НОВИНИ

14.01.2011 | Туск: російська доповідь не є вичерпною
Джерело - Korespondent

Польський прем’єр вважає, що радикалізм у ставленні до розслідування і польсько-російських відносин загалом є непотрібним.


Керівник польського уряду Дональд Туск заявив, що російська доповідь щодо причин катастрофи президентського літака під Смоленськом не є вичерпною.


Пан Туск запевнив, що працюватиме з Москвою для отримання додаткової інформації і вироблення спільної версії того, як загинув президент Качинський і майже сто найвищих посадовців польської держави.


Доповідь МАК стверджує, що екіпаж польського літака ухвалив хибне рішення здійснити посадку попри поради російських диспетчерів 10 квітня не садити літак у тумані.


Критики доповіді МАК твердять, що роль диспетчерів не достатньо досліджена, оскільки за таких обставин вони мали закрити аеропорт.


Існують закиди, що аеропорт був також не достатньо обладнаним. Проте, Дональд Туск визнав, що найбільше схибила польська сторона і він не ставить під сумнів головні висновки доповіді МАК.


Як повідомляє Газета Виборча, польський прем’єр вважає, що радикалізм у ставленні до цього розслідування і польсько-російських відносин загалом є непотрібним і навіть шкідливим для Польщі. При цьому він висловив розуміння "емоції осіб, які зазнали втрат у Смоленській трагедії".


Польща досі провадить власне розслідування причин авіакатастрофи, але за міжнародним правом саме Росія мала надати підсумкову доповідь з розслідування.


Частина польського суспільства зустріла доповідь МАК з гірким розчаруванням. Брат загиблого президента Ярослав Качинський назвав ту доповідь "насмішкою над Польщею", оскільки, вона не надала жодних свідчень до висновків.


Вдова командувача польських ВПС генерала Анджея Бласіка назвала образою його гідності твердження МАК, що її чоловік вживав алкоголь і чинив тиск на пілотів літака. Ева Бласік заявила, що не існує жодних доказів, які б підтвердили факт тиску на пілотів. Вона назвала позицію польського уряду пасивною і закликала Дональда Туска "захистити честь польських офіцерів".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект