НОВИНИ

27.01.2011 | Словаччина виступає за лібералізацію візового режиму з Україною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Словаки вже й зараз гостинно приймають українських туристів. Торік консульства цієї країни відмовили в отриманні візи лише менше, ніж одному відсотку українських громадян.


Словаччина підтримує запровадження безвізового режиму ЄС з Україною, оскільки це заважає розвитку політичних і економічних контактів, каже посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік. За його словами, після кризи українці знову цікавляться відпочинком у словацьких Татрах. Торік посольство видало громадянам України на 20 відсотків віз більше, ніж 2009-го року.


Дипломат зазначив, що консульства Словаччини скоротили термін видачі візи від п’яти до трьох днів, що значно спрощує процедуру отримання візи. «41% шенгенських віз ми видаємо безкоштовно дітям, пенсіонерам, науковцям, спортсменам. Та й відмов у нас дуже мало – менше відсотка», - наголошує Павол Гамжік.


Малий прикордонний рух – переговори без результату



Посол також зауважив, що нині Словаччина веде з офіційним Києвом та Брюсселем переговори про розширення зони малого прикордонного руху з Україною, яка б охоплювала не 30 кілометрів прикордонної території, а 50 кілометрів, чи, взагалі поширювалася на всі прикордонні області. Водночас дипломат додав, що зробити це достатньо складно, бо правила ЄС передбачають визначену зону, яку важко розширити.


Павол Гамжік скептично ставиться до того, що Євросоюз погодиться включити в зону прикордонного руху всі прикордонні регіони. «Є сенс попрацювати над скасуванням візового режиму України з ЄС. Це в інтересах і України, і Словаччини, й інших країн. Тоді питання малого прикордонного руху зникнуть самі собою. Сподіваюсь це буде за два-три роки», - сказав посол Словацької Республіки в Україні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект