НОВИНИ

28.01.2011 | Давос-2011: міні-оптимізм і макро-песимізм
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Економічна та політична еліта світу щороку ламає собі голову над тим, як «зробити світ кращим». Але їхні можливості обмежені. На форумі в швейцарському Давосі відчувається песимізм, проте надія є. 


На зміну оптимізму прийшла безпорадність. Не встигли 1700 топ-менеджерів на Світовому економічному форумі порадіти збільшенню прибутків після кризи, як експерти зіпсували їм настрій. Під час дискусій в Давосі говорять про державні борги, кризу єдиної європейської валюти, зменшення запасів корисних копалин, зростання цін на харчі та енергоносії.


Як розвиватиметься світова економіка в майбутньому, в Давосі не береться прогнозувати ніхто. Навіть експерт зі світовим іменем, американський економіст Нуріель Рубіні лише вдався до порівняння, сказавши, що «склянка напівпорожня або напівповна», тобто шанси й ризики однакові. На думку оглядачів, у Давосі переважають побоювання наступної кризи.


Звинуватити в поганому настрої можна було б засновника Світового економічного форуму, німецького професора Клауса Шваба. Відкриваючи форум у середу, 26 січня, Шваб закликав учасників до «конструктивного оптимізму». Утім, потім він зізнався, що після розмов зі світовими лідерами в галузі економіки він хоч і відчув «мікро-оптимізм», але на глобальному рівні переважав усе ж таки «макро-песимізм». Засновник Давосу вважає, що планета потерпає від так званого „burnout“ або «емоційного вигорання». Світу знову і знову доводиться гасити нові пожежі, каже Шваб.


Сорос вірить у вихід Європи з кризи


Торік головна така «пожежа» на європейському континенті трапилася в Греції, де лише багатомільярдна допомога з боку ЄС допомогла уникнути дефолту та можливого обвалу курсу єдиної європейської валюти. Греція запровадила радикальний курс на заощадження, але і цього може бути недостатньо. Економічний експерт Беатріс Ведер ді Мауро в інтерв’ю агентству «Рейтер» порадила грекам реструктуризувати борги. За її словами, небезпека полягає в тому, що борг Греції продовжує зростати, попри вжиті урядом заходи. Але грецький прем’єр-міністр Георгіос Папандреу заявив, що реструктуризації боргу не буде.


Отже, що буде з євро? Французький президент Ніколя Саркозі заявив у Давосі, що відспівувати єдину європейську валюту зарано. «Ми ніколи не здамо євро», - заявив Саркозі, країна якого головує у «великій двадцятці».


Схожі оцінки лунали на форумі від багатьох менеджерів. «Ми виходимо з того, що євро як валюта і надалі існуватиме, й країни єврозони впораються зі своїми проблемами», - заявив Дітер Веммер, один з керівників страхової компанії Zurich Financial. Схожої думки дотримується і американський фінансист Джордж Сорос. «Є зростання», - сказав він в інтерв’ю телеканалу CNBC. На думку Сороса, Європа саме виходить із кризи навколо євро.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2228. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект