НОВИНИ

18.01.2011 | Євросоюз визнав референдум з розділення Судану таким, що заслуговує довіри
Джерело - Євроатлантика.info

Місія спостерігачів від ЄС вважають, що референдум про самовизначення Південного Судану, що завершився 15 січня, заслуговує довіри і був добре організований.


 



"Місія Європейського Союзу зі спостереження за виборами оцінює виборчий процес на референдумі про самовизначення Південного Судану як такий, що заслуговує довіри і (вважає, що) він був добре організований і пройшов у мирній атмосфері", - цитує агентство Reuters заяву спостерігачів.


 


Раніше верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон привітала своєчасне і мирне проведення в Судані референдуму про відділення півдня країни. Ештон назвала його "історичною подією і важливою віхою в імплементації Всеохоплюючої мирної угоди (з повстанцями Півдня)".


 


Всенародне голосування, за підсумками якого найбільша держава Африки може розпастися на дві країни, і в якому мали право взяти участь близько 4 мільйонів зареєстрованих жителів півдня, відбувалося по всій країні й у восьми зарубіжних державах протягом тижня - з 9 по 15 січня. Проведення плебісциту на півдні Судану відстежували близько 20 тисяч місцевих і іноземних спостерігачів.


 


Комісія з проведення референдуму оголосила в суботу, що явка на півдні перевищила 83%, а на півночі - 53%. Вона визнала референдум таким, що відбувся. Порядок під час плебісциту по всій країні забезпечували понад 40 тисяч поліцейських і військовослужбовців. Ніяких істотних інцидентів зафіксовано не було.


 


Остаточні підсумки референдуму очікуються 6 лютого в разі, якщо ніхто з його учасників не подасть офіційних скарг на порушення в ході плебісциту.


 


Референдум з розділення Судану став підсумком Всеохоплюючої мирної угоди, підписаної в 2005 році після 20-річної громадянської війни між мусульманською Північчю і переважно християнським Півднем. Щоб багатий нафтою Південний Судан став 54-ою державою в Африці, за це рішення повинні проголосувати понад 50% учасників референдуму.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект