонить урядові брати гроші у борг, то держава не зможе дотримувати своїх платежів, що буде «подією, безпрецедентною в американській історії».


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Польська влада включила Президента Білорусі Олександра Лукашенка у список білоруських чиновників, яким буде заборонено в’їзд до Польщі за репресії опозиції в країні.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри фінансів країн Європейського Союзу на своєму дводенному засіданні, що почалося вчора ввечері, обговорять можливість збільшення Європейського фонду фінансової стабільності, а також розширення його повноважень.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

18-19 січня він перебуватиме у м. Токіо, де планується аудієнція в Імператора Японії Акіхіто, проведення комплексних переговорів з Прем'єр-міністром Японії Н.Каном та зустрічей зі Спікером Палати представників Парламенту Японії та Головою Палати радників


Джерело - Євроатлантика

Будівництво трубопроводу через дно Каспія - найкращий варіант постачань туркменського природного газу до Європи, заявив президент Гурбангули Бердимухамедов у суботу на переговорах з головою Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу.


Джерело - Євроатлантика.info

Місія спостерігачів від ЄС вважають, що референдум про самовизначення Південного Судану, що завершився 15 січня, заслуговує довіри і був добре організований.


Джерело - Korespondent

Держсекретар США Хілларі Клінтон, яка пов'язала, однак, уповільнення темпів іранських атомних розробок з введенням проти країни міжнародних санкцій.


За матеріалами - Korespondent

Державний візит китайського лідера триватиме до 21 січня. Ху Цзіньтао і Барак Обама сподіваються обговорити низку питань і підписати договори в сфері енергетики та авіабудування.


Джерело - Економічна правда

Компанія "ТНК-ВР Коммерс" вважає неможливим введення Україною мит на імпорт нафтопродуктів з країн Європейського Союзу, але просить Кабінет міністрів ввести захисні заходи для українських нафтопереробних заводів.


Джерело - Українська правда

Контракт передбачає поставку протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Державний борг США перевищив 14 трильйонів доларів. Якщо не вжити термінових заходів, світ зіткнеться з черговою глобальною катастрофою, подібною до недавньої світової фінансової кризи. Така позиція Міністерства фінансів США.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лідери двох країн обговорили питання економічного розвитку Грузії, збільшення обсягів торгівлі, проблеми безпеки на Кавказі, а також діяльність місії ISAF в Афганістані. На зустрічі був присутній віце-президент США Джо Байден.


Джерело - Українська правда

Санкції у вигляді арешту рахунків і заборони на в'їзд у країни Євросоюзу можуть бути уведені не лише проти чиновників середньої руки, які мають стосунок до другої справи "ЮКОСа", але й до Володимира Путіна та його заступника Ігоря Сечина.


За матеріалами - Голосу Америки

Гейтс заявив, що Японія та США повинні переглянути нинішні оборонні домовленості, щоб мати змогу відповісти на зростання агресії з боку Китаю та можливі загрози від Північної Кореї.


За матеріалами - УНІАН

Усунення президента бен Алі підтримали тільки лідери Єгипту, Катару і Саудівської Аравії, які закликали поважати волю туніського народу.


Джерело - Deutsche Welle

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле звернувся до країн Європейського Союзу із закликом закріпити в конституціях механізми, покликані обмежити зростання державної заборгованості.


Джерело - УНІАН

Очікується також спеціальна заява про ситуацію в Білорусі верховного представника ЄС із зовнішньох політики Кетрін Ештон.


Джерело - Євроатлантика.info

Парламент Молдови, більшість в якому становить другий "Альянс за європейську інтеграцію", в п'ятницю виніс вотум довіри уряду і проголосував за затвердження складу і програми діяльності нового кабінету міністрів.


Джерело - Korespondent

Опозиційна коаліція "За Росію без свавілля і корупції" має намір цього літа висунути єдиного кандидата в президенти Росії на виборах 2012 року.


Джерело - Korespndent

Перед візитом до Вашингтона, що має відбутися на цьому тижні, очільник КНР Ху Цзіньтао заявив, що міжнародна валютна система, в якій домінує долар, - це вже явище минулого.


Джерело - Korespondent

Сили безпеки в Тунісі вступили до бою з президентською охороною поблизу президентського палацу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 24 - 25 січня 2011 року відвідає Україну з офіційним візитом на запрошення Януковича.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Freedom House згадує Україну серед 25 країн світу, в яких торік цей інститут зафіксував обмеження політичних свобод. Зокрема американська установа критикує посилення в Україні обмежень свободи преси та фальшування виборів.


За матеріалами - Голосу Америки

Виступаючи на велелюдному поминальному зібранні у спортивному центрі Аризонського університету у місті Тусон, президент Обама звертався до аудиторії, ледве стримуючи емоції.


Джерело - Голос Америки

У четвер вранці віце-президент США Джозеф Байден прибув до Іраку для розмов з лідерами нового уряду про майбутнє американських військ у тій країні у зв’язку з тим, що вони готуються залишити Іран наприкінці цього року.


Джерело - Korespondent

Необхідність перестановок в уряді була викликана вимогами опозиції за неправильні дії навколо інциденту із зіткненням китайського траулера з суднами японської служби безпеки на морі близько спірних островів Сенкаку.


Джерело - Korespondent

Польський прем’єр вважає, що радикалізм у ставленні до розслідування і польсько-російських відносин загалом є непотрібним.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Організація, зокрема, рекомендує Україні ухвалити фундаментальне антикорупційне законодавство, посилити відповідальність державних установ за боротьбу з корупцією і створити спеціальний орган з розслідування корупційних дій зі спеціальними прокурорами.


Джерело - УНІАН

Російські ЗМІ з посиланням на джерела в спецслужбах і військових колах РФ повідомляли, що постачання зброї на десятки мільйонів доларів планується здійснити через треті країни.


За матеріалами - Радіо Свобода

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Катрін Аштон закликала до зваженого вирішення політичної кризи в Лівані. Після виходу зі складу правлячої в Лівані коаліції шиїтської партії «Хезболла» та її союзників країна залишилася без уряду.


Джерело - Євроатлантика.info

ЄС та Азербайджан підписують газову угоду, яка вважається першим кроком на шляху реалізації проекту «Набукко». Документ гарантуватиме Брюсселю прямий доступ до азербайджанського газу без посередництва Москви.


Джерело - УНІАН

Невідома особа у Москві наказала диспетчерам Смоленського аеродрому прийняти, незважаючи на сильний туман, літак Президента Польщі Леха Качинського 10 квітня 2010 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євроскептики намагалися зробити більш жорстким пропонований кабінетом міністрів закон, що передбачає проведення у Британії національного референдуму в разі внесення важливих змін до засадничої угоди ЄС.


Джерело - УНІАН

Фюле солідаризувався із заявою США щодо занепокоєння переслідуваннями української опозиції та обмеження свободи преси в Україні.


За матеріалами - Голосу Америки

Члени Палати представників гостро засудили стрілянину у Тусоні, внаслідок якої загинуло 6 людей і важко поранено конгресвумен від штату Аризона Габріел Гіффордс.


Джерело - Голос Америки

Міністр Гейтс висловив задоволення розмовами з командирами у штаб-квартирі ядерної оборони КНР, включно з розмовами про китайську ядерну стратегію.


За матеріалами - Української правди

Україна посідає 164 місце в рейтингу економічних свобод серед 179 країн світу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глави політичних груп Європейського Парламенту у четвер під час так званої конференції президентів прийматимуть рішення щодо направлення в Білорусь спеціальної делегації Європарламенту.


Джерело - ЛІГАБізнесІнформ

"Збройні Сили України сьогодні вже не в змозі виконувати навіть завдання мирного часу - бойове чергування, не кажучи вже про локалізацію конфліктів. Офіцерський склад деморалізований", - вважає він.


Джерело - Korespondent

Янукович забезпечив Україні останнє місце серед європейських країн у рейтингу економічних свобод (дослідження Heritage Foundation і Wall Street Journal).


Джерело - Korespondent

Голова МВС Польщі Єжi Міллер заявив, що влада має намір оприлюднити записи розмов диспетчерів перед катастрофою президентського Ту-154 під Смоленськом.


За матеріалами - Korespondent

Німеччина і Італія виступають за відновлення дії санкцій Євросоюзу проти Білорусі, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель після зустрічі з прем'єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Причиною авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, російські експерти назвали дії головнокомандувача польськими ВПС, який нібито чинив тиск на екіпаж літака.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні після обміну дипломатичними документами набула чинності угода між США і Росією про співпрацю в галузі «мирного атому». Угода відкриває російським атомникам шлях до багатого американського ринку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка експертів вважають, що одночасні арешти членів опозиції в Москві, Києві та Мінську можуть бути зовсім не випадковими. За цим може стояти один керівник із Москви.


Джерело - УКРІНФОРМ

До Будапешта із прикордонного Закарпаття, де мешкає близько 150 тис. етнічних угорців, почали надходити заяви на отримання угорського громадянства за спрощеною процедурою.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Представники білоруської опозиції намагаються переконати європейську громадськість в необхідності відновлення антилукашенківських санкцій. Такі заклики вони озвучили під час візиту до Чехії.


За матеріалами - Korespondent

"Що стосується НАТО, я абсолютно впевнений, що це питання часу. Більшої, кращої організації ще ніхто не створив, самостійно свою безпеку забезпечити ніхто не може, особливо маленькі країни, але я думаю - це стосується і України",-пояснив президент Грузії.


Джерело - Korespondent.net

Грузинський президент назвав такі дії побудовою нової Берлінської стіни.


Джерело - Korespondent.net

11 січня, президент КНР Ху Цзіньтао провів зустріч з главою Пентагону Робертом Гейтсом, в ході якої підтвердив, що Піднебесна провела перший тестовий політ літака J-20, створеного за технологією стелс.


За матеріалами - УНІАН

Радник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський нагадує, що світ добре розуміє, що сьогодні відбувається в Україні


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан ФЮЛЕ застерігає владу України від застосування кримінального законодавства в політичних цілях.


Джерело - УНІАН "Україна-ЄС"

Найближчими днями буде створена координаційна комісія з виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.


Джерело - Голос Америки

Вчора міністр оборони Китайської Народної Республіки Лян Гуанлє сказав, що він погоджується зі своїм американським колегою Робертом Гейтсом щодо необхідності встановлення стійкіших відносин між їх країнами у військовій галузі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Дедалі частіше, коли йдеться про кризу єврозони, згадується Бельгія. Фінансова ситуація тут поки не така драматична як у Греції чи Ірландії. Однак затяжна політична криза у Бельгії створює непередбачувані ризики.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Без дотримання прав на мирні зібрання та свободу ЗМІ Україні не бачити зближення з ЄС. Такий «меседж» привіз до Києва єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле.


За матеріалами - УНІАН

"Час тихої дипломатії щодо Росії пройшов, час взятися до дій", - заявив депутат від партії Християнських демократів Троян Унгуряну (Румунія).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністр фінансів Японії Йосіхіко Нода заявив, що його країна планує купівлю боргових зобов'язань країн ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після зустрічі в понеділок у Білому Домі в Вашингтоні з президентом Франції Ніколя Саркозі американський керівник повідомив, що співрозмовники обговорили, зокрема, порядок денний діяльності міждержавних об’єднань Групи восьми і Групи двадцяти.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Минулими вихідними військова операція зі звільнення французьких заручників у Нігерії закінчилася невдало, бо в результаті двоє молодих громадян загинули, а викрадачі втекли. Влада Франції закликала своїх співвітчизників бути вкрай обережними.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Скороченню на 6 відсотків підлягає чисельність сухопутних сил і корпусу морської піхоти – на 47 тисяч вояків (нині їх 771 тисяча), але це намічено на 2015 рік, коли американські війська виводитимуть з Іраку та Афганістану.


Джерело - Korespondent

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж постане перед судом у Лондоні, який буде розглядати питання про його видачу Швеції, де він звинувачується в сексуальних злочинах.


Джерело - Korespondent

Обвинувачений у вбивстві шести людей і пораненні 14-ти, в тому числі члена палати представників конгресу США Габріель Гіффордс, Джаред Лофнер постав у понеділок, 10 січня, перед судом міста Фенікс.


Джерело - УКРІНФОРМ, Financial Times.

Причиною такої війни міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега назвав маніпулювання курсом валют такими країнами як Китай і США.


Джерело - Євроатлантика.info

Уряд Угорщини продовжує дратувати європейську спільноту. Щойно Європа заговорила про проблеми зі свободою слова у цій країні, Будапешт вже опинився в епіцентрі нового скандалу - іноземні інвестори вимагають санкцій.


Джерело - Голос Америки

Президент Барак Обама призначив колишнього міністра торгівлі США Вільяма Дейлі новим начальником апарату Білого Дому.


За матеріалами - Голосу Америки

Останніми роками відносини мід обома країнами поліпшились, проте нерозв’язаним залишається питання їх повітряного і морського кордонів в Егейському морі.


Джерело - Голос Америки

Представники Європейського Союзу заявили в п’ятницю, що Іран і провідні країни світу готові зустрітися 20 січня в Стамбулі для розмов про контроверсійну ядерну програму Ірану.


За матеріалами - Korespondent

10-11 січня Україну відвідає єврокомісар з розширення та сусідства Штефан Фюле. Той візит відбувається на тлі скарг опозиції на "політичні переслідування" з боку влади.


Джерело - Korespondent

"Франція і Німеччина дали зрозуміти, що Португалія рано чи пізно буде змушена звернутися за фінансовою допомогою, і чим швидше, тим краще", - сказало джерело, зазначивши, що цю позицію певною мірою поділяють Фінляндія і Нідерланди.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Угорщина готова змінити свій новий закон про ЗМІ, якщо цього вимагатиме ЄС, утім вважає, що багато країн-членів Євросоюзу мають наслідувати її приклад.


Джерело - УНІАН

Наразі cтан пораненої Гіффордс залишається "вкрай нестійким". Про це повідомив Пітер Рі - лікар хірургічного відділення, де була прооперована Гіффордс.


Джерело - УНІАН, New York Times

Американська розвідка недооцінила швидкість і ступінь розвитку китайських озброєнь. З такою заявою виступив міністр оборони США Роберт Гейтс.


Джерело - Європейський простір

"Дозвольте сказати, що 2011 рік не буде простим роком, іноді він може бути і болючим для економіки", - зазначив Баррозу.


За матеріалами - Голосу Америки

Розпочалася нова сесія Конгресу США. Новообрані і переобрані законодавці зібралися у приміщенні Капітолію, де склали присягу.


За матеріалами - Голосу Америки

Тегеран запропонував організувати візит міжнародної делегації 15 та 16 січня, напередодні переговорів щодо ядерної програми Ірану, призначених на кінець місяця у Стамбулі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Угорщина не має вести переговори щодо свободи слова з країнами Східного партнерства, у тому числі Україною, вважає статс-міністр Міністерства закордонних справ Німеччини Вернер Хойер. Причина – закон про ЗМІ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Золотовалютні резерви країн Європейського Союзу за останній тиждень минулого року виросли на 33 мільярда євро.


Джерело - УКРІНФОРМ

Речник Білого дому Роберт Гіббс залишає свою посаду на початку лютого. Про це він заявив у середу, додавши, що залишиться позаштатним політичним радником Президента США.


Джерело - УНІАН

Посол Польщі в США Роберт Купецкі в інтерв’ю Associated Press порівняв боротьбу білоруських демократичних активістів з боротьбою польського руху "Солідарність", який протистояв комуністичному режимові.


Джерело - УНІАН

Перед Новим роком флагман ВМСУ фрегат "Гетьман Сагайдачний" вперше за шість місяців вийшов в морі на ходові випробування.


За матеріалами - Korespondent

Республіканець Джон Боенер здобув перемогу над демократкою Ненсі Пелосі за посаду спікера американського конгресу.


За матеріалами - Korespondent

5 січня, МЗС Угорщини заявив, що країна рішуче відкидає будь-які сумніви в тому, що Будапешт буде повною мірою виконувати свої обов'язки голови ЄС в перші півроку 2011 року.


Джерело - Європейський простір

У Євросоюзі створено три нові структури спостереження за роботою фінансових ринків і їх регулювання. Зокрема, це Європейська банківська, страхова і Пенсійна, ринкова та Облігаційна адміністрації.


Джерело - УКРІНФОРМ

Згідно з отриманими дипломатичними каналами інформацією, на борту захопленого 1 січня 2011 року сомалійськими піратами судна "Blida", знаходяться шість громадян України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Вашингтон та Брюссель знову закликають білоруську владу до негайного звільнення всіх затриманих після президентських виборів. Хілларі Клінтон та Кетрін Ештон вже вдруге зробили спільну заяву стосовно ситуації в Білорусі після виборів.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Угорське головування в ЄС стартувало не дуже вдало. Європейська Комісія надіслала Будапешту листа з вимогою пояснити суперечливий закон щодо преси, який кладе ЗМІ під контроль комітету, що складатиметься із осіб, наближених до Віктора Орбана.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Уряд Німеччини планує ініціювати дебати в Євросоюзі щодо відновлення санкцій проти Білорусі. Про це повідомляє німецька газета Süddeutsche Zeitung, посилаючись на джерела в уряді ФРН.


Джерело - Голос Америки

Американський Капітолій у ці дні нагадує студентський гуртожиток перед початком нового навчального року. Майже сто новообраних конгресменів заселяють свої нові офіси, щоб у середу прийняти присягу і розпочати роботу у статусі законодавців.


Джерело - Korespondent

Ізраїльські військові літаки у вівторок 4 січня, ввечері завдали авіаударів по двох об'єктах у центральній і південній частинах сектору Газа, одну людину поранено, передає радіостанція Аль-Кудс.


Джерело - Korespondent

В листопаді Пентагон визнав, що в 2010 році рівень насильства в Афганістані досяг найвищої позначки з моменту початку операції НАТО.


Джерело - УНІАН

Китай має намір продовжити скупівлю боргових зобов`язань уряду Іспанії, заявив віце-прем`єр Держради КНР Лі Кецян.


За матеріалами - УНІАН

Президент Польщі Броніслав Коморовський хотів би приїхати до Смоленська і вшанувати пам`ять загиблих в Смоленській катастрофі на річницю трагедії, але перед цим необхідно з`ясувати причини катастрофи президентського Ту-154.


Джерело - Fox News, УНІАН

Cекретний вантаж транспортували п`ятьма різними літаками з Києва, Севастополя і Харкова у місце, розташоване неподалік від Москви.


Джерело - УНІАН, EUobserver

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що Лукашенку знову заборонять в`їзд в країни Європейського Союзу разом з десятками інших чиновників, відповідальних за арешти і побиття громадян після президентських виборів 19 грудня.


За матеріалами - Голосу Америки

2011-ий обіцяє бути роком великих змін в американській політиці. Повернувшись із своєї відпустки на Гаваях, президент Обама планує низку кадрових зміну своїй адміністрації.


За матеріалами - Голосу Америки

Зі своєї відпустки на Гаваях президент Барак Обама повертається у зовсім іншу політичну реальність.Перша мета, яку ставлять перед собою республіканці у Конгресі, – скасувати реформу системи охорони здоров’я.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євросоюз має сумніви щодо правомірності нового закону про мас-медіа в Угорщині. У понеділок стало відомо, що Єврокомісія очікує від Будапешта детальних пояснень. Угорщина вважає критику нового закону безпідставною.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Кінець євро означатиме кінець Євросоюзу». Такі слова європейських лідерів не додають довіри у спільну валюту. Попри складні часи, українські економісти радять обережно ставитися до скептичних прогнозів.


Джерело - УНІАН

61% жителів Франції очікують, що цей рік буде пов`язаний з новими економічними труднощами, тоді як середній відсоток песимістів у світі становить 28%.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підписання в середині січня 2011 року Плану дій між Республікою Молдова та ЄС з лібералізації візового режиму, а також підготовка країни до подачі заявки на вступ до ЄС значаться серед пріоритетних завдань майбутнього Кабінету міністрів Молдови.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Вашингтоні висловили жаль з приводу затримань учасників акцій опозиції у Росії, нагадавши Москві про конституцію РФ, її міжнародні зобов'язання та довгострокові інтереси.


Джерело - Ліга

Переривання поставок "Нафтогазу" пов'язано зі змінами законодавства, відповідно до якого весь обсяг природного газу, добутого в Україні, має бути спрямований виключно на задоволення внутрішніх потреб.


За матеріалами - Euronews

Автор і головний лобіст проекту - грецький міністр у справах захисту громадян Хрістос Папутціс. За його даними, минулого року кордон щоденно переходили 200 осіб, в основному - громадяни Афганістану, Алжиру, Пакистану, Сомалі та Іраку.


Джерело - Korespondent.net

Пентагон після повідомлення Ірану про знищення в Перській затоці двох безпілотних літальних апаратів "західного зразка", заявляє, що іранські військові ніколи не збивали в Перській затоці американські безпілотники.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Саймон Джонсон: Не думаю, що буде глибока рецесія, яка означала б велике падіння виробництва, але вважаю, що європейська економіка буде у складному становищі. Думаю, буде ще один виток кризи, мабуть навесні, і це сповільнить світову економіку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

1 січня 2011 року розпочалося 6-місячне головування Угорщини в Євросоюзі.


АНАЛІТИКА

Автор - Іванна Піняк

Затятість і гордість, почуття власної унікальності – з такими настроями і з неабиякими амбіціями Фідес стверджується в Європі. Програму свого президентсва в ЄС уряд Орбана назвав ні багато ні мало «Сильна Європа».


Джерело - The Washington Post

Прийняття Росії у члени НАТО зруйнує організацію зсередини. Головною метою Росії в НАТО був би контроль над альянсом, дестабілізація та віддалення від нього США.


Адам Кжемінський - Gazeta Wyborcza

Як Італія Берлусконі вважається "хворою людиною Західної Європи", так і через двадцять років після оксамитової революції 1989 року Угорщину Орбана вважають "хворою людиною в Центральній Європі".


Джордж Сорос - Project Syndicate

Погіршення американсько-китайських відносин є особливо тривожним, оскільки воно відбувається на тлі глобальних дисбалансів і серйозних внутрішніх політичних розбіжностей, які підштовхують обидві країни займати непримиренні позиції.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Українскої служби "Радіо Свобода"

Міністри країн ЄС мають визначити й економічні санкції проти офіційного Мінська. Найсуворішим може стати блокування торгівлі з нафтопереробною компанією Белнефтєхім та виробником добрив Беларуськалій.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Міністри оборони країн НАТО та держав-партнерів провели у Брюсселі дводенну зустріч. На численних сесіях йшлося про подальше впровадження рішень нещодавнього лісабонського саміту. Насамперед, обговорили реформи у межах Північноатлантичного Альянсу.


За матеріалами - УНІАН

Генсек НАТО також висловив сподівання, що ратифікація цієї угоди допоможе Альянсу і Росії досягти конкретного прогресу в стратегічному партнерстві, включаючи створення системи протиракетної оборони.


За матеріалами - Korespondent

Президент США Барак Обама виступив зі щорічним зверненням до конгресу, в якому заявив про те, що американці переживають переломний момент у своїй історії, подібний до того, що настав у 1957 році, коли СРСР випередив Америку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На думку оглядачів, нова програма Білого Дому віддзеркалює зміну політичного курсу адміністрації Обами. Цей курс явно зміщується праворуч, ближче до центру.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні розпочинається дводенний візит до України прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана. Турецька сторона зацікавлена в скасуванні візового режиму між двома країнами.


Джерело - ВВС

Президент США визнав, що розбіжності з питань забезпечення прав і свобод "іноді є джерелом напруженості" між Вашингтоном і Пекіном.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Очікується, що ключовими темами переговорів будуть питання розвитку двосторонніх відносин, Північної Кореї, ядерної програми Ірану та взаємодії у рамках міжнародних організацій.


Джерело - УКРІНФОРМ

Зростання світової економіки в 2011-2012 рр. сповільниться. Про це йдеться в оприлюдненій напередодні піврічній доповіді "Global Economic Prospects 2011", підготовленій аналітиками Світового Банку (СБ).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Звіт МАК щодо причин Смоленської катастрофи є "насмішкою над Польщею". Про це вчора під час прес-конференції у Варшаві заявив лідер найбільшої польської опозиційної партії "Право і Справедливість"(PiS) Ярослав Качинський.


Джерело - УНІАН

Україна продовжує залишатися другим за сумою виділених коштів за діючими кредитами stand-by позичальником Міжнародного валютного фонду з сумою виділених коштів 9,25 млрд. SDR (14,2 млрд. дол. США) після Румунії - 9,8 млрд. SDR.


Джерело - Korespondent

22-річному Джареду Лофнеру, який стріляв у члена конгресу США від штату Арізона Габріель Гіффордс, пред'явлено офіційне звинувачення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8157. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект