НОВИНИ

03.01.2011 | Головування Угорщини в Євросоюзі: яким буде «український вектор»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

1 січня 2011 року розпочалося 6-місячне головування Угорщини в Євросоюзі. Офіційний Будапешт пропонуватиме ЄС за основний вектор узяти створення «Дунайського простору» як регіону динамічного розвитку. Як наголошено у заяві МЗС Угорщини, «метою стратегії є зміцнення економіки та конкурентоспроможності Дунайського регіону і разом з тим підвищення добробуту його населення». Яким буде «український вектор» Угорщини під час її головування в ЄС?



Дунай – друга після Волги за довжиною ріка Європи, яка протікає через 14 європейських держав – є місцем перетину народів і культур. Крім того, Дунай вважають і однією з найбільш забруднених європейських водних артерій. А отже, недарма угорці пропонують узгодити дії з «оновлення» Дунаю, залучаючи до цього і країни Євросоюзу, і східну сусідку ЄС, одну з придунайських держав – Україну.


Угорщина має намір виступати за подальше розширення ЄС, використовуючи усі інструменти впливу, які матиме як головуюча держава, каже посол Угорщини в Києві Міхал Баєр: «Ми будемо наполягати на реальному наповненні справами європейської політики сусідства».


За його словами, Дунайська стратегія Угорщини і є прикладом конкретних справ: «Угорщина зацікавлена у поліпшенні економічної співпраці та реалізації спільних проектів, серед іншого, у царині ефективності енергетики та транспорту Дунайського регіону. У травні Будапешт прийматиме саміт ЄС із розвитку Дунайського регіону, за участю України, на якому головуватиме президент Євросоюзу».


Україна сподівається на активізацію й інвестиції


Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв сподівається, що Угорщина активізує програму східного партнерства Євросоюзу та сприятиме більшому зацікавленню потенційних інвесторів до сходу Європи.


«Головуюча країна може зробити більший акцент на тому чи іншому пріоритеті. Коли головували Іспанія, Португалія, вони більше робили акцент на Середземномор’ї. Я дуже сподіваюсь, що під час угорського головування буде зроблений акцент на країни Східної Європи і, зокрема, на Україну як провідну сусідню державу і стратегічного партнера ЄС», – каже Єлісєєв.


Відступ від демократії в Україні може завадити зближенню з ЄС


Щоправда, в Україні та у державах ЄС лунають голоси, що за умов згортання демократії та відсутності реформ в Україні головування Угорщини в Євросоюзі не наблизить Київ до європейських стандартів.


Експерт Українсько-польського центру досліджень Богдан Олексюк звертає увагу: «Що може Україна запропонувати, залежить від внутрішньої політики, від проведення економічних реформ, які поки що влада лише обіцяє. Виникає враження, що нинішня влада не зовсім розуміє суть реформ і не знає, що робити».


Поки що у рік 2011-й Україна входить на тлі політичних репресій і зниження якості життя українців, тож добрі наміри її сусідки Угорщини можуть не здійснитись, вважають українські та європейські експерти.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9952. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект