НОВИНИ

06.01.2011 | Німецький дипломат: Угорщині не варто вести переговори по ЗМІ з Україною
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За словами Хойера, німецький уряд виступає проти того, щоб Угорщина, яка нині головує у ЄС, торкалася питань ЗМІ з державами-учасниками політики Східного партнерства. Оскільки в самій Угорщині нині діє суворий державний контроль за засобами масової інформації. Право говорити від імені Європи ґрунтується на зобов’язанні дотримуватися європейських цінностей, лише в такому разі їх можна відстоювати за межами Євросоюзу, - сказав Хойер в інтерв’ю німецькому агентству dpa. Будапешт же у питанні свободи слова навряд чи зможе бути переконливим. Тож німецький уряд вважає, що переговори стосовно питань ЗМІ має вести Єврокомісія.


Прецедентів не було


За інформацією угорських ЗМІ, ще ніколи раніше жодна країна-член ЄС не піддавала сумніву компетентність іншої держави Євросоюзу, що головувала у організації, і не закликала запровадити обмеження. Відповідно всередині організації відсутній й механізм, який би дозволив заборонити Будапешту вести переговори з будь-яких питань. Втім, заява німецького держсекретаря є важливим сигналом - вважають в Угорщині.


Берлін наполягає на перевірці


У Берліні після ознайомлення із текстом нового угорського закону щодо ЗМІ повідомили, що найгірші очікування були перевершені. Тому Німеччина нині вимагає, щоб цей документ був перевірений не лише Єврокомісаром з питань ЗМІ Неелі Круз, а й її колегою з питань правосуддя та фундаментальних прав Вівіан Реддінг. Вони мають зробити висновок, наскільки цей закон відповідає основоположним принципам Євросоюзу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект