НОВИНИ

28.01.2011 | Генштаб України сподівається на тісніші відносини з Євросоюзом
Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний штаб Збройних Сил України докладає зусиль для розвитку військового співробітництва з військовими елементами Європейського Союзу відповідно до стратегічного курсу держави на європейську інтеграцію.


Про це під час зустрічі з українськими журналістами за підсумками дводенного візиту до Брюсселя заявив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Педченко.


У Брюсселі український воєначальник зустрівся з головою Військового комітету ЄС Хаканом Сиреном. Сторони знову обговорили перспективу залучення українських сил та засобів до участі у так званих бойових тактичних групах Євросоюзу та участі України у відповідних операціях під егідою ЄС.


"Наша стратегічна мета - бути повноправним членом Європейського Союзу. Треба робити практичні кроки, а не тільки декларувати наші наміри. Українські військові почали робити такі кроки. Ми розпочали підготовку своїх підрозділів, й у нас вже є практичний результат - це участь нашого санітарного літака АН-26 "ВІТА" в попередній бойовій тактичній групі ЄС", - зазначив Г.Педченко.


За його словами, Україна хоче приєднатися до бойової тактичної групи ЄС HELBROC, до складу якої входять підрозділи Греції, Болгарії, Румунії і Кіпру. Український Генштаб планує до участі в такій групі розширеного контингенту у складі роти морської піхоти, військово-транспортного літака ІЛ-76 і штабних офіцерів.


Григорій Педченко окремо наголосив, що на сьогодні Україна є повноправним учасником операції Аталанта, яку ЄС проводить в Аденській затоці для протидії міжнародному піратству. В штабі Аталанти вже працює український офіцер, і Генштаб планує розширити таку участь. Зокрема, передбачається залучення спостережного літака Б-12, який буде обладнано сучасними засобами спостереження і комунікації для роботи в режимі реального часу. Зараз відбувається технічна сертифікація літака і підготовка екіпажу. За словами українського воєначальника, літак може прибути до місця проведення операції Аталанта вже у наступному році, місце його постійної дислокації буде визначено додатково.


"Спільно з головою Військового комітету ЄС ми практично вийшли на рішення з боку Євросоюзу щодо розробки дорожньої карти наших двосторонніх військових стосунків в рамках стратегічного курсу України на європейську інтеграцію. Військові вже реалізують такий курс, наша безпекова політика є прозорою і зрозумілою, ми її не тільки презентуємо, але й втілюємо практично", - наголосив начальник Генерального штабу Збройних Сил України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект