НОВИНИ

12.01.2011 | Мешканці Закарпаття подають заяви на набуття угорського громадянства
Джерело - УКРІНФОРМ

До Будапешта із прикордонного Закарпаття, де мешкає близько 150 тис. етнічних угорців, почали надходити заяви на отримання угорського громадянства за спрощеною процедурою. В Україні масово подають такі документи мешканці Берегового і Берегівського району.








З нового року процедура набуття іноземними угорцями громадянства Угорщини за спрощеною процедурою проходить безпроблемно і безперебійно. Про це повідомив на засіданні міжвідомчої комісії віце-прем'єр-міністр з питань здійснення національної політики Угорщини Жолт Шем'єн, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.


За інформацією урядовця, лише протягом одного тижня надійшло близько 5 тис. заяв, що більше, ніж за весь минулий рік. Серед міст, з яких до закордонних представництв Угорщини надійшла найбільша кількість відповідних документів, Жолт Шем'єн назвав і українське Берегове, де діє угорське консульство. На нараді йшлося також і про важливість проведення навесні засідання угорсько-української змішаної комісії.


Заяву на отримання угорського громадянства можуть подавати іноземні громадяни або їхні нащадки, які були громадянами Угорщини до 1920 року або у 1940-1945 роках, розмовляють угорською мовою і не становлять загрози національній безпеці. Раніше процедура тривала 1-1,5 року, з січня 2011 року - лише три місяці.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, прийнятий парламентом Угорщини закон щодо спрощеної процедури отримання угорського громадянства набув чинності 20 серпня 2010 року, але практично почав застосовуватися з 1 січня 2011 року.


Українське законодавство не передбачає подвійного громадянства. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час офіційного візиту до Будапешта наприкінці листопада звернув увагу на те, що з набуттям чинності угорський закон може породити небажані колізії, бо в Україні особи, які бажають набути громадянства іншої країни, мусять відмовитися від українського.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект