НОВИНИ

24.01.2011 | Ъ: Росія залишила Nabucco без азербайджанського газу
Джерело - Korespondent.net

Російська Федерація збільшить закупівлю природного газу в Азербайджані в 2,5 рази - до 2 млрд кубометрів у 2011 році і до 16 млрд кубометрів в 2030 році, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Сектор без газа.


Про це домовилися глави Газпрому і Держнафтокомпанії Азербайджану Олексій Міллер і Ровнаг Абдуллаєв. Тим самим Москва вибирає весь експортний потенціал каспійських родовищ, не залишаючи ніяких ресурсів для європейського проекту газопроводу Nabucco і українського терміналу з перевалки ЗПГ.


Через тиждень після візиту глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу до країн Закавказзя та Середньої Азії, в ході якого він підписав декларацію про постачання азербайджанського газу до підтримуваного Єврокомісією проекту Південного коридору, Росія перехопила ініціативу у Європи.


У п'ятницю в Санкт-Петербурзі голова правління Газпрому Олексій Міллер і президент Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (ДНКАР) Ровнаг Абдуллаєв підтвердили, що в 2011 році РФ купить 2 млрд кубометрів азербайджанського газу проти 800 млн у 2010 році. Більше того, сторони домовилися збільшити постачання у 2012 році "більше від узгоджених раніше обсягів".


 Євросоюз намагався перехопити ініціативу і узяти під контроль експорт азербайджанського газу. У ході численних конференцій та робочих зустрічей єврочиновники обіцяли купувати азербайджанський газ для Nabucco, але комерційних переговорів не проводили, зазначає КоммерсантЪ.


Україні контракт Газпрому з Азербайджаном принесе додаткові труднощі, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима. "Наш термінал з перевалки ЗПГ майже повністю будується під азербайджанський газ. Якщо Росія в повному обсязі його законтрактує, у нас можуть виникнути проблеми із завантаженням терміналу", - говорить він. Україна планувала в січні-березні провести тендер на розробку ТЕО реалізації інвестиційного проекту з постачання в Україну зрідженого природного газу і будівництва ЗПГ-терміналу. Зараз розглядаються три можливі майданчики для розміщення терміналу: в Одеській області, в Очакові (Миколаївська область) і в Феодосії (Крим).


Теоретично термінал може бути завантажено газом країн Перської затоки, говорить пан Шеїн. Але його доставка буде ускладнена необхідністю проходити Босфор, і таке паливо буде коштувати на 20-25% дорожче від азербайджанського. "Україні доведеться вкотре домовлятися з Росією, реальної диверсифікації постачання газу в країну швидше за все вже не буде", - вважає експерт.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект