НОВИНИ

24.01.2011 | Тисячі бельгійців вийшли на вулиці Брюсселя
Джерело - Інтерфакс, Korespondent

У Брюсселі відбулася масова маніфестація бельгійців проти тривалої політичної кризи в країні і відсутності повноважного федерального уряду протягом багатьох місяців.


 


Тисячі бельгійців вийшли на вулиці Брюсселя

Щонайменше, 15-20 тис. демонстрантів, за даними брюссельської влади, пройшли в колоні по бельгійській столиці. Згідно з даними організаторів, на вулиці вийшли 25 тис. осіб.


У маніфестації, яка отримала назву "Ганьба", беруть участь бельгійці різних політичних поглядів, які представляють як нідерландськомовне, так і франкофонне населення країни.


Організатори маніфестації, які скликали демонстрантів в основному по інтернету, - п'ятеро молодих бельгійців у віці від 20 до 27 років (четверо фламандців і один франкофон).


Вони закликали учасників акції не афішувати своїх політичних уподобань, а виступити з нейтральною позицією громадян, яким набридли політичні чвари всередині правлячої коаліції, не здатної вже сім з половиною місяців після виборів 13 червня 2010 року знайти компроміс для формування уряду.


"Хочемо уряду!", - скандують по ходу маніфестації групи молодих людей, одягнених в біле. Своєрідний спосіб нагадування "демонстрацією ганьби" увійшов в історію після "білого маршу" 1996 року, коли в маніфестації пам'яті жертв педофіла Марка Дютру, від яких здригнулася вся Європа, взяли участь 300 тис. чоловік.


У маніфестації Ганьба беруть участь представники фламандського інтелектуального та мистецького середовища, які провели в п'ятницю у Брюсселі акцію протесту проти націоналістичної та сепаратистської політики головного переможця виборів 13 червня 2010 року - партії Новий фламандський альянс, безкомпромісність якої, у першу чергу, пов'язують з труднощами у переговорах про формування федерального уряду.


Серед демонстрантів знайшлися і люди з гумором, що несли іронічні гасла: "Немає уряду, немає проблем!".


У неділю в Бельгії настав 224-й день без повноважного уряду. Управлінські функції виконує тимчасовий кабінет, що подав  у відставку ще навесні 2010 року міністрів. Таким чином, у січні був побитий європейський рекорд тривалості урядової кризи 1977 року в Нідерландах (208 днів), і Бельгія рухається до світового рекорду, що належить Іраку, який у 2009 році формував свій урядовий кабінет 289 днів.


Суть проблеми, що роздирає країну, зводиться до того, що фламандці (60% населення федерації, що налічує близько 11 млн бельгійців) вимагають посилення автономії регіону Фландрії, зокрема в тому, що стосується податкових зборів та соціального забезпечення.


Франкофони прагнуть не допустити подальшої децентралізації країни з побоювання втратити частину бюджетного фінансування за рахунок більш багатої Фландрії, а також, тому що вони бачать у цьому сигнал до поділу країни.


Раніше, 6 січня повідомлялося, що переговори між головними бельгійськими партіями знову провалилися, а посередник пішов у відставку.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3616. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект